رضا نیکا پیش بینی شده بود پیشگویی رضا نیکا باعث خنده مردم شد

رضا نیکا رضا نیکا بازیگر سینما و تلویزیون ایران متولد ۱ فروردین ۱۳۳۷ در بوشهر است. رضا نیکا «قهوه تلخ» با حضور در سریال های طنز مانند «نوروز ۷۲»، «پرواز ۵۷»، «جنگ ۷۷» و «مرد هزار چهره» به شهرت رسید. رضا نیکا او در برنامه جوکر این حرکت طنز را انجام داد و همه بازیگران آنجا را به خنده انداخت.

صحبت های جالب همسر رضا نیکخواه در برنامه دورهمی

یکی از موضوعات بسیار جذاب و همیشه داغ مرتبط با بازیگران و افراد مشهور، موضوع خواستگاری و ازدواج است که مورد توجه ویژه مخاطبان قرار گرفته است. بعد از ماجرای خواستگاری طولانی علی اوسیوند با همسرش حویرا ریاضی، حالا ماجرای اصرار 13 ساله رضا نیکا در خواستگاری همسرش جالب شده است.

رضا نیکا بازیگر پیشکسوت کشورمان که امسال با حضور در برنامه جوکر و رپ و شوخی های طراحی شده اش به چهره طنز و محبوب این برنامه تبدیل شد، در سری جدید دورهمی به همراه خانواده اش حاضر شد و اعطای جالبی کرد. توضیحاتی در مورد تاریخچه آن برای خواستگاری و ازدواج که در ادامه این قسمت از چهره ها در نمناک می خوانید.

گلمرضا نیکا به همراه همسر و دخترش در سری جدید دورهمی حاضر شد این بازیگر طنز و قدیمی کشورمان در گفتگو با مهران مدیری مجری برنامه از ماجرای خواستگاری 13 ساله خود رونمایی کرد و گفتم. :

آقا ما کرج بودیم، همسرم تهران بود، 8 تا لاستیک مالیدم تا نظرشون رو بگیرم، هر روز از کرج اومدم تعارف کنم و رفتم. این داستان تقریباً 34 یا 35 سال پیش است.

همسر این بازیگر گفت:

13 سال طول کشید تا اینکه همسرم پیشنهادی داد و پاسخ مثبت شنید.

بیوگرافی رضا نیکا

غلامرضا نیکخواه سال ها در بوشهر زندگی می کند و دارای مدرک علوم سیاسی است. او با حضور در سریال های مهران مدیری یعنی «جنگ ۷۷»، «مرد هزار چهره»، «مرد دو هزار چهره»، «قهوه تلخ» به شهرت رسید.

غلامرضا نیکخواه در رشته علوم سیاسی فارغ التحصیل شد و بازیگری را با ایفای نقش در تئاتر در سال 1345 در زادگاهش بوشهر آغاز کرد و سپس در سال 1367 با بازی کوتاهی در شبکه دو، بازیگری در تلویزیون را نیز تجربه کرد.

  توجه؛ هرگز این میوه ها را با هم نخورید!

برنامه دورهمی با اجرای مهران مدیری امشب پنجشنبه 26 مرداد ماه ساعت 21 از شبکه نسیم پخش می شود. غلامرضا نیکخواه مهران مدیری امشب میزبان رضا نیکخواه بازیگر یک سریال طنز تلویزیونی است.

رضا نیکا پیش بینی شده بود  پیشگویی رضا نیکا باعث خنده مردم شد

آشنا با کاردان و مهران مدیری

کارم را ابتدا با بازی در کارهای جدی شروع کردم، مثل برنامه ای که در سال 67 با اسماعیل پورس انجام دادیم که کار مناسبی برای کودکان و نوجوانان بود. تا سال 1350 با موینی یاسینی کاری کردیم که آن هم یک مناسبت بود و در آنجا با علی عمرانی و مهران مدیری آشنا شدم.

اولین کار رضا نیکخواه

در ابتدا حقوق ما زیاد نبود، مثلاً برای 2 ماه کار در نوروز 72 فقط 20 هزار تن دریافت کردیم.

برای تامین مخارج خودم مجبور شدم به شغل اولم که تجارت بود برگردم، مدتی در این شغل کار کردم تا اینکه خرج و درآمدم جمع شد و مشکل مالی زیادی نداشتم و بعد دوباره شروع به کار کرد شغل اصلی او کارشناس خودرو در گمرک است.

گلمرضا نیکا در جوکر

ازدواج رضا نیکا

غلامرضا نیکخواه متاهل و دارای یک دختر به نام نیلوفر است که دخترش نیز راه پدر را ادامه داد و نقش های کوتاهی نیز ایفا کرد.

گلمرضا نیکا و مدیر

مصاحبه و گفتگو با غلامرضا نیکخواه

غلامرضا نیکخواه: غلامرضا نیکخواه با بازی در سریال «نوروز ۷۷» به مردم معرفی شد. او سال‌ها در بوشهر زندگی کرد، اما چون شرایط کار هنری در آنجا مساعد نبود، به تهران آمد و اکنون در عرصه بازیگری فعالیت می‌کند. غلامرضا نیکخواه در رشته علوم سیاسی تحصیل می کند و برخلاف این رشته که فضای بسیار جدی دارد، روحیه او کاملاً طنز است.

گفت و گوی خود را با این سوال آغاز می کنیم که چه شد که به فعالیت در زمینه طنز علاقه مند شدید؟

غلامرضا نیکخواه: در ابتدا کارم را با بازی در کارهای جدی شروع کردم. مثل برنامه ای که با اسماعیل پورس در سال 67 انجام دادیم که کار مناسبی برای کودکان و نوجوانان بود. تا اینکه در سال 71 با موینی یاسینی کاری کردیم که آن هم یک مناسبت بود و من آنجا با علی عمرانی و مهران مدیری آشنا شدم تا اینکه آقای خسروی و داریوش کاردان باید برای یک مناسبت برای نوروز که فکر می کنم نوروز است برنامه بسازند. سال 72 بود. علی عمرانی از من برای بازی در این اثر دعوت کرد و مهران مدیری نیز از طریق داریوش کاردان دعوت شد. تا آن روز هیچ طنزی ساخته نبودم و طنزی در خودم ندیدم، اما وقتی چندین قسمت از کار را ضبط کردیم، متوجه شدم شخصیت من جلوی دوربین و پشت دوربین خیلی متفاوت است. به هر حال نوروز 72 در آن زمان بسیار شکوفا شد و جالب اینجاست که در همان سال محمود شهریاری هم برنامه ای داشت که در آن با نوروز 72 شوخی می کرد و ما هم با او شوخی کردیم که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت و از آن به بعد من به سمت کمیک ها کشیده شدم و هر بار که کار جدی انجام می دادم ناخودآگاهم طنز می شد.

  پرواز همایی به شدت از لغو کنسرت خود در اهواز انتقاد کرد

پس در طول این سال ها ناگهان کشف جدیدی برای خود کردید؟

گلمرضا نیکا: بله، شاید. اما اگر شرایط برایم مهیا نمی شد، شاید هرگز در این موقعیت قرار نمی گرفتم و همچنان در مشاغل جدی بازی می کردم.

حالا بعد از این همه سال بازی در کمدی عادت کردی یا دوستش داری؟

من هنوز از آن لذت می برم و فکر می کنم یکی از آرزوهای همه ممکن است این باشد که با دیدن دیگران به آنها لبخند بزنند.

واکنش های مردمی که با خنده همراه است همیشه به من انرژی مضاعفی داده است و همین باعث می شود که بخواهم این مسیر را ادامه دهم.

آقای نیکخواه شما قبلا خیلی کم تحرک بودید چرا؟

غلامرضا نیکخواه: من یک مشکل کوچک داشتم. مالی هم هست. از آنجایی که در ابتدا حقوق ما زیاد نبود، مثلاً برای 2 ماه کار در نوروز 72 فقط 20 هزار تن دریافت کردیم و برای اینکه بتوانم حمایت خود را تامین کنم، مجبور شدم به کار اولم که تجارت است برگردم. . مدتی در این شغل کار کردم تا اینکه بالاخره خرج و درآمدم با هم ترکیب شد و دیگر مشکل مالی عمده ای نداشتم و دوباره شروع به کار کردم.

خوب، نگران این نبودید که در ابتدا نتوانید دوباره مخاطب را جذب کنید؟

خوب، چرا که نه، اما زندگی شوخی نیست. باید جواب خانواده ام را می دادم، البته همیشه به بازیگری عشق می ورزیدم و در آن مدت حواسم به شرایط نبود.

چگونه کسب و کار خود را دوباره شروع کردید؟

با سریال مردی با هزار چهره. من نقش کوچکی در این سریال داشتم که خوشبختانه شروع خوبی برای من بود.

  مرگ مرموز مردی در حمام؛ قتل یا خودکشی؟!

آقای نیکخواه چرا بیشتر درگیر کارهای طنز خود در زمینه تایپ، کلمه خوانی یا حرکات خاص هستید؟

چون پایه طنز هستند و همیشه جواب داده اند.

غلامرضا نیکخواه فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی است

کار جدی انجام دادی و دوست داشتی؟

فیلم تهران تهران به کارگردانی داریوش مهرجویی. من این فیلم را خیلی دوست دارم. باور کنید او در این فیلم بخش هایی را از دست داد و لحظات طنز خلق کرد.

آیا نمی خواهید این زمان را جدی تر بگیرید؟

خیر چون الان مردم مرا از طریق طنز می شناسند و احساس می کنم در طنز بهتر پیشرفت می کنم.

راستی اسمت هنوز نوروز است. چرا؟

چون این تیپ در بین مردم بسیار محبوب بود و من آن را خیلی دوست داشتم و نام نوروز در من ماند. جالب است بدانید این تیپ را از یکی از دوستانم دریافت کردم. او آدم بسیار خوبی است و نزدیکانش دوست دارند با او وقت بگذرانند. من هم فکر می کردم عید نوروز برای دوستم اینطور باشد و خوشحالم که این اتفاق افتاد.

دیدگاهتان را بنویسید