راه های بازپرداخت وام از سوی نهضت ملی مسکن اعلام شد

یکی از اعضای هیات مدیره بانک مسکن از بازپرداخت سهم تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن به دو روش ساده و گام به گام خبر داد.

نهضت ملی مسکن یکی از سیاست های اصلی دولت سیزدهم در حوزه مسکن است که بر اساس آن دولت در نظر دارد در مدت چهار سال چهار میلیون مسکن بسازد.

متقاضیان دارای چهار شرط ازدواج و سرپرست خانوار، حداقل پنج سال سابقه اقامت در شهر مورد تقاضا، فاقد ملک شخصی و در نهایت عدم استفاده از تسهیلات دولتی از ابتدای انقلاب مسکن می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

تسهیلات نهضت ملی مسکن در تهران 450 میلیون تن، در سایر کلانشهرها 400 میلیون تن، در سایر شهرها 350 میلیون تن و در روستاها 250 میلیون تن است.

پیش از این محمدحسن علمداری -عضو هیات مدیره بانک مسکن- در خصوص نحوه پرداخت اعتبارات ساخت و ساز نهضت ملی مسکن با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه شورای پول و ابلاغ بانک مرکزی، بانک مسکن در خصوص نحوه پرداخت وجوه ساخت و ساز نهضت ملی مسکن گفت: بانک ها باید سالانه 360 میلیارد تن به اداره توزیع مسکن پرداخت کنند.

به طور معمول پرداخت تسهیلات از محل طرح ملی مسکن بابت سه سال ساخت و 17 سال پرداخت به این صورت است که برای تسهیلات 450 میلیون تومانی بدون بهره در دوره ساخت، هفت میلیون تن سهم مشارکت‌کنندگان پرداخت می‌شود. گیرندگان. واحدها

به گفته وی، تسهیلات 400 میلیون تنی با احتساب سه سال ساخت و دوره بازپرداخت 17 ساله شش میلیون و 300 هزار تن، تسهیلات 300 میلیون تنی با احتساب سه سال ساخت و دوره بازدهی 17 ساله است. سال، 4 میلیون و 700 هزار تن است.

  جزئیات دیدار بن سلمان و جو بایدن

علمداری در خصوص پرداخت 250 میلیون تن مسکن روستایی گفت: تسهیلات طرح ملی مسکن 4 میلیون تن در سه سال ساخت و مدت پرداخت 17 ساله 250 میلیون تن است.

در صورتی که سازندگان در مدت دو سال بلوک ها را تکمیل کنند، پرداخت تسهیلات 18 ساله و از میزان مشارکت کاسته می شود.

کارمند بانک ژیلیشتانا پس از واکنش به اعداد و ارقام بازپرداخت تسهیلات، توضیح داد: میزان اقساط اعلام شده از سوی وی بر اساس مصوبه شورای پول است، اما بر اساس قانون جهش تولید امکان دریافت تقریبا 50 درصد وجود دارد. مسکن درصد مسکن را کاهش می دهد که باعث کاهش مشارکت های پرداختی مشتریان می شود.

وی با بیان اینکه روش اعلام شده ساده و مرحله به مرحله است، گفت: مردم می توانند اقساط وام را نیز به صورت مرحله ای پرداخت کنند که در سال اول اقساط آن کاهش و در سال های بعد افزایش می یابد.

البته اقساط این وام به تدریج منوط به اعطای یارانه چند درصدی 18 درصدی این تسهیلات توسط وزارت راه از محل صندوق ملی مسکن است که باعث کاهش اقساط وام به نهضت ملی می شود. اقساط ماهانه پلکانی با نرخ 18 درصد، تسهیلات 450 میلیون تنی در تهران پنج میلیون و 600 هزار تن است.

دیدگاهتان را بنویسید