راهکارهای پیشگیری از تب کریمه کنگو

جامعه 24 – دکتر محمدرضا سهرابی با اشاره به بیماری تب کریمه کنگو به عنوان یک بیماری شایع در فصل تابستان و همچنین فرهنگ ذبح و قربانی در کشور، توصیه کرد که دام قربانی از مکان های مورد تایید وزارت بهداشت تهیه شود. بهداشت و دامپزشکی. از خرید دام از مکان های نامعتبر و حتی از مکان هایی که ارزان تر می فروشند خودداری کنید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه این بیماری از طریق خون و ترشحات خون دام آلوده منتقل می شود، تصریح کرد: بنابراین توصیه می شود از ذبح دام در اماکن عمومی برای تردد افراد خودداری شود. . این کار را در مکانی انجام دهید که قابل شستشو باشد. راننده باید چکمه و دستکش بپوشد و پوست او با خون حیوان تماس نداشته باشد.

سهرابی همچنین تاکید کرد: گوشت دام بعد از 24 ساعت و جگر بعد از 48 ساعت در یخچال با دمای 4 درجه سانتیگراد قابل استفاده است و گوشت یا جگر را بلافاصله پس از ذبح حیوان نپزید.


بیشتر بخوانید: علت افزایش تب کریمه کنگو در کشور


وی گفت: علائم اولیه بیماری کریمه کنگو شبیه سرماخوردگی، آنفولانزا و کرونا است با این تفاوت که باعث خونریزی زیر جلدی می شود.

این پزشک و استاد دانشگاه با یادآوری اینکه تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یک بیماری ویروسی است که علائم آن مانند همه ویروس ها ضعف، بدن درد، تب است، گفت: تفاوت این ویروس با سایر ویروس ها، خونریزی زیر پوست است که نشان دهنده این است که فرد مبتلا به این بیماری است که باید به مراکز درمانی مراجعه کرد. زیرا این بیماری نیز مرگ و میر بالایی دارد و خطرناک است.

  طرز تهیه 5 غذای تند و خوشمزه

2022-07-28 05:58:31

دیدگاهتان را بنویسید