دلایل ابطال تصمیم ویلموتس در دادگاه CAS

واسوک احمدی درباره آخرین وضعیت پرونده مارک ویلموتس وی بیان کرد: ساعاتی پیش حکم این پرونده صادر شد ویلموتس در دادگاه داوری ورزش به من گزارش شد. در رای صادره از سوی این دادگاه، رای فیفا لغو شد و ایرادات مطرح شده در این پرونده توسط وکلای فدراسیون فوتبال که من یکی از آنها هستم و تیم حقوقی بسیار بزرگ و قدرتمندی که از من حمایت کردند، مورد تایید قرار گرفت.

وی افزود: بخشی از مبلغ غرامت پرداخت شده از فیفا توسط دادگاه حکمیت ورزش لغو شد و مابقی مبلغی که باید به ویلموتس پرداخت شود، سه میلیون و 325 هزار یورو تعیین شد.

وکیل فدراسیون فوتبال درباره این پرونده گفت: ویلموتس با امضای قراردادش با ایران پنج ماه برای ما کار کرد. من در آن زمان مسئولیتی نداشتم اما او با ارسال نامه های متعدد و با استناد به قوانین فیفا قرارداد خود را یک طرفه فسخ کرد اما طبق توافق شفاهی با فدراسیون فوتبال با دریافت مبلغی به تمرینات تیم ملی بازگشت و در بازی با عراق روی نیمکت نشست.

واسوق احمدی تصریح کرد: با رسیدگی به این پرونده در فیفا اعلام کردند که فسخ ویلموتس به دلیل اینکه حداقل دو ماه کار کرده و حقوقش را نگرفته و علیرغم اخطار برای دریافت مبلغش، هنوز توجیه نشده است. از فدراسیون پول می گیرد.. به همین دلیل فیفا اعلام کرد حق دریافت کل مبلغ را دارد. این مقررات در فیفا و مقررات در سوئیس است. در این آیین نامه به صراحت آمده است که اگر یکی از طرفین قرارداد برخلاف طرف دیگر به تعهدات خود عمل نکند، حق دریافت کل مبلغ را دارد. طبق قوانین سوئیس این قانون در فیفا و فوتبال اجرا شده است و اگر بازیکن و مربی حداقل دو ماه از حقوق خود را دریافت نکند حق دریافت کل مبلغ را با 15 روز اخطار دارد.

  قاتل را با افشای همسر و دخترش دستگیر کنید

دلایل ابطال تصمیم ویلموتس در دادگاه CAS

وی افزود: این نظر فیفا بود و به همین دلیل دفاعیات ایران مورد قبول فیفا قرار نگرفت اما با توجه به دفاعیاتی که در دادگاه داوری ورزش مطرح شد، توانستیم آن دادگاه را قانع کنیم. به همین دلیل او به صراحت اعلام کرد که اگرچه طبق قوانین و مقررات سوئیس و فیفا، اگر مربی بدون دریافت پول قرارداد خود را فسخ کند، حق دریافت مبلغ را دارد، اما به دلایل متعدد، دادگاه داوری برای اسپورت با تایید کل این مبلغ موافقت نکرد و مبلغ را کاهش داد.

وکیل اتحادیه فوتبال انگلیس افزود: او دلایل بسیار روشنی را بیان کرد. ابتدا موارد احتمالی ناشی از تحریم های آمریکا علیه سیستم های بانکی ایران به وضوح در رای گیری بیان شد. او گفت فدراسیون فوتبال تمام تلاش خود را برای پرداخت حقوق ویلموتس انجام داده و باید از فسخ او جلوگیری می کرد، اما این تلاش ها به دلیل تحریم ها ناموفق بود.

واسوک احمدی تصریح کرد: یکی دیگر از استدلال های مورد قبول ما در این دادگاه این بود که پس از فسخ قرارداد ویلموتس با ایران، وی هیچ قراردادی برای پیگیری امضا نکرد و نه تنها جای دیگری نرفته، بلکه در مصاحبه ای به زبان فرانسه که متوجه شدیم، او به صراحت اشاره کرد که اگرچه چهار پیشنهاد از دو باشگاه و دو فدراسیون دریافت کرده است، اما من هیچ احساسی نسبت به آنها ندارم و به آن تیم ها نخواهم رفت. تلفنم مدام زنگ می زند و می خواهم صبر کنم تا کل مبلغ قراردادم را از ایران بگیرم.

  10 ترفند آسان برای کاهش وزن بدون رژیم

وی در خصوص مبلغ قرارداد ویلموتس توضیح داد: مبلغ کل قرارداد هفت میلیون و 775 هزار یورو و مدت آن سه سال و نیم است. سال اول، دوم و سوم دو میلیون و 225 هزار یورو و نیم سال آخر یک میلیون و 125 هزار یورو یعنی نصف است. بدون احتساب این جریمه، حدود یک میلیون و هفتصد هزار یورو به خود ویلموتس پرداخت شد.

وکیل فدراسیون فوتبال با بیان اینکه با توجه به دستمزد قبل و بعد از قرارداد ویلموتس با ایران نمی توان او را به کلاهبرداری از ما محکوم کرد، گفت: واقعیت این است که طبق مقررات سوئیس توافق طرفین رعایت شده و توافقات در خصوص مبلغ قرارداد رعایت شده و مبنای حق الزحمه خواهد بود.

واسوک احمدی در خصوص اینکه آیا قیمت واقعی ویلموتس ممکن است در تصمیم دادگاه عالی ورزش تاثیر داشته باشد، پاسخ داد: خیر، زیرا بر اساس توافق طرفین است. نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که بعد از اینکه ویلموتس مستحق دریافت کل مبلغ شد، این اتفاق در دادگاه داوری ورزش رخ داد که طبق همان مقررات سوئیس، وی حق دریافت کل مبلغ را ندارد.

وی افزود: این بدان معناست که اتحادیه فوتبال انگلیس 100 درصد مقصر نیست و بخشی از این مشکل به تاخیر در پرداخت هزینه ها برمی گردد که ایران به صراحت اعلام کرده که قصد پرداخت آن را دارد اما به دلیل مسائل تحریمی این کار را انجام نداده است، بله. do البته من در مورد قیمت و مبلغ مربی متخصص نیستم.

وکیل فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا این رای می تواند زودتر هم انجام شود، گفت: طبق مقررات سوئیس در شرایط بسیار خاص ظرف 30 روز می توان به دادگاه فدرال سوئیس اعتراض کرد که در موارد نادر و برخلاف قوانین سوئیس اتفاق می افتد. بعید است اتفاق بیفتد

  حرکت معکوس قیمت سکه و طلا/ کاهش اندک قیمت دلار

واسوک احمدی با بیان اینکه در بین تمام پرونده های خارجی در حوزه فوتبال آیا موردی وجود دارد که حکم به نفع ایران صادر شده باشد، از روز اول باید یک مشاور و وکیل بین المللی در کنار فدراسیون ها و باشگاه ها باشد تا بتواند راهنمایی کند

وی در گفت و گو با خبر گفت: ویلموتس موظف به پرداخت نیمی از هزینه های قانونی به فدراسیون فوتبال ایران شده است.

دیدگاهتان را بنویسید