رضا ایرانمنش چطوری؟

این بازیگر و جانباز شیمیایی ایران و عراق مدت هاست که تصویر او در تلویزیون و فیلم های سینمایی که برخی از آنها مربوط به مشکلات جسمی در چند سال اخیر است دیده نمی شود. البته ایرانی او در سال 1400 بیکار نبود و در چندین فیلم و سریال بازی کرده که هنوز اکران نشده اند.

او در گفت و گوی کوتاهی گفت: سال گذشته در شش، هفت فیلم و سریال شرکت کردم که در موضوعات و ژانرهای مختلف بودند اما آماده نشدند. امسال پیشنهادهایی داشتم که برای کار دوست نداشتم و یکی دو متن دیگر را خواندم تا ببینم چه می شود. من الآن خانه ام.

رضا ایرانمنش چطوری؟

ایرانمنش درباره شرایط این روزهای سینما نیز می گوید: وضعیت نسبت به زمان فوران تاج بهتر شده است اما شرایط اقتصادی بسیار سخت است و همه چیز را تحت تاثیر قرار می دهد. یعنی تأمین‌کنندگان برآورد اولیه‌ای برای پروژه‌های خود دارند و بر اساس آن کار می‌کنند، اما وقتی شب‌ها به رختخواب می‌روند و صبح از خواب بیدار می‌شوند، متوجه می‌شوند که افزایش قیمت چهار کالا همه چیز را افزایش داده است و همین‌طور حتی برای تجهیزات اجاره‌ای. باید بیشتر بپردازید.

وی در پاسخ به این سوال که آیا حمایت های اقتصادی ارگان های ایثارگران مانند بنیاد شهید و امور ایثارگران در این شرایط اقتصادی انجام شده است، گفت: با وجود اینکه کارت جانبازی دارم اما هیچ سودی ندارم. هیچ کاری نمی کنند و همه چیز فقط یک شعار است. به قول معروف خودت و مردم بیرون را کشتی. مردم به فکر رسیدگی به خانواده شهدا و جانبازان می افتند بدون اینکه بدانند مثلا من آنقدر با موانع و سنگ پرانی مواجه می شوم تا بتوانم داروهایم را تهیه کنم و آنقدر پروسه سختی را پیش روی ما می گذارند که آدم هدیه می دهد. به فلان مخالف چون بعضی از پزشکان باید کمیسیون تشکیل بدهند و بررسی کنند، بعد فقط در زمان های مشخص به چند شعبه محدود و مشخص مراجعه می کنیم تا در نهایت قضیه را تایید کنیم، در حالی که داروهایی که من – بیمار شیمیایی جنگی – مصرف می کنم بیشتر است. درستش کن و خودت باید انجامش بدی بیار و ارائه کن ولی … چند سالی هست که دارم پزشکی می کنم چون خیلی خسته ام.

  جداول نوروز 1401; آغاز هفتمین قله تاج ؟!

ایرانمنش که در دهه ۷۰ برای بازی در فیلم «سجاده آتش» نامزد دریافت سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد بلورین شده بود، در فیلم هایی چون «آخرین شناسایی»، «دکل»، «کمین»، «ترور» و وفا بازی کرده است. او «مردان آنجلس» و «فایز» را در کارنامه خود دارد. او در سال های اخیر قصد دارد سریالی به نام «سپهسالار» را برای شبکه نمایش خانگی کارگردانی کند.

دیدگاهتان را بنویسید