دلار در شبکه 28 آرام شد!

در پی انتشار خبر سفر دو مقام خارجی به کشور، حرکت صعودی شاخص ارز متوقف شد. دلار از نخستین روزهای هفته جاری و در جریان از سرگیری معاملات ارزی پس از تعطیلات عید سعید فطر با افزایش چشمگیر 500 حجمی آماده روندهای صعودی جدید بود.

اما با انتشار اخباری مبنی بر سفر آتی شیخ تمیم بن محمد، امیر قطر و انریکه مورا، فرستاده اتحادیه اروپا به مذاکرات وین با تهران، بازار ارز آرام شده و هیجان فزاینده بازار فروکش کرده است. پیش بینی می شود بازار ارز در هفته جاری پس از این دو سفر توسعه پیدا کند.

اکثر فعالان ارزی از کاهش حجم معاملات خرد و بلاتکلیفی معامله گران از آینده بازار خبر می دهند. قیمت هر برگ اسکناس دلار در بازار روز گذشته به 28 هزار و 550 تن رسید.

دیروز دوشنبه 20 اردیبهشت ماه، بازار ارز تهران در انتظار انتشار اخباری جدید، تحرکات چشمگیر خود را متوقف کرد. شاخص ارزی بازار روز گذشته فعالیت خود را با افزایش قیمت آغاز کرد.

در ابتدای معاملات دیروز دلار، نرخ این ارز با حدود 50 تومان افزایش نسبت به نرخ روز یکشنبه در محدوده 28 هزار و 400 تا 28 هزار و 420 تومان بود. پس از معاملات دیروز، دست خریداران دوباره اندکی بالا رفت و بازار ارز شاهد افزایش قیمت دلار به 28 هزار و 500 تن بود.

این در حالی است که روز شنبه دلار در همان بازه قیمتی 28 هزار و 500 تا 28 هزار و 550 تن به کار خود پایان داد و نرسیدن این نرخ ارز از سقف قیمتی مذکور ممکن است نشانه عدم تقاضا برای افزایش نرخ اسکناس باشد. آمریکایی باشید سایر ارزهای شاخص بازار مانند دلار روز گذشته با افزایش نرخ ارز از حدود 100 به 150 حجم به پایان رسید.

  چرا دایی ظرفیت خود را از فوتبال ایران سلب می کند؟

در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر سفر شیخ تمیم بن حمد امیر قطر به ایران به گوش می رسد که سعید حاطب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه روز دوشنبه در نشست خبری این خبر را تایید کرد. قطر سال هاست که از طریق منابع نفت و گاز خود در تلاش برای میانجیگری و بهبود اوضاع سیاسی ایران و آمریکا بوده است. او تمام تلاش خود را برای مذاکره مجدد درباره توافق برجام و توافق ایران و آمریکا انجام می دهد.

با این حال حاتب زاده با ارزیابی حمایت های قطر از ایران در سال های اخیر، سفر امیر قطر به ایران را دوجانبه و منطقه ای خواند. از سوی دیگر، به نقل از خبرگزاری های مختلف داخلی و خارجی، انریکه مورا، میانجی اصلی مذاکرات وین، روز سه شنبه راهی ایران می شود.

به گفته سعید حاطب زاده، آقای مورا در اجلاس هسته ای روز جمعه در وین با علی باقریکانی، مذاکره کننده ارشد ایران دیدار خواهد کرد. به گفته فعالان ارزی، این دو سفر می تواند اتفاقات سرنوشت سازی را برای آینده نرخ ارز ایران رقم بزند و به همین دلیل بسیاری از معامله گران از معاملات منصرف شده و منتظر اخبار جدیدی هستند.

قیمت هر قطعه سکه امامی روز گذشته در حالی نسبتاً خنثی بود که نمودار قیمت دو عامل تشکیل دهنده آن متضاد (افزایش دلار و کاهش طلای جهانی) بود و بدون تغییر نرخ روز به 13 میلیون و 320 هزار تن رسید. یکشنبه. .

قیمت دلار

دیدگاهتان را بنویسید