دلیل وضعیت فعلی تخریب دولت است

حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی نایب رئیس کمیته برنامه، بودجه و محاسبات شورای اسلامی در رابطه با فضاسازی اصلاح طلبان با توجه دولت سیزدهم وی گفت: دولت آقای رئیسی در حال رفع موانع به جا مانده از گذشته بر سر راه اقتصاد کشور است و کارهایی را که بر جای مانده انجام می دهد.

و افزود: آقایان اصلاح طلب هشت سال کار داشته اند، حالا به آقای رئیسی فرصت دهید تا کار را انجام دهد و خودش را نشان دهد، اول فرصت بدهید و سپس به مرحله نقد بروید.

وی تصریح کرد: مشکلات به جا مانده از سال های گذشته به حدی است که هیچ دولتی نمی تواند آن را در یکی دو سال حل کند.

*پنجاه سال است که پروژه های نیمه تمام داریم

میرتاج الدین وی خاطرنشان کرد: پنجاه سال پروژه های نیمه تمام داریم، کدام دولت می تواند این همه پروژه را ظرف چهار یا هشت سال به اتمام برساند؟

وی افزود: علاوه بر این موانع دیگری بر سر راه اقتصاد کشور وجود دارد که از جمله آنها می توان به بدهی اوراق مشارکت به ارث رسیده از دولت قبل اشاره کرد که دولت فعلی ماهانه 10 تا 12 هزار میلیارد تومان اصل آن را پرداخت می کند. و سود این اوراق.

* کسری بودجه 480 هزار میلیارد تومانی باقی مانده از دولت قبل

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: علاوه بر این، دولت آقای رایضی با کسری بودجه 480 هزار میلیارد تومانی مواجه است که در قانون بودجه برای این مبلغ دیده شده است، اما تاکنون کسری بودجه 480 هزار میلیارد تومانی وجود دارد. درآمد ثابتی داشته و دولت باید این کسری را پوشش دهد، شایان ذکر است که این کسری بودجه از سال‌های گذشته به بودجه سال 1401 منتقل شد و زمینه ایجاد این کسری بودجه در هشت سال آقای دکتر به‌طور محکمی فراهم شد. دولت روحانی

  زندگی با چهره های جدید؛ سیتروئن نوستالژی

وی با بیان اینکه دلایل شرایط فعلی به گردن دولت انداخته می شود، گفت: این کسری بودجه چیزی نیست که یک شبه در دولت آقای رئیسی اتفاق بیفتد، همه آنها از دولت قبل به ارث رسیده است.

میرتاج الدینی افزود: ارز ممتاز چهار و پنج سال است که مطرح است. اگر دولت سال به سال این موضوع را مدیریت می کرد امروز با مشکلی مثل ارز ترجیحی مواجه نبودیم.

وی ادامه داد: دولت قبل مسئله ارز ترجیحی را حل نکرد و دولت آقای رئیسی در شرایط خاص امروز از نظر اقتصادی در حوزه داخلی و همچنین در حوزه بین المللی اصلاحات اقتصادی در حوزه ارز ترجیحی انجام داد. که کار سختی بود.»

دلیل وضعیت فعلی تخریب دولت است

وی تصریح کرد: یکی از کارهای مهمی که آقای رئیسی و دولت انجام دادند این بود که قدرت خرید مردم را تا حد امکان بالا نگه داشتند و ماهیانه 300 هزار تومان برای افراد و 400 هزار برای اقشار ضعیف جامعه پرداخت کردند. این یارانه بخشی از کاهش قدرت خرید مردم را جبران می کند.

این نماینده مجلس گفت: کسانی که شرایط فعلی را رقم زدند و در هشت سال دولت آقای روحانی به جای حل مشکلات نظاره گر مسائل بودند، امروز چشمان خود را بر مشکلات گذشته بسته اند و به دولت فعلی ایراد می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید