رایزنی تلفنی امیر عبداللهیان و همتای عمانی وی

حسین امیرعبدلاخیان وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز (سه شنبه) 13 مردادماه با بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان درباره مسائل دوجانبه و برخی مسائل منطقه ای و بین المللی تلفنی گفت و گو و تبادل نظر کرد. مسائل

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن ابلاغ سلام آیت الله رئیسی وی از دیدگاه های مثبت سلطان عمان هیثم بن طارق برای توسعه همکاری های دوجانبه و منطقه ای تشکر و قدردانی کرد.

امیر عبدالخیان وی با اشاره به آخرین تحولات مذاکرات برای رفع تحریم‌ها، بر ابتکارات طرف ایرانی برای باز نگه داشتن پنجره دیپلماتیک تاکید کرد: مرحله نهایی توافق به دو مولفه واقع‌گرایی و انعطاف طرف آمریکایی بستگی دارد. جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به توافقی پایدار و قوی کاملا جدی است.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران به امنیت انرژی و امنیت غذایی در جهان اهمیت می دهد و با درک مسائل و مشکلات کنونی انرژی در جهان، تاکنون ابتکارات مختلفی را انجام داده است.

رایزنی تلفنی امیر عبداللهیان و همتای عمانی وی

بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان در این گفتگوی تلفنی با اشاره به ارزیابی خود از طرف های مختلف مذاکره کننده در وین، بر دیدگاه کشورش مبنی بر لزوم دستیابی به توافق در مذاکرات تاکید کرد و گفت: معتقدیم که همه طرف ها خواهان دستیابی به توافق نهایی هستند و فرصت طلایی برای دستیابی به توافق فراهم شده است.

وزیر امور خارجه عمان خاطرنشان کرد: عمان همواره از دستیابی به توافق نهایی در مذاکرات و برآورده شدن خواسته های مشروع ایران حمایت می کند.

  سیزده ماه در سال!

دیدگاهتان را بنویسید