دلار در کانال 27 هزار تنی باقی می ماند؟!

سومین حمله متوالی دلار برای عبور از پایه حمایتی 27000 تنی باز هم بی نتیجه بود. قیمت دلار در روز سه شنبه در حجم 27300 تثبیت نشد و روند نزولی ایجاد شده در روز سه شنبه با حمایت شدید بازار و معامله گران مواجه شد.

روز گذشته بازار ارز تهران همچنان در حجم کم معامله می شد و اخبار سیاسی منتشر شده حول محور مذاکرات قدرت، حول محور بازار دیروز ارز نبود. در این شرایط قیمت دلار در بازار آزاد تهران روز سه شنبه پس از تردیدهای فراوان به 27 هزار و 600 تن رسید.

سومین حمله دلار به هسته سخت

دیروز سه شنبه 28 دی ماه بازار ارز تهران و همچنین شنبه و دوشنبه هفته جاری با کاهش چشمگیر قیمت آغاز به کار کرد. در ساعات اولیه بازار بود که معاملات نقدی دلار نسبت به روز دوشنبه 300 تن و 27 هزار و 250 تن کاهش یافت.

این کاهش قیمت تا حوالی ظهر ثابت ماند و انتظار می رفت با توجه به تلاش مکرر دلار برای عبور از سطح حمایتی 27 هزار و 500 تنی، قیمت دلار در روز سه شنبه زیر این حمایت پایین تثبیت شود. حمایت معامله گران و عدم تثبیت قیمت.

روند صعودی ناشی از حمایت معامله گران مانند روز دوشنبه از حوالی ساعت یک بعدازظهر دیروز آغاز شد و معامله گران موفق شدند در روزهای اخیر با ارائه قیمت های 27 هزار و 500 تنی، قیمت دلار را دوباره بالاتر از سطح حمایت بازار برسانند. .

تحلیلگران ارزی به حمایت قاطع معامله گران از هسته سخت بازار ارز اشاره می کنند و معتقدند نرخ دلار همچنان باید منتظر اخبار موثق و موثر از مذاکرات P4+ ایران برای عبور از مرزهای نگهداری بود.1 گروه. این افراد نیز بر این باورند که این کاهش بی حاصل قیمت و تلاش دلار برای عبور از کانال 27 هزار دلاری ناشی از انتظار کاهش نرخ ارز است.

  چرا سکوت را مدیون خودمان هستیم؟

این انتظارات که در نتیجه بهبود وضعیت سیاست خارجی کشور و همچنین گفتگوها برای تزریق ارز به بازار توسط بازارساز و بانک مرکزی شکل گرفته است، می تواند نقش تعیین کننده ای در نرخ آتی ارز در بازار آزاد تهران داشته باشد. .

با این حال، تحلیلگران دیگر این شوک صبح روز سه شنبه را به مقالات وال استریت ژورنال نسبت دادند. این روزنامه اواخر روز دوشنبه در مقاله‌ای درباره گفتگوها درباره لغو تحریم‌ها علیه ایران و قدرت‌های جهانی نوشت:

ایالات متحده در حال بررسی راه هایی برای اطمینان دادن به ایران در پاسخ به درخواست ایران برای تضمین عدم خروج از برجام است. ایده هایی که واشنگتن در نظر دارد شامل مواردی از سوی وزارت خزانه داری ایالات متحده است که به لیستی از بانک ها و شرکت های بین المللی ضمانت می دهد.

این روزنامه افزود: برنامه هایی روی میز وجود دارد که در صورت تمدید تحریم ها توسط دولت جدید آمریکا علیه ایران، فعالان اقتصادی متقاعد شوند تا با ایران تجارت کنند.

تحلیلگران بازار ارز با مثبت خواندن سیگنال های این مقاله، کاهش قیمت ها را نتیجه تاثیر این خبر بر بازار ارز دیروز می دانند. از سوی دیگر، به دلیل عدم وجود نشانه های قطعی برای توافق بر سر این موضوع، تاثیر بر روند بازار تثبیت نشده و با حمایت معامله گران هسته ای، نرخ ارز به روزهای گذشته خود بازگشته است.

در نهایت قیمت دلار روز سه شنبه پس از 27 نوسان با اختلاف 50 حجمی نسبت به سطح قیمت روز دوشنبه در 27 هزار و 600 حجم به کار خود پایان داد. پیش بینی معامله گران از نرخ ارز برای روزهای آینده نیز در محدوده 27 هزار و 550 تا 27 هزار و 750 تن بود.

  ازدواج های عجیب اشرف پهلوی

هر قطعه سکه تمام بهار با طرح جدید در بازار روز گذشته با اختلاف 50 هزار تنی نسبت به سقف نگهداری 12 میلیون و 200 هزار تنی روزهای اخیر و رقم 12 میلیون و 250 هزار تنی در بازار معامله شد.

دیدگاهتان را بنویسید