رئیسی: امکانات تفریحی دولتی باید در دسترس زوج های جوان باشد

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی وی صبح امروز (جمعه) در مراسم بزرگداشت هفته ازدواج که در تالار وحدت برگزار شد، در خصوص جایگاه ازدواج در دین مبین اسلام و سایر ادیان الهی گفت: تصمیم گیری خانواده ساختار و کار خاص خود را دارد و باید به این امر شناخته شده تشویق شود. ..

وی برداشتن اولین قدم در راه ازدواج را ارزشمند عنوان کرد و افزود: عشق، مهربانی و محبت زیربنای زندگی است. ازدواج خیلی چیز مبارکی است. نگران معیشت نباش کسی نبود که معیشتش بعد از ازدواج بدتر شود.

رئیس جمهور، دولت را وظیفه اشاعه این شکوه دانست و گفت: خانواده ها نباید زیر بار مهریه قرار گیرند.

رئیسی گفت: ارزش مهریه همسر و دخترانم هر کدام کمتر از یک سکه بهار آزادی است.

رئیسی: امکانات تفریحی دولتی باید در دسترس زوج های جوان باشد

وی به مسئولان ذیربط دستور داد: امکانات تفریحی دولت و سازمان های دولتی در اختیار زوج های جوان قرار گیرد. اساسنامه خود را ظرف دو هفته آماده کرده و به سراسر کشور ارسال کنید.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه وام زوجیت باید تسهیل شود، افزود: بانک ها باید به زوجین فرصت صبر بدهند و وام بگیرند. آئین نامه آن باید ظرف 15 روز آینده تنظیم شود تا زوجین منتظر تسهیلات نباشند.

رئیسی گفت: اعلام کرده ایم در مدت 4 سال 4 میلیون واحد مسکونی بسازیم. ما در سال های اخیر عقب ماندگی مسکن داشته ایم. قانون تامین مسکن برای زوج های جوان را موظف و تسریع کرد.

وی تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی باید تعاونی ایجاد کند و با تامین زمین، امکانات و مصالح از خود جوانان کمک بگیرد تا خود جوانان شروع به ساخت مسکن کنند.

  قرص های لاغری در داروخانه ها شیشه ای هستند!

در این آیین از خیرین و دست اندرکاران عرصه ازدواج و خانواده تجلیل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید