دلار روند نزولی دارد

اسکناس آمریکا با آغاز مذاکرات هسته ای در وین شروع به کوچک شدن کرد. کاهش قیمت دلار نیز سکه‌فروشان را مجبور به کناره‌گیری از موقعیت خرید و ورود به فاز فروش کرد.

نتیجه تشدید کاهش ها از بین رفتن مرز 29 هزار تنی بازار دلار و سقوط قیمت سکه به حمایت نزدیک 12 میلیون و 500 هزار تنی بود.

قیمت دلار در بازار معکوس در حال کاهش است

روز سه شنبه همزمان با آغاز مذاکرات و بازار پشت صحنه، فروش دلاری افزایش یافت به طوری که در ساعات پایانی روز این ارز در محدوده 29 هزار و 100 حجم معامله می شود. این اتفاق افتاد تا اینکه ظهر روز سه شنبه ارزش اسکناس آمریکا به حدود 29 هزار و 500 تن رسید.

پس از اولین روند نزولی دلار در بعدازظهر دوشنبه، نوبت به ادامه روند نزولی ارز در اوایل سه شنبه رسید. در ابتدای روز سه شنبه نرخ دلار کاهش یافت اما در ابتدا ارز به مرز 29 هزار تومان رسید و بعد از ظهر وارد کانال 28 هزار تومان شد.

اسکناس آمریکا ساعت 3 بعد از ظهر در محدوده 28970 تومان قرار داشت که 410 تومان کمتر از قیمت این ارز در مدت مشابه روز دوشنبه است. فعالان می گویند خوش بینی به آینده مذاکرات هسته ای عامل اصلی کاهش ارزش دلار بوده است.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین با اشاره به پایان نشست کمیسیون مشترک گفت: «مذاکرات با موفقیت آغاز شده و شرکت کنندگان در مورد اقدامات اضطراری بیشتر به توافق رسیده اند». وی در جایی دیگر گفت که در دور کنونی مذاکرات ایران و گروه 1+5، توافق “ممکن” است و باید تلاش کرد تا مذاکرات به سمتی پیش برود که منجر به موفقیت شود.

  10 حقیقتی که باید در مورد برند شیائومی بدانید!

علی باقری، مذاکره کننده ارشد ایران در امور هسته ای در پایان دور اول مذاکرات، رفع تحریم ها را اولویت اصلی در دستور کار کمیسیون مشترک آژانس بین المللی انرژی اتمی دانست که دستاوردی قابل توجه برای کشور است.

مجموع این گفتگوها باعث شد تا تجار تصور مثبتی از روز اول مذاکرات در وین داشته باشند و آنها ترجیح دادند در موقعیت فروش قرار گیرند. در واقع در گذشته برخی افزایش قیمت ها را ناشی از بی امیدی به آینده این دور از مذاکرات هسته ای می دانستند. البته گروهی دیگر معتقدند تطبیق با تورم منجر به افزایش قیمت دلار شده است.

کاهش قابل توجه سکه

سکه دیروز بیش از 100 هزار تن از ارزش خود را از دست داد. این فلز گرانبهای داخلی روز سه شنبه 110 هزار تن افت قیمت را به ثبت رساند و در محدوده 12 میلیون و 570 هزار تن قرار گرفت. کاهش قیمت سکه از آن جهت حائز اهمیت بود که انتظارات برای شکست مقاومت را 12 میلیون و 800 هزار تن کاهش داد.

روند قیمت دلار

دیدگاهتان را بنویسید