رازهای داشتن یک خانه متحرک سریع و راحت

با پایان یافتن آخرین ماه های زمستان و نزدیک شدن به سال جدید، اسباب کشی یکی از دغدغه های این روزهای بانوان است.

خانه تکانی شما را برای ورود به سال جدید آماده می کند. زیرا احساس تجدید و تازگی را به همراه دارد.

برای داشتن خانه ای فوری و سریع باید مراحل زیر را دنبال کنید:

قبل از شروع حرکت، برنامه ریزی کنید:

قبل از اسباب کشی خانه مهمترین و اولین کاری که باید انجام دهید این است که لیستی از کارهایی که برای نظافت خانه باید انجام دهید تهیه کنید برای این کار بهتر است لیست کارهای جابجایی را روی کاغذ بنویسید.

برای شروع حرکت، باید از اتاق‌ها شروع به تمیز کردن خانه کنید و کارهایی را که برای تمیز کردن اتاق خواب باید انجام دهید، مانند تمیز کردن لوستر اتاق خواب، تمیز کردن شیشه پنجره، تمیز کردن کمد و جاروبرقی را یادداشت کنید.

استفاده از این روش به شما کمک می کند تا به سرعت حرکت کنید و وظایف مورد نیاز برای حرکت را مدیریت کنید.

می توانید برای تکمیل این جابجایی بخشی از کارهای خود را به همسر و فرزندان خود بسپارید و حتماً این مورد را در لیستی که تهیه می کنید یادداشت کنید.

زمان انجام هر کار را مشخص کنید و وظایفی را که باید توسط هر یک از اعضای خانواده انجام شود به او بدهید.

در پایان فهرستی که تهیه کرده اید، مشخص کنید به چه محصولات پاک کننده و چه تجهیزاتی نیاز دارید.

لوازم مورد نیاز خانه سیار را تهیه کنید:

شما باید لوازم و تجهیزات مورد نیاز یک خانه متحرک را فهرست کنید تا بتوانید هنگام خرید به راحتی تمامی لوازم و تجهیزات را تهیه کنید.

  فینال جوکر کی پخش میشه؟

از لوازمی که برای جابجایی نیاز دارید می توان به جارو، گرد و غبار، سفید کننده، پودر لباسشویی، پاک کننده چند منظوره، شیشه پاک کن، کتری و برس اشاره کرد.

لوازم خانگی خود را به سه دسته تقسیم کنید: دور انداختن، تعمیر و اهدا:

برای اینکه کار جابجایی خود را سریعتر انجام دهید، باید سه جعبه نسبتا بزرگ آماده کنید. سپس اقلام اهدایی، بازسازی شده و دور ریخته شده خود را در آنها قرار دهید.

اگر در خانه تکانی با وسایلی برخورد کرده اید که از آنها استفاده نمی کنید و هیچ استفاده ای برای شما ندارند. اما آنها سالم هستند، شما باید آنها را به عنوان اقلام اهدایی قرار دهید.

اگر هنگام خانه تکانی لوازمی را دیدید که نیاز به تعویض یا تعمیر داشتند، باید آنها را جدا کرده و به عنوان تجهیزات تعمیر بگنجانید.

اگر در حین نظافت منزل به وسایل کهنه و فرسوده ای برخورد کردید که مناسب استفاده نیستند، باید آنها را در جعبه های یکبار مصرف قرار دهید.

خانه چرخشی خود را از اتاق خواب شروع کنید:

برای شروع یک خانه سریع و سریع، باید از اتاق خواب شروع کنید. سپس به سراغ تمیز کردن قسمت های دیگر بروید.

برای نظافت اتاق خواب ابتدا باید کمد را تمیز کنید و لباس های زمستانی را در بیاورید و لباس های بهاره و تابستانی را جایگزین کنید. هنگامی که کمد را تمیز کردید، باید کابینت آرایش را تمیز کنید. بعد برو تختش را تمیز کن و ملحفه اش را بشور و بعد آینه و لوستر را تمیز کن.

  قیمت خودرو در بازار آزاد 9 تیر 1401 + جدول

در مرحله بعد باید پرده پنجره و درب اتاق خواب را بردارید و بشویید. شیشه درها و پنجره ها را تمیز کنید و در نهایت اتاق خواب خود را جاروبرقی بکشید.

نشیمن بعد از اتاق خواب را تمیز کنید:

نظافت پذیرایی باید با دقت و توجه بیشتری انجام شود. زیرا نسبت به سایر قسمت ها حساس تر است. بنابراین نظافت محل پذیرایی باید به آرامی و طی چند روز انجام شود.

برای نظافت محل پذیرایی ابتدا باید فرش ها شسته شوند. پس از آن باید جداسازی پرده ها و شستشوی آنها انجام شود که مراحل بعدی شامل تمیز کردن شیشه ها، گردگیری سطوح، جاروبرقی و جاروبرقی کف و سرامیک می باشد.

برای تمیز کردن لوستر کافی است یک پارچه زیر لوستر پهن کنید. سپس اقدام به تمیز کردن لوستر کنید.

در مرحله آخر باید تمامی لوازم را در جای خود قرار دهید تا بتوانید از آراستگی و تمیزی پذیرایی خود لذت ببرید.

فراموش نکنید که آشپزخانه را بلافاصله و سریع در خانه تمیز کنید:

باید در نظافت خانه عید همه چیز را عمیق تر تمیز کنید. برای نظافت آشپزخانه ابتدا باید به سراغ کابینت ها رفته و آن ها را تمیز کنید، برای این کار باید وسایل داخل کابینت ها را بیرون آورده و داخل کابینت ها را تمیز کنید. سپس وسایل را در آنها قرار دهید، وسایل آشپزخانه، وسایل برقی و سطح کابینت ها را با مواد شوینده مناسب و پارچه میکروفیبر تمیز کنید.

در مرحله بعد سینک آشپزخانه، شیرآلات، کاشی های دیواری، هود و گاز را تمیز کرده و در نهایت کف آشپزخانه را بشویید.

  طرز تهیه چند غذای خوشمزه بادمجان

حمام و توالت را تمیز کنید:

نظافت حمام و توالت را باید به روزهای پایانی سال و نزدیک عید موکول کرد. برای نظافت حمام و توالت باید دیوارها و کف حمام و توالت را با مواد ضدعفونی کننده و شوینده بشویید.

سینک ها و شیرآلات را تمیز کنید تا بدرخشند و برق بزنند. از دئودورانت مناسب برای حمام استفاده کنید.

2023-03-21 09:10:02

دیدگاهتان را بنویسید