راه اندازی شعب تخصصی شرکت های دانش بنیان بانک ملی ایران برای اولین بار در کشور

شعب تخصصی شرکت های دانش بنیان فخر رازی و باهنر بانک ملی ایران با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و دستیار ویژه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور آغاز به کار کردند.

دکتر محمدرضا فرزین، مدیرعامل بانک ملی ایران در مراسم افتتاحیه شعبه دانش بنیان فخر رازی، گفت: این شعبه امروز به عنوان شعبه مشاوره شرکت های دانش بنیان افتتاح شد. باید مدل مشخصی برای تامین مالی شرکت های دانش بنیان وجود داشته باشد و امسال علاوه بر تامین مالی این شرکت ها، در مشاوره آنها نیز مشارکت خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه این صنعت با همکاری سایر صنایع، رویه ها را ساده و تخصصی می کند و در نهایت شکل گیری شرکت های دانش بنیان را تسهیل می کند، افزود: در سال های اخیر اقدامات خوبی در حوزه علم و فناوری انجام شده است معاون فناور. یکی از آنهاست که اگر بانک ها نیز وارد بحث تامین مالی دانش بنیان شوند، می توانیم جزو کشورهای دارای رتبه و سبک خاص در این زمینه باشیم.
فرزین گفت: سال گذشته 687 شرکت دانش بنیان با 12 هزار میلیارد ریال وام توسط بانک ملی ایران تامین مالی شدند.
علیرضا صادقی معاون بانکداری جامع با تاکید بر توجه ویژه مدیران بانک ملی ایران به ارائه خدمات ویژه بیشتر به شرکت های دانش بنیان گفت: بانک ملی ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی آن و مرکز تصمیم گیری انتخاب شد. ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان
وی افزود: البته تمامی شعب بانک می توانند شعبه عملیاتی برای ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان باشند و شعب فخر رازی و باهنر به عنوان شعب مشاور گرا در رابطه با شرکت های دانش بنیان انتخاب شدند.
صادقی ادامه داد: در این صنایع خدمات از ابتدا آغاز می شود و از ایده تا تجاری سازی محصول و ارائه آن در بازارهای خارجی در کنار شرکت ها خواهیم بود.
معاون بانک جامع بانک با بیان اینکه در سال 1401 برنامه ویژه ای را تدوین کرده ایم و امیدواریم بتوانیم تجربه خوبی را ارائه کنیم، خاطرنشان کرد: ارائه خدمات ارزی و واقعی و ارائه تسهیلات لازم در زمینه ارائه خدمات مالی مبتنی بر شرکت های دانش بنیان به طور خاص. او در بانک دنبال می کند.
علیرضا دلیری، دستیار ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با تقدیر از بانک ملی ایران برای گامی رو به جلو در توسعه حوزه دانش بنیان در کشور، گفت: نتیجه شرکت های دانش بنیان در این حوزه از اقتصاد کشور در سال‌های اخیر بسیار موفق بوده است.» در عین حال امسال مقام معظم رهبری به موضوع شرکت های دانش بنیان توجه داشتند، چراکه نظر عمومی تنها راه نجات اقتصاد کشور تکیه بر این شرکت هاست.
وی گفت: خوشبختانه فرهنگ دانش بنیان در جامعه و بازار مالی ما در حال شکل گیری است. امروزه فضای سرمایه گذاری در حوزه فناوری های نوین ایجاد شده و برخی بانک ها در زمینه دیجیتالی شدن پیشرفت خوبی داشته اند.
دلیری با بیان اینکه بانک ملی ایران در بسیاری از حوزه های خدمات بانکداری الکترونیک مانند سفته و بانکداری الکترونیکی گام های خوبی برداشته است، گفت: نوآورانه و خدمات محور به شرکت های دانش بنیان باید بتوانیم خدمات تسهیل گری را در این حوزه ها ارائه دهیم. .
همچنین طی این مراسم دومین شعبه تخصصی شرکت های دانش بنیان در بانک ملی ایران افتتاح شد.
در مراسم افتتاحیه این بانک، عباس شفیعی، رئیس هیئت مدیره، سید فرید موسوی و صمد عزیزنژاد، اعضای هیئت مدیره و جمعی از مدیران ارشد و کارشناسان بانک حضور داشتند.
دومین شعبه تخصصی شرکت های دانش بنیان بانک ملی ایران (ملی پلاس) در تهران، خیابان باهنر واقع شده است.

  از خواص شگفت انگیز آرد گندم چه می دانید؟

دیدگاهتان را بنویسید