رئیسی در واکنش به گفتگوی تلفنی امیر قطر چه گفت؟

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در پاسخ به تماس تلفنی شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر با استناد به گزارش های متعدد و رسمی آژانس بین المللی انرژی اتمی. انرژی اتمی اون برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران وی کاملا شفاف بود و هرگز از مسیر قانونی خارج نشد، گفت: اتهامات مکرر و اتهامات مکرر به جمهوری اسلامی ایران در جریان مذاکرات نشان دهنده هدف سیاسی آنها از روند مذاکرات است.

این را رئیس جمهور اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران وی تحریم های یکجانبه را ظالمانه، غیرقانونی و ناعادلانه خواند و از حقوق خود دفاع کرد و گفت: باید تمام تلاش خود را برای رفع کامل تحریم ها با تضمین های لازم در این زمینه انجام داد.

رئیس شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: توافق پایدار مستلزم لغو تحریم ها و چشم پوشی بی قید و شرط از ادعاهای بی اساس است.

    رئیسی در واکنش به گفتگوی تلفنی امیر قطر چه گفت؟

آیت الله رئیسی در بخشی دیگر از این گفت و گو با اشاره به قطر میزبان جام جهانی، آمادگی کشورمان را برای کمک به برگزاری هر چه بهتر این رویداد مهم ورزشی به ویژه همکاری های فرهنگی همراه با حمایت های اقتصادی به منظور تاثیرگذاری سازنده اعلام کرد. .

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر نیز در این گفت و گوی تلفنی با قدردانی از حمایت جمهوری اسلامی ایران از ایران گفت: دوحه از موضع تهران برای استیفای حقوق خود و پیشبرد مذاکرات به ویژه تقویت روابط و همکاری های دوجانبه و ابتکارات مختلف مورد استقبال ایران حمایت می کند. قطر برای جام جهانی بهتر.

  عکس/ ساعت لاکچری و 500 میلیونی علی کریمی

دیدگاهتان را بنویسید