ربودن و قتل پیر شیرازی

438194 286 خبر مرکزی

ماجرا به اسفند 1389 برمی گردد، جوان جاه طلبی که آرزوی داشتن خانه اعیانی در شیراز را داشت برای رسیدن به آرزوی خود راهی بندرعباس شد. پسر جوان سرگردان در رویاهایش شروع به پرسه زدن در خیابان های شیراز کرد.

با نزدیک شدن به باغ ارم خود را در مقابل ویلایی بزرگ دید. با خود گفت: من باید هر طور شده صاحب این خانه شوم. او چند روزی در شیراز ماند و هر روز ساعت ها در مقابل این خانه سپری می کرد تا از صاحب آن اطلاعی پیدا کند.

همانطور که معلوم شد، افراد زیادی در آنجا زندگی نمی کردند. چون در آن چند روز فقط یک پیرمرد گاهی از خانه بیرون می رفت. پسر جوان این مرد را دید و نقشه ای کشید. یک روز که خانه اش را ترک کرد، ادامه داد و گفت می خواهم خانه را بخرم.

او گفت که به این خانه علاقه مند است و می خواهد به هر قیمتی آن را بخرد. صاحبخانه وقتی آرزوی پسر جوان را دید، پذیرفت و برای انجام معامله به یک شرکت املاک رفت. پسر جوان که عجله ای نداشت فقط می خواست از صاحبخانه اطلاعات بیشتری بگیرد و برای دوستی با او برنامه ریزی کند.

در حالی که برای فروش خانه به توافق رسیده بودند و حتی قرارداد هم نوشته بودند، خریدار امضای خود را به تعویق انداخت و از مرد شیرازی خواست که چند روزی به بندرعباس بیاید و مهمان او باشد.

او که در آن چند روز اعتماد پسر بندر را جلب کرده بود، قبول کرد و با او به بندرعباس رفت، بی آنکه بداند چه برنامه هایی برای او اندیشیده شده است.

  قتل یکی از دوستان نزدیک به جرم توهین به ناموس

2 هفته اسارت

وقتی پسر جوان شوهر شیرازی را با خود به بندرعباس برد، نقشه ای که کشیده بود را با برادر بزرگترش در میان گذاشت و از او کمک خواست. او گفت که قصد دارد آن مرد را اغوا کند و خانه اشرافی او را تصرف کند. اما برادر بزرگتر مخالفت کرد و توانست برادر جاه طلب خود را از کشتن پیرمرد منصرف کند. اما او همچنان اصرار داشت که خانه مرد را بگیرد.

به همین دلیل شوهر شیرازی را در خانه حبس کردند. سپس او را تهدید کرد که از او می خواهد قرارداد را امضا کند و خانه اش را به او تحویل دهد، اما صاحبخانه مقاومت کرد و گفت که این کار را نمی کند. در این شرایط حدود 2 هفته در خانه این دو برادر زندانی بود.

قتل در حال فرار

این مرد همچنان در خانه دو برادر اسیر بود و در این مدت نتوانستند امضای او را بگیرند. مرد با دستان بسته در اتاقی حبس شده بود، در حالی که یک شب وقتی دو برادر در خواب بودند، یکی از شیشه ها را شکست تا فرار کند.

اما برادر بزرگتر متوجه شد و در حالی که چاقوی آشپزخانه در دست داشت، مرد را گرفت و از فرار او جلوگیری کرد، اما در حالی که پیرمرد فریاد می زد و انگشت پسر جوان را گاز می گرفت، با چاقو به چاقو برخورد کرد. سرش. گروگان بیهوش شد و روی زمین افتاد و دقایقی بعد مشخص شد که جان خود را از دست داده است.

وقتی دو برادر به هوش آمدند جسدی در دستانشان رها شد که نمی دانستند با آن چه کنند. ترس از دستگیر شدن به اتهام قتل، آنها را بر آن داشت تا نقشه ای برای خلاصی از جسد بیاندیشند.

  رقیب جدید تسلا وارد بازار می شود!

آنها ابتدا به چند کارگر افغان در منطقه آبسورک بندرعباس مراجعه کردند و ادعا کردند که اپراتور تلفن همراه هستند و قصد دارند یک دکل مخابراتی در این منطقه نصب کنند.

آنها به چند کارگر پول دادند و از آنها خواستند برای نصب سکو گودالی حفر کنند. سپس به خانه بازگشتند و جنازه شیرازی را مخفیانه به آنجا بردند و در گودال دفن کردند.

جنایت لورفتن

این دو برادر معتقد بودند که با دفن جسد هیچ کس ردی از آنها پیدا نمی کند و ماجرای قتل شیرازی به فراموشی سپرده می شود. از سوی دیگر آنها می خواستند به یکی از کشورهای عربی فرار کنند اما چند روز بعد ماموران پلیس به دنبال ردی از شیرازی با یافتن مفقودی وی به خانه این دو برادر رسیدند و آنها را دستگیر کردند.

این دو برادر که چاره ای جز بیان حقیقت نداشتند، در همان بازجویی های مقدماتی اعتراف کردند که پیرمرد را به این دلیل ربوده اند که خانه او را گرفته و او را کشته اند.

با دستور دو متهم، جسد مقتول پیدا شد و به اتهام قتل و آدم ربایی در استان هرمزگان محاکمه می شوند.

قیم فرزندان مقتول بودند که در خارج از کشور زندگی می کردند. آنها در دادگاه حاضر شدند و خواستار قصاص قاتل پدرشان شدند. بدین ترتیب برادر بزرگتر که از ابتدا مخالف نقشه بود و ناخواسته قتل را انجام داد به قصاص محکوم شد و برادر کوچکتر که طراح اصلی نقشه بود و برای رسیدن به آرزوی خانه دار شدن مرد شیرازی را ربود. ، به زندان محکوم شد.

  عجیب ترین علامت اومیکرون

نجات از چوبه دار

با وجود قصاص، اولیای دم حکم را اجرا نکردند و مرد جوان که سال ها در زندان به سر می برد، با کابوسی روی چوبه دار دست و پنجه نرم کرد. چند سال بعد برادر کوچکتر در پایان دوران محکومیتش از زندان آزاد شد. در این مدت اعضای شورای حل اختلاف زندان بندرعباس و عوامل اجرای احکام، تلاش های زیادی برای عفو قاتل جوان انجام دادند که تلاش آنها بی نتیجه ماند.

سرانجام پس از گذشت 11 سال از این حادثه، مسئولان زندان مجدداً برای جلب رضایت والدین تلاش کردند تا اینکه والدین در نهایت با بخشش قاتل پدر موافقت کردند.

کاظم شهرحونیا عضو شورای حل اختلاف زندان بندرعباس گفت: قاتل آنها ۱۱ سال دیگر بخشیده می شود.

به گفته وی، این مرد پس از پایان محاکمه یازده سال آینده در روزهای آینده از زندان آزاد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید