دوئل نفس گیر استقلال و پرسپولیس در 22 روز

توقف سپاهان مقابل هواداران تا حد زیادی این تیم را از نبرد قهرمانی خارج کرده است، به طوری که حالا به جای مثلث مدعیان، بازی رو در رو بین سرخابی های پایتخت داریم. این رقابت در ماه مارس به اوج خود می رسد.

در این ماه پنج هفته رقابت های لیگ برتر برگزار می شود و 15 امتیاز تعلق می گیرد. 15 امتیاز از 36 امتیاز باقی مانده تا پایان فصل که 41 درصد است بسیار مهم است. احتمالاً تیمی که بتواند بیشترین امتیاز را در این ماه جمع کند. به دلیل جنگ چشمی که سرخابی ها خواهند داشت، گام بلندی به سوی قهرمانی برداشت.

در این پنج هفته هر دو تیم دیدارهای سختی را پیش رو خواهند داشت. البته کار آب های پایتخت نسبتا بهتر است. شاگردان فرهاد مجیدی تنها یک بار تهران را ترک می کنند و تیم یحیی باید سه بار پایتخت را ترک کند و راهی شهرهای سیرجان، آبادان و مسجد سلیمان شود.

آبی ها سه بازی با تیم های نیمه بالایی دارند و سرخپوشان باید چهار بازی با تیم های نیمه بالای جدول انجام دهند.

دیدارهای پنج هفته آینده استقلال به شرح زیر است:

فجرسپاسی (میزبان)، نساجی مازندران (مهمان)، گل گهر سیرجان (میزبان)، صنعت نفت آبادان (میزبان) و پرسپولیس (مهمان)

بدون شک جدال با گل گهر سیرجان بعد از شهرآورد پایتخت سخت ترین محک فرهاد مجیدی در این مسابقات است. مجیدی می تواند از میزبانی مقابل شاگردان کالانوی خوشحال باشد و همیشه توانسته آنها را در تهران شکست دهد. دیدار با نساجی در مشهد خالی از چالش نیست.

  روند کاهشی دلار ادامه دارد؟!

بازی با فجر و کل صنعت نفت شاید بازی هایی باشد که استقلالی ها جز برد به چیزی فکر نمی کنند. عجیب اینکه استقلال در دور اول هیچ یک از آن 5 بازی را برد، به جز بازی با گل گهر که 3-0 منضبط شد. او در چهار بازی باقی مانده به تساوی رضایت داد تا مجموع امتیازات استقلال در دور اول این پنج بازی و 15 امتیاز ممکن به هفت امتیاز برسد.

دیدارهای پنج هفته آینده پرسپولیس به شرح زیر است:

گل گهر سیرجان (مهمان)، مس رفسنجان (میزبان)، صنعت نفت آبادان (مهمان)، نفت مسجد سلیمان (مهمان)، استقلال (میزبان)

بعد از دربی روز بیست و ششم، بازی با 2 نماینده استان کرمان می تواند دردسرهای زیادی را برای یحیی و شاگردانش به همراه داشته باشد. آنها باید در خانه گلگوتا بازی کنند و سپس در ورزشگاه آزادی میزبان محمد ربیع و پسرانش باشند.

البته آمار کلی پرسپولیس در دیدار با تیم های کرمانی خوب است. 2 بازی متوالی استان خوزستان مقابل نفت و صنعت نفت مسجد سلیمان نمی تواند بازی سختی باشد. البته نباید از نام علیرضا منصوریان به سادگی گذشت.

او در هفته های اخیر نتایج درخشانی کسب کرده و بعید است مانند استقلال در خانه یقه پرسپولیس را در اختیار بگیرد. سرخپوشان در دور اول این پنج بازی 9 امتیاز کسب کردند تا عملکرد بهتری نسبت به رقیب سنتی خود داشته باشند.

البته نباید فراموش کرد که پرسپولیس در دور اول چهار بازی در تهران انجام داد و استقلال تنها دو بار مقابل رقیبش در تهران بازی کرد و حالا شرایط برعکس شده است.

  کیست کبدی چیست و چقدر خطرناک است؟

باید دید از 15 امتیاز پیش رو چند امتیاز نصیب استقلال و چند امتیاز به پرسپولیس می شود. در اینکه سرخپوشان باید بیشتر تشنه پیروزی باشند شکی نیست چرا که سه امتیاز از آبی ها عقب هستند. در هر صورت یک اسفند جذاب با فشار بالا و حاشیه بالا را شاهد خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید