راز طول عمر ژاپنی ها خوردن برنج است

امروزه برنج یکی از اصلی ترین و رایج ترین غذاهای ژاپنی است. دلیل اینکه ژاپنی ها برنج زیاد می خورند به دلیل فواید بسیار زیاد برنج برای سلامت بدن است.

در زمان های قدیم ژاپنی ها علاقه ای به خوردن برنج نداشتند اما کم کم سنت خوردن برنج در بین آنها رواج پیدا کرده تا جایی که امروزه علاقه زیادی به این غذا دارند و آن را یکی از وعده های غذایی اصلی خود می دانند.

در این بخش، شما را با برخی از دلایلی که برنج را در غذاهای ژاپنی تبدیل کرده است آشنا می کنیم و به تفکر پشت آن نگاه می کنیم.

1-کاهش وزن: برنج کم چرب و سدیم و فیبر بالایی دارد و می تواند رژیم غذایی مناسبی برای کاهش وزن باشد، البته افرادی که برنج قهوه ای می خورند کمتر دچار اضافه وزن می شوند.

2. بهبود هضم: محتوای بالای فیبر موجود در برنج به کاهش یبوست و تنظیم سیستم گوارشی کمک می کند، زیرا حاوی مواد طبیعی است که بدن شما را تمیز می کند و سموم را از طریق سیستم گوارش و کلیه ها دفع می کند.

3. سلامت قلب: مصرف منظم برنج به عنوان یک ماده طبیعی و خوشمزه سلامت قلب را بهبود می بخشد. برنج یک ماده طبیعی است که وضعیت خون را بهبود می بخشد و خطراتی مانند بیماری ها، تشنج و حملات قلبی را کاهش می دهد. برنج حاوی فلاونوئیدهایی است که می تواند با بیماری قلبی مبارزه کند.

4. تعادل قند خون: افرادی که از قند خون بالا رنج می برند ممکن است برنج را راه خوبی برای مبارزه با این بیماری بدانند. برنج قهوه ای 3 برابر بیشتر از برنج معمولی فیبر و پروتئین دارد. به همین دلیل ژاپنی ها ترجیح می دهند از برنج قهوه ای برای متعادل کردن قند خون خود استفاده کنند.

  چکش گمشده شبیه ترین نقطه روی زمین به مریخ است

5. جوان بمانید: زنان ژاپنی برای جوان نگه داشتن پوست خود از برنج استفاده می کنند. آنها معتقدند که مصرف منظم برنج به جوان ماندن آنها کمک می کند. برنج حاوی آنتی اکسیدان هایی است که از پوست در برابر آسیب و رادیکال های آزاد محافظت می کند و چین و چروک را بهبود می بخشد.

6. بهبود عملکرد سیستم عصبی: اگر به طور منظم برنج بخورید، سیستم عصبی شما از فواید بسیاری بهره مند خواهد شد. سیستم عصبی بدن برای سالم بودن به ویتامین های مختلفی نیاز دارد. انواع مختلفی از ویتامین های B در برنج وجود دارد که به تنظیم فرآیندهای بیولوژیکی کمک می کند.

7. سطح انرژی خود را افزایش دهید: اگر به دنبال راهی برای افزایش انرژی به خصوص قبل از تمرین هستید، برنج یکی از سالم ترین منابع انرژی است. بدن ما برای تبدیل کربوهیدرات ها به انرژی نیاز دارد. برنج حاوی کربوهیدرات های سالمی است که از احساس خستگی جلوگیری می کند.

منبع: ایسکانیوز

دیدگاهتان را بنویسید