راه اندازی دسکتاپ مجازی؛ از مزایای تین کلاینت و زیرو کلاینت چه می دانید؟!

سیستم ها و شبکه های کامپیوتری مهمترین بخش هر سازمانی هستند. اهمیت این شبکه های سخت افزاری به حدی است که نمی توان از آنها در بسته های مختلف اداری، آموزشی و پشتیبانی استفاده کرد. شبکه های رایانه ای توانایی خاصی برای انجام فناوری اطلاعات و فناوری اطلاعات و سایر فعالیت های مبتنی بر رایانه دارند.

شبکه های کامپیوتری و دسکتاپ در سازمان های مختلف جایگاه ویژه ای دارند، اما گاهی اوقات کاربران در استفاده از این تجهیزات با محدودیت هایی مواجه می شوند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و مجازی سازی خدمات کامپیوتری این محدودیت ها برداشته شده است. احتمالاً قبلاً نام Teen Client را شنیده اید. برای آشنایی با انواع تین کلاینت ابتدا لازم است مجازی سازی دسکتاپ ملاقات.

سرویس راه اندازی دسکتاپ مجازی

دسکتاپ ها در واقع صفحات کامپیوتری هستند که توسط کاربر استفاده می شود. همانطور که گفتیم سخت افزار کامپیوتر دارای قدرت مشخص و محدودی است. برای استفاده حداکثری از سخت افزار خود، می توانید استفاده کنید فناوری مجازی سازی استفاده شده.

مجازی سازی فناوری جدیدی است که به کاربران امکان می دهد ظرفیت سخت افزاری خود را افزایش داده و از حداکثر توان آن استفاده کنند. شرکت های مختلف برای افزایش ظرفیت سخت افزاری خود نیاز به ارائه سرورهای گران قیمت دارند. در صورتی که به کمک این فناوری جدید می توان به سخت افزار مورد نظر و قدرتمندتر از سخت افزار سیستم دیگری مانند سرور دست یافت.

بنابراین اولین مزیت مجازی سازی برای شرکت ها کاهش هزینه های جاری است. ملاقات فناوری مجازی سازی پیش نیاز شناخت دسکتاپ مجازی

مجازی سازی دسکتاپ یا DVI فناوری پیشرفته ای است که بسیاری از مشکلات سازمان ها را به راحتی حل می کند. اگر کاربر از دسکتاپ مجازی استفاده کند، دیگر هیچ وابستگی به سخت افزار خاصی نخواهد داشت و می تواند در هر نقطه از هر دستگاهی که در دسترس است وارد سیستم خود شود. در واقع کاربران می توانند به راحتی به فضای سرور خود دسترسی داشته باشند.

هنگام مجازی سازی دسکتاپ، سیستم عامل به دستگاهی که کاربر استفاده می کند بستگی ندارد. بنابراین می توانید با هر وسیله ای از جمله: تین کلاینت، لپ تاپ، کامپیوتر و … به سیستم عامل متصل شوید. اگرچه هیچ محدودیتی برای استفاده از دستگاه وجود ندارد، اما بهتر است هنگام میزبانی سیستم عامل دسکتاپ روی سرور، از تین کلاینت استفاده کنید.

  9 عادت روزانه که به مغز آسیب می رساند

یک شرکت امن، یک شبکه هوشمند با سابقه درخشان 13 ساله به عنوان شرکت خدمات راه اندازی دسکتاپ مجازی، نگهداری و نگهداری شبکه ها و تجهیزات سخت افزاری آنها، به نفع تیم مجرب و حرفه ای، طراحی و اجرای پروژه های زیرساخت کامپیوتری مبتنی بر شبکه و ….

vdi را اجرا کنید

ZeroClient و نیاز به استفاده از آن در دسکتاپ مجازی

ZeroClient این کامپیوتر که به عنوان مینی کامپیوتر نیز شناخته می شود، یک کامپیوتر کوچک با نرم افزار است که برای انجام کار خود به کامپیوتر دیگری وابسته است. می توان گفت این سخت افزار بخشی از یک شبکه بزرگ است که نرم افزار آن به عنوان رابط این شبکه عمل می کند. این سخت افزار به تمامی اطلاعات موجود در قسمت نرم افزار سرور دسترسی دارد اما تمام کارهای واقعی سرور را انجام می دهد.

به عبارت دیگر سرور تمامی پردازش ها و درخواست های کاربر را از طریق این نوع کامپیوتر دریافت می کند و پس از پردازش درخواست ها، نتیجه عملیات انجام شده را برای مشتری صفر ارسال می کند. در نهایت کوئری هایی مانند تایپ روی صفحه کلید بر روی مانیتور این سخت افزار نمایش داده می شود.

مزایای راه اندازی ZeroClient

  • این سخت افزار به دلیل کم هزینه بودن و مصرف برق کم هزینه ها را کاهش می دهد.
  • استفاده، نگهداری و محافظت از یک کامپیوتر کامل بسیار بهتر است. در واقع، استفاده از این رایانه رومیزی مجازی آسان و نگهداری آسان است.
  • اجزای این تجهیزات بسیار کوچکتر از یک کامپیوتر معمولی هستند، بنابراین کمتر آسیب می بینند.
  • کاربران ناآشنا با کامپیوترهای استاندارد و استفاده از آنها می توانند از این کامپیوتر فشرده استفاده کنند و از این سخت افزار برای ارتباط بهتر با برنامه های نرم افزاری استفاده کنند.
  • در نهایت می توانیم بگوییم ZeroClient را پیکربندی کنید به عنوان یک کامپیوتر کوچک با حداقل منابع سخت افزاری، به شبکه های کامپیوتری عملکرد و امنیت فوق العاده ای بخشیده است.

برنامه های دسکتاپ مجازی

فناوری مجازی سازی دسکتاپ و خدمات ابری به جای زیرساخت های سنتی استفاده می شود. شما می توانید از آن در هر جایی که دسکتاپ واقعی استفاده نمی شود یا محدود است استفاده کنید دسکتاپ مجازی استفاده کنید.

  هیولای وحشتناک فرانکشتاین در نور ماه ظاهر شد

به عنوان مثال، زمانی که شما سفر می کنید یا برای مدیریت امور شرکت نیاز به کار از راه دور دارید، این فناوری عملکرد مطلوبی را برای شما به ارمغان می آورد.

یکی از مهمترین مزایای استفاده از این فناوری به روز رسانی نرم افزارهای موجود در شبکه های کامپیوتری گسترده است. اگر می خواهید سیستم ها را به صورت دستی به روز کنید، باید زمان و هزینه زیادی را صرف کنید، اگر به روز رسانی دسکتاپ مجازی بسیار راحت تر از به روز رسانی نرم افزار است.

از سوی دیگر، در بسیاری از موارد، کاربران نیاز دارند تا در هر کجا که هستند، به نرم افزارهای شخصی و داده های شخصی خود دسترسی آسان و رایگان داشته باشند. فناوری مجازی سازی دسکتاپ این قابلیت ها را در اختیار کاربران سیستم های کامپیوتری قرار می دهد.

تین کلاینت در مجازی سازی

از Tick Client، Tin Client و ZeroClient استفاده کنید

وقتی نوبت به انتخاب بین مشتری تیک، تین کلاینت یا مشتری صفر می رسد، متخصصان فناوری اطلاعات باید نیازهای مدیریت و مدیریت را برآورده کنند. هزینه های راه اندازی VDI توجه کنید

Zeroclient ها گزینه های عالی برای در نظر گرفتن نیازهای امنیتی بالا هستند، زیرا نرم افزاری که نقطه نفوذ در آن قرار دارد یا وجود ندارد یا بسیار محدود است. تین کلاینت ها برای مواردی مناسب هستند که کارمندان به تجربه کاربری قوی تری نیاز دارند و مشکلی برای کار با تجهیزاتی به جز رایانه های معمولی ندارند.

البته به شرطی که کارمندان IT با پیچیدگی های کار با تین کلاینت ها آشنا باشند. بیشتر سازمان‌های کوچک به دلیل محدودیت‌های مالی یا استفاده از دستگاه‌های ساده‌تر که به نرم‌افزار زیادی نیاز ندارند، علاقه بیشتری به استفاده از تین کلاینت‌ها دارند.

از انواع Thin Client نیز می توان برای رفع نیازهای گروه خاصی از کاربران در یک سازمان استفاده کرد. به عنوان مثال برای کارکنان طراحی که نیازی به نرم افزار بیشتری در کار خود ندارند. دیگر استفاده‌های رایج برای مشتریان نوجوان در بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی است، جایی که پزشکان، پرستاران یا دانش‌آموزان باید از برنامه‌های دسکتاپ و سیستم‌های مشترک استفاده کنند.

از سوی دیگر، کلاینت های tic در محیط هایی که کارکنان به جنبه های اضافی و گسترده تری از نرم افزار نیاز دارند، مفیدتر هستند. مشتریان Tick را می‌توان در سازمان‌هایی که نیاز به دسکتاپ مجازی بحرانی (در شرایط بحرانی یا به عنوان رایانه مسافرتی) به عنوان جایگزینی برای رایانه‌های معمولی در نظر گرفته می‌شود، استفاده کرد.

  10 تمرینی که می توانید در خانه انجام دهید

اما وقت خود را صرف کنید، چیزهای دیگری نیز وجود دارد که می توانید بین تین کلاینت، تیک کلاینت و زیرو کلاینت انتخاب کنید. در دنیای شلوغ امروزی که همه در حال حرکت هستند، کاربران حتی می توانند از تبلت ها یا گوشی های هوشمند برای راه اندازی دسکتاپ های مجازی استفاده کنند.

آنها حتی می توانند یک تراشه USB را برای دسترسی از راه دور به چندین دسکتاپ به رایانه متصل کنند. گزینه هایی مانند UD های جیبی IGEL به کاربران این امکان را می دهد که هنگام سفر به خارج از شرکت دسترسی از راه دور داشته باشند.

تبلت ها با رزولوشن بالا و قابلیت استفاده از اینترنت پرسرعت اکنون گزینه خوبی برای دسکتاپ های مجازی هستند. مدیران و کارمندانی که دائماً در حال حرکت هستند می‌توانند از آی‌پد خود برای اتصال به VDI استفاده کنند، اما به خاطر داشته باشید که تبلت‌ها ماوس ندارند و بسیاری از نرم‌افزارهای ویندوز برای ارتباطات لمسی طراحی نشده‌اند.

اگر فکر می کنی راه اندازی VDI تبلت هایی را می بینید که برای این کار بسیار پیشرفته هستند، می توانید از رایانه های قدیمی استفاده کنید و آنها را به یک تین کلاینت تبدیل کنید. در عین حال از هزینه های اضافی جلوگیری می کند و برای محیط زیست مفید است. فقط مطمئن شوید که کامپیوتر شما خیلی قدیمی نباشد، در غیر این صورت عملکرد گرافیکی قابل اعتمادی نخواهد داشت و در معرض مشکلات مختلفی قرار می گیرد.

شرکت برتر ارائه دهنده خدمات پشتیبانی برای تین کلاینت ها و دسکتاپ های مجازی

شرکت هوشمند شبکه ایمن با 13 سال سابقه درخشان به عنوان یک شرکت راه اندازی دسکتاپ مجازی، حمایت و حمایت از نوجوانان و سخت افزار آنها با کمک تیمی مجرب و حرفه ای به طراحی و اجرای پروژه های زیرساخت کامپیوتری مبتنی بر شبکه و … می پردازد.

این شرکت با بسیاری از سازمان های دولتی و خصوصی کار کرده است. برای مشاوره در زمینه پیاده سازی مجازی سازی دسکتاپ، با استفاده از لینک زیر وارد سایت امن شبکه هوشمند شوید.

http://www.imennet.net

دیدگاهتان را بنویسید