راه های افزایش سرعت وای فای

از توسعه دهندگان Wi-Fi گرفته تا براکت های دیواری ساده، همیشه کاری وجود دارد که می توانید برای بهبود اتصال اینترنت خود در خانه انجام دهید. فرقی نمی کند که از خانه کار می کنید، نتفلیکس را تماشا می کنید یا بازی خود را در Twitch انجام می دهید، چیزی به نام پهنای باند بالا وجود ندارد.

حتی اگر فیبر گیگابایت در روتر خود داشته باشید، هر کسی می تواند این کار را به سرعت با استفاده از اینترنت انجام دهد. حذف سرعت های پایین و مناطق مرده در Wi_Fi تا حد زیادی به شما بستگی دارد. برای کمک به شما، در اینجا چند راه برای عیب یابی و بهبود کیفیت Wi-Fi در داخل و خارج از خانه آورده شده است.

1 روتر خود را حرکت دهید

قرار دادن روتر در کمد ایده خوبی نیست. دیوارها، کابینت ها و حتی قفسه های کتاب به طور بالقوه می توانند سیگنال Wi-Fi شما را کاهش دهند. حرکت فیزیکی روتر می تواند تفاوت واقعی در سرعت دریافتی و میزان انتقال بی سیم ایجاد کند. مکان مناسب به خانه شما بستگی دارد، اما سعی کنید روتر را در گوشه، زیر کمد یا کشو قرار ندهید.

شاید لازم باشد از سیم کشی خلاقانه برای قرار دادن روتر در مکان بهتری استفاده کنید، اما ارزش تلاش را دارد. هدف این است که دستگاه های اصلی خود – کنسول ها، لپ تاپ ها و غیره را به هم نزدیک کنید. – تا حد امکان نزدیک به روتر شما. وسایلی که به پهنای باند زیادی نیاز ندارند، مانند ترموستات های هوشمند، نباید از نظر مجاورت فیزیکی در اولویت باشند.

  هواشناسی ایران امروز 29/09/1300

2. از کابل اترنت استفاده کنید

گاهی فراموش می کنیم که سیم ها هنوز آنجا هستند! شما نیازی به وای فای ندارید اتصال کابلی به روتر شما معمولاً به اتصال بی سیم ترجیح داده می شود. این روش بسیار سریعتر و پایدارتر است و تحت تأثیر دستگاه های دیگر یا مخازن بزرگ قرار نمی گیرد. نقطه ضعف این است که مکان هایی را که دستگاه های شما می توانند در آن قرار بگیرند را محدود می کند.

با این حال، برای سخت‌افزاری که به سریع‌ترین اتصال اینترنتی ممکن نیاز دارد – مانند کنسول بازی، رایانه رومیزی یا جعبه پخش، اغلب ارزش تلاش را دارد. روتر دارای تعداد انگشت شماری پورت ذخیره سازی اترنت است، بنابراین تنها چیزی که نیاز دارید یک کابل است.

3. یک کانال یا نوار را تغییر دهید

سیگنال Wi-Fi به کانال ها تقسیم می شود. روتر شما از یک کانال Wi-Fi ویژه برای برقراری ارتباط با دستگاه های اطراف خانه شما استفاده می کند. اگر همسایگان نزدیکی دارید که روترهایی دارند که از یک کانال Wi-Fi استفاده می کنند، ممکن است کانال شلوغ و شلوغ باشد.

تعویض کانال می تواند این مشکل را حل کند. کانال های 1، 6 و 11 آنهایی هستند که باید امتحان کنید، زیرا در هنگام اتصال چندین دستگاه کمترین تداخل را خواهند داشت.

4. روتر خود را ارتقا دهید

روترها از نظر کارایی و قیمت بسیار متفاوت هستند. اگر مناطق مرده یا کندی در خانه خود دارید، ممکن است لازم باشد نقطه دسترسی Wi-Fi خود را تغییر دهید.

اگر خانه بزرگی دارید، احتمالاً بهتر است از روتری استفاده کنید که بتوان آن را با «تکرارکننده‌هایی» جفت کرد که سیگنال‌ها را به دورترین گوشه‌های خانه ارسال می‌کنند. خانه ها و آپارتمان های کوچکتر معمولاً می توانند با سیستم ساده تری کار کنند.

  رضا صادقی 3 میلیون تن یا 450 هزار تن؟

توسعه دهنده مودم

5. یک توسعه دهنده Wi-Fi دریافت کنید

اگر ایجاد اختلال در تنظیمات روتر شما دلهره آور به نظر می رسد، برای توسعه دهنده یا تکرار کننده Wi-Fi هزینه کنید. این دستگاه‌ها به یک پریز دیواری پشتیبان متصل می‌شوند، به اینترنت بی‌سیمی که توسط روتر شما پخش می‌شود متصل می‌شوند و آن را گسترش می‌دهند.

تنظیم و استفاده از آنها (معمولاً) آسان است و می توانند فوراً از شر مناطق مرده Wi-Fi در خانه شما خلاص شوند. سیگنال‌های بی‌سیم طولانی یا مکرر به اندازه سیگنال‌هایی که مستقیماً از روتر شما می‌آیند قوی نیستند، بنابراین موقعیت‌یابی دوباره مهم است. سعی کنید از این دستگاه ها برای اتصال دستگاه هایی که به پهنای باند زیادی نیاز ندارند استفاده کنید.

6. از سیم کشی برق خود استفاده کنید

یک جایگزین برای توسعه دهندگان یک کیت منبع تغذیه است. سیگنال های دیجیتال می توانند از سیم کشی برق عبور کنند و دستگاه های سیم کشی برای استفاده از آن طراحی شده اند. این کار با وصل کردن سیم برق به روتر و سپس وصل کردن آن انجام می شود.

دوشاخه دیگری را به هر اتاق دیگری در خانه خود وصل کنید، یا می توانید یک اتصال سیمی یا بی سیم به آن اتاق برقرار کنید. با این روش کمی تأخیر وجود خواهد داشت، اما یک گزینه ساده و موثر است.

7. یک رمز عبور به وای فای خود اضافه کنید

برای شبکه وای فای خود به رمز عبور نیاز دارید. این برای نگه داشتن هکرها و دور نگه داشتن همسایگان Netflixing از پهنای باند شما خوب است، که قطعا سرعت شما را کاهش می دهد. مطمئن شوید که از رمزگذاری AES استفاده می‌کنید، که هم امن‌ترین و هم سریع‌ترین گزینه امنیتی است.

  نخست وزیر طالبان به پنجشیر کمک کرد

8. دستگاه های بلااستفاده را خاموش کنید

داشتن ده ها عنصر همزمان با Wi-Fi می تواند مشکل ساز باشد. هر چیزی را که می‌توانید به اترنت وصل کنید، و هر چیزی را که می‌توانید به آن متصل کنید اما به آن نیاز ندارید، خاموش کنید. مطمئن شوید که فقط مواردی که به اینترنت نیاز دارند اینترنت دارند.

روترهای خوب کنترل بر اولویت بندی یک دستگاه یا سرویس خاص را فراهم می کنند. این یک راه مفید برای اطمینان از این است که بازی های شما هرگز توسط شخص دیگری که یک ویدیو در فیس بوک پست می کند قطع نمی شود.

9. کامپیوتر خود را بررسی کنید

این برای رایانه ها است: اگر رایانه یا لپ تاپ شما همیشه کند است، اما دستگاه های دیگر خوب به نظر می رسند، Task Manager یا Activity Monitor را باز کنید و ببینید کدام برنامه ها در پس زمینه اجرا می شوند.

برخی از برنامه ها را می توان برای به روز رسانی های خودکار تنظیم کرد که نیازی به انجام آنها نیست. اگر همیشه در پس‌زمینه به‌روزرسانی می‌شوند، ممکن است این دلیل کندی اینترنت باشد. آن را بررسی کنید و تنظیمات را انجام دهید.

منبع: ایسکا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید