دمای بالای 40 درجه برای اولین بار در تاریخ انگلستان

آتش نشانان در جنوب غربی فرانسه در حال تلاش برای مهار آتش سوزی های گسترده جنگل ها هستند و انگلیس بالاترین دمای خود را تا کنون در میان موج گرمایی که جنوب غرب اروپا را فرا گرفته است، ثبت کرده است.

به گزارش رویترز، پیشروی موج گرما، که دانشمندان می گویند با تغییرات آب و هوایی مرتبط است، به شمال، شرق، جنوب و غرب آلمان و بلژیک نیز قرار است دمای بالقوه بی سابقه ای را افزایش دهد.

دمای بالای 40 درجه سانتیگراد روز سه شنبه برای اولین بار در تاریخ آب و هوای بریتانیا ثبت شد.

مقامات انگلیس که معمولاً برای حفظ خدمات حمل و نقل ضروری در صورت بروز شرایط آب و هوایی غیرمنتظره مانند برف سنگین یا باد شدید تلاش می کنند، در مواجهه با دمای بالای بی سابقه وضعیت اضطراری ملی اعلام کردند.

گرانت شاپس، وزیر حمل‌ونقل بریتانیا، گفت که بازسازی کامل زیرساخت‌های بریتانیا برای مقابله با دمای بالا سال‌ها طول می‌کشد، زیرا حداقل دو مسیر در این کشور نشانه‌هایی از آسیب دیدند و برخی خطوط راه‌آهن به دلیل دمای بالا خم شدند.

وی در مصاحبه ای گفت: تعداد قابل توجهی از اختلالات سفر گزارش شده است. زیرساخت‌هایی که بیشتر آن‌ها به دوران ویکتوریا برمی‌گردد، برای مقاومت در برابر این دماهای بالا ساخته نشده‌اند.

منطقه ژیروند در جنوب غربی فرانسه، که دارای تاکستان‌های وسیع است، با بزرگترین آتش‌سوزی جنگلی در 30 سال گذشته مواجه شد و مقامات مردی را به ظن آتش‌سوزی دستگیر کردند. حدود 2000 آتش نشان با پشتیبانی هشت هواپیمای جت با آتش مقابله کردند.

  تصویر دیدنی حرکت زمین + فیلم

مقامات محلی می گویند با وجود تلاش های زمینی و هوایی برای اطفای حریق، وضعیت هنوز پایدار نیست. یک بررسی توسط دانشمندان آب و هوا که در ماه ژوئن در مجله تحقیقات محیطی: آب و هوا منتشر شد به این نتیجه رسید که تغییرات آب و هوا احتمالاً امواج گرما را بدتر می کند.

گزارش فوریه 2022 سازمان ملل متحد همچنین به خشکسالی ها در نتیجه تغییرات آب و هوایی ناشی از انسان اشاره کرد و انتظار می رود که آتش سوزی های جنگلی طی 28 سال آینده 30 درصد بدتر شوند. موج گرمای بی سابقه در اروپا باعث آتش سوزی گسترده جنگل ها در اسپانیا و پرتغال شده است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید