دلار وارد کانال 25 شد

یازدهمین ماه سال به پایان رسید و همانطور که انتظار می رفت اخبار و تحولات مربوط به مذاکرات احیای برجام بر بازار دارایی نیز تاثیرگذار بود. در نتیجه، دلار در معاملات در فوریه بیش از 7 درصد کاهش یافت و سکه 4.5 درصد ارزان تر شد. بازارها مدت هاست که با افزایش انتظارات تورمی در حال افزایش هستند.

با این حال، معامله‌گرانی که ماه‌ها با رکود فرسایشی دست و پنجه نرم می‌کنند، در یازدهمین ماه سال شاهد کشمکش جدی بین خریداران و فروشندگان و شک و تردید بین ارزش و ترس بوده‌اند. بگذارید رشد آن تنها 0.2 درصد باشد.

با ادامه روند چربی سوزی احتمالی در بازارهای غیرمولد و روشن شدن برخی ابهامات، اما می توان امیدوار بود که با حرکت سرمایه به سمت بورس که می تواند نقش مولد در اقتصاد داشته باشد، سالی متفاوت برای بورس و بازار سهام رقم بخورد. اقتصاد

نرخ ارز در بازار ارز در دو ماه گذشته پنجمین کانال پررونق خود را پشت سر گذاشته است. دلار توانست پنجمین چرخش زمستانی خود را ثبت کند، زیرا همچنان به انتشار اخبار مثبت و بهبود انتظارات برای توافق هسته ای جدید با ایران و قدرت های جهانی در اسرع وقت ادامه داد. شاخص بازده ماهانه این اسکناس آمریکایی با معادل منفی 7 درصد دومین رکورد شاخص بازده ماهانه منفی از ابتدای سال جاری تاکنون است.

در ژانویه، بازده دلار منفی 8 درصد بود. بنابراین رتبه اول این شاخص مهم ویژه دی ماه و مصادف با آغاز دور هشتم مذاکرات احیای برجام است. معامله گران بازار ارز تهران نیز در این کمبود تقاضا با ارائه نرخ های کف کانال 25 هزار تنی و مابه التفاوت 100 تا 200 تنی نسبت به گروه های عرضه شده توسط گروه ها و کانال های مجازی سعی در کسب سود از خریداران اندک دارند.

  شبکه برق رژیم صهیونیستی توسط آسا موسی هک شد

اما تفاوت قابل توجه نرخ خرید و فروش اسکناس آمریکا در معاملات ارزی آزاد در بازار تهران می تواند شاهد دیگری بر کاهش انتظارات معامله گران و جامعه از آینده کوتاه مدت دلار باشد. روز گذشته نرخ دلار در بازار آزاد ارز تهران به سطح قیمتی 25 هزار و 950 تن رسید.

دیروز شنبه 30 بهمن ماه، دلار به روند کاهشی خود ادامه داد. در ساعات اولیه روز گذشته اسکناس آمریکا پنجمین کاهش در دو ماه گذشته را تجربه کرد و 25 هزار تومان وارد کانال شد.

بر اساس تحقیقات میدانی انجام شده در روز گذشته در بازار ارز، مشاهده می‌شود که برخلاف نرخ‌های پیشنهادی گروه‌ها و کانال‌های مجازی که در گام‌های اولیه کانال 26 هزار تنی در نوسان هستند، معاملات پولی در بازار هسته مرکزی ارز در کانال 25 هزار تومان.

برخی از تحلیلگران بازار ارز نیز این تفاوت قیمت مجازی و پولی دلار را به دلیل نبود تقاضای قوی و علاقه معامله گران به معامله و کسب سودهای اندک می دانند. آنها همچنین معتقدند افت بازار ارز تهران در هفته های اخیر در کنار تداوم کاهش انتظارات برای آینده شاخص بازار ارز، معامله گران را مجبور به سازش با خریداران معدود بازار ارز کرده است.

معامله گران ارز تهران معتقدند در صورت دستیابی به توافق هر چه سریعتر در مورد نیروگاه اتمی جدید ایران و گروه 1+5، در صورت امتناع ممکن است در روزها و یا حتی ساعات آینده مجبور به فروش دلار با قیمت پایین تر شوند. برای فروش دارایی ها در سطح قیمت فعلی.

شاخص بازده ماهانه دلار نیز در ماه گذشته به منفی ۷ درصد کاهش یافت. این شاخص میزان کاهش یا افزایش قیمت اسکناس آمریکا را در بازه زمانی یک ماهه نشان می دهد. از ابتدای سال جاری تاکنون و البته پس از دی ماه گذشته، بهمن ماه را می توان پایین ترین 30 روز دلار در سال 1400 دانست که در نهایت دیروز دلار در معاملات آزاد ارزی در بازار به سطح قیمتی 25 هزار و 950 تنی رسید. در تهران با 250 تن کاهش نسبت به نرخ آخر هفته گذشته.

  ایلان ماسک از پوتین خواست دست در دست هم بجنگند

سکه امامی در اولین روز هفته جاری موفق شد به کانال 11 میلیون تنی بازگردد و با 160 هزار تن کاهش نسبت به نرخ روز پنجشنبه 28 بهمن ماه 11 میلیون و 840 هزار تن معامله شد.

روند قیمت دلار

دیدگاهتان را بنویسید