دو گروه خانواده برای حضور دانش آموزان در مدرسه

فرادید| وزارت بهداشت همچنین مدارس هلال احمر را بازگشایی کرد و مدعی شد که 70 درصد خانواده ها با حضور مستقیم در کلاس ها موافقت کرده اند، موضوعی که والدین برخی دانش آموزان با آن مخالف هستند.

به گزارش فرادید؛ حدود دو ماه از بازگشایی برخی مدارس کم جمعیت در شهرها و روستاهای کم خطر می گذرد و قرار است اولین مدارس متوسطه و ابتدایی از اوایل آذرماه شروع به کار کنند.

اکنون زمان آن فرا رسیده است و آخرین دسته از مدارس دیگر بازگشایی شده اند.

به گفته علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، این مدرسه دارای تعدادی کلاس درس است و حضور دانش آموزان در این کلاس ها الزامی است.

کاظمی گفت: دانش‌آموزانی که علائم بیماری دارند یا اعضای خانواده‌شان بیمار هستند می‌توانند به صورت مجازی در کلاس‌های درس شرکت کنند.

همچنین به گفته وی آموزش مجازی از اول آذرماه در تمامی مدارس ممنوع است و مدارس باید حداقل یک یا دو روز در هفته آموزش مستقیم داشته باشند.

اجبار دانش آموزان به حضور در هر شرایطی، بسیاری از خانواده ها را در دوراهی برای فرستادن یا نرفتن فرزندان خود به مدرسه قرار داده است.

مشکلی که به گفته کارشناسان می تواند ناشی از ترس از بیماری عروق کرونر قلب و عملکرد ضعیف مدارس و برخی کارکنان باشد.

دو خانواده برای حضور فرزندانشان در مدرسه
تقابل مادران، موافق و مخالف

بازگشایی مدارس به چالش بزرگی برای خانواده‌های دانش‌آموزان به‌ویژه مادران دغدغه‌مند تبدیل شده است تا جایی که نگرانی‌های خود را در توییتر اعلام کرده‌اند.

مادری که به شدت با بازگشایی مدارس مخالف است، از حضور اجباری دانش آموزان انتقاد کرد و با این پرسش که “کودک چگونه می تواند خود را در برابر این ویروس شرور حفظ کند؟”

  10 پیش بینی جالب انسان

جمعی از مادران نیز اظهارات اخیر محمدی، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان تهران را منتشر کردند که گفته بود: آبخوری های سنتی «پیوست»؛ همچنین غذای گرم برای دانش آموزان و معلمان در مدارس ممنوع است.

این مادران با اشاره به اظهارات محمدی گفتند: فرزندان ما نه حق غذا دارند و نه حق آب خوردن. پنجره های کلاس های شما باز است و کودک ما باید سرما را تحمل کند. از طرفی واکسینه نشده اند. خدا شاگرد شما و فرزند ما را بیامرزد.

این موضوع را یکی از مدیران مدارس ابتدایی کرج نیز عنوان کرد و گفت: در پروتکل های بهداشتی تاکید شده است که در و پنجره کلاس ها باز باشد. دانش آموزان با کاپشن و دستکش سر کلاس می نشینند و اگر سرما می خورند ما باید مسئولیت خود را بپذیریم. ما نمی توانیم کارت واکسن را اجباری کنیم، اما برخی از همکاران من این کار را کردند. “من فکر می کنم این یک تخلف است، زیرا اگر دانش آموزی بیمار شود، مسئولیت او در قبال خانواده اش است.

از سوی دیگر سازمان هواشناسی نسبت به ادامه آلودگی هوا در کلانشهرها (تهران، تبریز، اراک، اصفهان، کرج، مشهد) هشدار داد. این سوالی است که مادران به آن اشاره کرده اند که باید در این زمینه با کارشناسان مشورت کنند و از مسئولان خواسته اند بدون اطلاع رسانی سلامت فرزندشان را به خطر نیندازند.

با این حال، تعدادی از مادران و والدین دانش‌آموزان همچنان موافق حضور فرزندشان در مدرسه هستند و معتقدند که مدارس می‌توانند از پس این وضعیت برآیند و فرزندشان سالم باشد.

  بارسا امیدوار است با پیکه خداحافظی کند

دو خانواده برای حضور فرزندانشان در مدرسه
آیا اپیدمی کرون برای دانش آموزان خطرناک نیست؟

علیرضا کمرهای سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با رسانه ها گفت: طبق بخشنامه وزارت بهداشت، تمامی مدارس باید چک لیست سلامت بازگشایی را تکمیل و در سامانه آموزشی اعلام شده بارگذاری کنند.

به گفته وی، سپس درخواست مدیران مدارس منطقه اعلام شد و پس از بررسی ها و در صورت وجود شرایط لازم، مدارس مورد نظر با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری افتتاح می شود.

کمری درباره نگرانی های برخی خانواده ها گفت: «وقتی خانواده ها در مدرسه ثبت نام می کنند، برای ما به این معنی است که آنها بهترین آموزش را می خواهند و آموزش با کیفیت برای خانواده ها بسیار مهم است. اگر مدرسه باز باشد و دانش آموز به مدرسه برود، فعالیت آموزشی مؤثر خواهد بود».

به گفته وی، اکنون وضعیت کشور به سمتی است که ادارات عادی شده اند. خانواده ها باید از خطر بی سوادی و افت تحصیلی دانش آموزان خود آگاه باشند و ما تمامی پروتکل های بهداشتی را برای ورود دانش آموزان داریم. با این حال، بازگشایی مدارس اجباری است و مدیران مدارس برای دانش آموزان خود برنامه ریزی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید