دیدار امیر قطر و هیئت همراه با رهبر معظم انقلاب

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امشب (پنجشنبه) در دیدار با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر این هیئت با تاکید بر تقویت همکاری‌های سیاسی و اقتصادی دو کشور، راه حل مشکلات منطقه را گفت‌وگو بدون دخالت خارجی دانست و به جنایات مستمر رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین که جنایات آشکاری است، اشاره کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار، استحکام و ثبات روابط ایران و قطر را به نفع دو کشور بررسی کردند و افزودند: سطح کنونی روابط اقتصادی دو کشور بسیار پایین است و نیاز به چند برابر شدن دارد. همچنین جا برای تبادل نظر بیشتر در مورد مسائل سیاسی وجود دارد.» امیدواریم این سفر منبع جدیدی برای گسترش همکاری ها باشد.

رهبر انقلاب اسلامی با تاکید مجدد بر سخنان امیر قطر در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، دهه ها ظلم و ستم صهیونیست های خبیث بر ملت فلسطین را واقعیتی تلخ و ضربه ای بر جهان اسلام و اعراب خواندند.

    دیدار امیر قطر و هیئت همراه با رهبر معظم انقلاب

وی با اشاره به اظهارات امیر قطر در خصوص حوادث سال گذشته در منطقه شیخ جره، خاطرنشان کرد: در این مورد حمایت برخی کشورهای عربی از مردم فلسطین حتی به اندازه برخی اروپایی ها نبوده و نشدند. هر موضعی را اتخاذ کنند، کاری که هنوز انجام می دهند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: اگر این رویکرد کشورهای عربی ناشی از ترس یا طمع رژیم صهیونیستی است، باید بدانند که امروز رژیم اشغالگر در شرایطی نیست که بتوان آن را خواست یا از آن ترسید. منطقه از طریق گفت‌وگو می‌داند و افزود: سوریه و یمن نیز از طریق گفتگو قابل حل است. البته گفت‌وگو نباید نقطه ضعف باشد، در حالی که طرف مقابل، عمدتاً آمریکا و دیگران، بر توان نظامی و مالی تکیه می‌کنند.»

  رژیم خام گیاهخواری 40 روزه برای کاهش وزن

رهبر معظم انقلاب با تاکید بر اینکه برای اداره منطقه نیازی به دخالت دیگران نیست، خاطرنشان کردند: صهیونیست ها هر جا که می روند فساد ایجاد می کنند و نمی توانند هیچ قدرت و امتیازی به کشورها بدهند، لذا ما کشورهای منطقه ما باید تا جایی که می توانیم همکاری کنیم.» و همکاری ها را تقویت کنیم.

وی با اشاره به توافقات صورت گرفته بین ایران و قطر تاکید کرد: این توافقات بر اساس یک برنامه زمان بندی اجرا می شود. در این دیدار که رئیس جمهور کشورمان نیز حضور داشت، امیر قطر از دومین سفر خود به ایران ابراز خرسندی کرد. وی به جایگاه برجسته رهبر انقلاب اسلامی در جهان اسلام اشاره کرد و گفت: جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین مایه تاسف است و همه باید با حوادث فلسطین مخالفت کنیم.

امیر قطر با گلایه از شهادت یک خبرنگار زن در جنین توسط نظامیان صهیونیست افزود: صهیونیست ها تمام این جنایت را با خونسردی انجام دادند. وی در خصوص روابط اقتصادی ایران و قطر خاطرنشان کرد: کمیته اقتصادی دو کشور در حال فعال شدن است و امیدواریم در سال آینده همکاری های اقتصادی بهبود چشمگیری پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید