دلار در تلاش برای بازگشت به کانال 27 است

بازار ارز روز گذشته شاهد آزمون افزایش قیمت بود که در نهایت شکست خورد و رد شد. در بازار دیروز شاهد تلاش روزافزون دلار برای بازگشت به کانال 27 هزار تومانی با نرخ های پیشنهادی برای معاملات فردا بودیم، اما در نهایت این تلاش ها بی نتیجه ماند.

در نهایت بازار ارز که از ابتدای هفته جاری با توجه به اخبار مثبت سیاسی منتشر شده از سوی ستاد مذاکره هسته ای وارد روند نزولی جدیدی شده بود، روز دوشنبه به روند نزولی خود ادامه نداد و در سطح ششم کانال 26 هزار تومانی قرار گرفت.

تحلیلگران بازار آزاد ارز تهران با بررسی روند کاهشی نرخ ارز طی دو ماه گذشته معتقدند انتظارات مثبت جامعه و بازار از آینده بازار ارز باعث کاهش قیمت دلار شده است. رایگان کوتاه می ماند

تست رد بازار ارز

دیروز دوشنبه 18 بهمن ماه، بازار ارز تهران روز کم نوسانی را پشت سر گذاشت. معامله گران ارز تهران که شاهد نوسانات شدید شاخص نرخ ارز در روز یکشنبه بودند، روز دوشنبه اسکناس آمریکا را در محدوده محدود 26 هزار و 600 تا 26 هزار و 800 تن معامله کردند.

با این حال تلاش هایی برای افزایش قیمت های پیشنهادی معامله گران برای معاملات فردا صورت گرفت اما تلاش دلار نشان داد که در شرایط فعلی بازار قادر به بازگشت به سطوح بالاتر قیمت نیست.

از سوی دیگر، به گفته فعالان ارزی در هسته مرکزی بازار، برخی از این افراد معتقدند روند قیمت دلار در کانال 26 هزار تومانی ممکن است شباهت زیادی به روند حضور این ارز در بازار داشته باشد. کانال 27 هزار تومان. به گونه ای که برای مدتی کوتاه اما نامعلوم در میانه این کانال حضور دارد و تا رسیدن به هسته اصلی مذاکرات هسته ای سیگنال های مثبت یا منفی قابل توجهی از خود نشان نمی دهد.

  میلیون ها بچه شیر و یوزپلنگ را ایمیل کنید و کلیک کنید!

برخی تحلیلگران و کارشناسان بازار بر این باورند که علیرغم اینکه افت بازار ارز در تهران طی دو ماه گذشته تنها به جنبه های روانی برمی گردد، اما همین انتظارات و تاثیرات روانی اخبار در بازار و جامعه باعث شده تا بازار سهام در بازار بورس باشد. . پس از این کاهش های احساسی، به سطوح قبلی خود بازگردید.

بسیاری از تحلیلگران معتقدند که مذاکرات هسته ای در نهایت به توافق منجر خواهد شد. همچنین برخی از این کارشناسان با بررسی رفتار معامله گران رو به رشد برای افزایش قیمت ارز در هفته های اخیر، معتقدند انتظارات مثبت مردم و جامعه از آینده بازار ارز خود مانع بزرگی برای افزایش قیمت ارز بوده است. . قیمت دلار

روز یکشنبه 15 بهمن ماه، بانک مرکزی خبرهای مهمی از بازار ارز در تهران منتشر کرد. خبر لغو مالیات بر واردات اسکناس در کشور ممکن است انتظارات تحلیلگران بازار ارز را از تقویت این بازار در بلندمدت افزایش دهد.

این تحلیلگران با اشاره به سهولت کار تجار و تجار بزرگ در انتقال دارایی ها و درآمدهای خود به کشور پس از لغو این مالیات ها، معتقدند تصمیم این بازارساز در بلندمدت می تواند نقدینگی ارزی را افزایش داده و عرضه عمومی را افزایش دهد. بازار ارز

سرانجام روز دوشنبه اسکناس آمریکا با 50 تومان افزایش نسبت به نرخ روز یکشنبه به 26 هزار و 650 تومان رسید. هر قطعه سکه امامی روز گذشته با 40 هزار تن کاهش نسبت به روز یکشنبه 11 میلیون و 920 هزار تنی معامله شد.

دیدگاهتان را بنویسید