راهکارهایی برای جلوگیری از تعرق بیش از حد

بسیاری از مردم، صرف نظر از تابستان یا زمستان، بیش از حد عرق می کنند. این می تواند منجر به مشکلات عزت نفس و ناراحتی در محل کار یا موقعیت های دیگری شود که در آن با دیگران در تماس هستند.

تعریق بیش از حد اغلب هیپرهیدروزیس نامیده می شود و همه افراد به یک شکل از آن رنج نمی برند. برخی ممکن است از تعریق بیش از حد دست ها و برخی دیگر از پاها یا زیر بغل و همچنین سایر قسمت های بدن رنج ببرند.

به گزارش Step to Health اگرچه چندین محصول برای درمان تعریق بیش از حد وجود دارد، اما یافتن محصول مناسب دشوار است. مشاوره با متخصص پوست اولین مرحله توصیه شده است.

در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید برای آسان تر کردن آن انجام دهید:

تالک برای جلوگیری از تعریق زیاد: تالک یک محصول عالی برای جذب رطوبت در برخی از قسمت های بدن است. اگر از تعریق بیش از حد پاها رنج می بریم اغلب بسیار مفید است.

با این حال، در برخی موارد، تالک ممکن است برای کنترل هیپرهیدروزیس کافی نباشد. حتی اگر روی دست یا زیر بغل استفاده شود. از طرف دیگر، برخی از آنها اسید بوریک را ارائه می دهند که نتایج عالی می دهد. با این حال، توصیه می کنیم قبل از استفاده از آن با پزشک خود مشورت کنید.

برای جلوگیری از تعریق بیش از حد از دئودورانت های مخصوص استفاده کنید: برخی از دئودورانت های خاص را فقط پزشک می تواند تجویز کند و حتی باید در شب استفاده شود. این نوع محصول به شما کمک می کند تا به تدریج هیپرهیدروزیس را تنظیم کنید.

  واویشکا مرغ؛ طعم روسی را احساس کنید

به همین دلیل، مهم است که به پزشکی مراجعه کنید که بتواند محصول مناسب را برای مورد شما تجویز کند و پیشرفت شما را زیر نظر داشته باشد.

علاوه بر این، ممکن است توصیه شود که یک لباس عوض کنید. این باعث می شود که احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و در صورت لزوم می توانید آن را تغییر دهید.

کاهش استرس و اضطراب: استرس و اضطراب محرک تعریق زیاد هستند. مشکل این است که شما اغلب متوجه نمی شوید که از آنها رنج می برید. استراحت کافی، ورزش و شرکت در کلاس ریلکسیشن (یوگا یا مدیتیشن) گزینه هایی برای تنظیم تعریق بیش از حد به دلیل این عوامل هستند.

از بدن خود به خوبی مراقبت کنید: رعایت بهداشت، هم برای احساس خوب و هم برای جلوگیری از بوی بد بدن که اغلب با تعریق زیاد همراه است، بسیار توصیه می شود. این یعنی هر روز حمام کردن. نواحی که بیشتر عرق می کنند ممکن است نیاز به شستن صبح و عصر داشته باشند.

علاوه بر این، شما باید مسئولیت پذیر باشید و از دئودورانت ها یا سایر محصولات توصیه شده توسط پزشک، دقیقاً مطابق دستور شما استفاده کنید.

مراقب رژیم غذایی خود باشید: برخی از غذاها یا عادات مضر می توانند تأثیر منفی داشته باشند. آنها می توانند تمام توصیه های فوق را بی فایده جلوه دهند.

در اینجا ما در مورد سیگار کشیدن، نوشیدن بیش از حد قهوه، غذاهای تند یا الکل صحبت می کنیم. همه این عادات می توانند تعریق بیش از حد را افزایش داده و مشکل را بدتر کنند. رژیم غذایی سرشار از میوه ها و سبزیجات و آب فراوان برای درمان موفقیت آمیز هیپرهیدروزیس ضروری است.

  قیمت بیت کوین امروز 14/11/1400

علاوه بر تمام موارد ذکر شده، بهتر است همیشه وسایل خاصی را با خود حمل کنید. برای مثال، اگر بیش از حد روی دست‌هایتان عرق می‌کنید، مهم است که یک حوله مرطوب‌کننده به همراه داشته باشید. یک بطری کوچک تالک نیز می تواند به پا کمک کند.

اگر وضعیت بهبود نیابد، در بسیاری از موارد ممکن است برای کنترل مشکل به تزریق یا حتی جراحی نیاز باشد. بنابراین، مراجعه به پزشک، شروع به مراقبت از خود و گنجاندن عادات خاصی در زندگی خود برای تنظیم تعریق بیش از حد می تواند از این اتفاق جلوگیری کند.

منبع: سلامت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید