دلار به کانال 27 هزار تنی سقوط کرد!

قیمت دلار در دو هفته گذشته سه کانال 30، 29 و 28 هزار تنی را شکست و از سطح 30 هزار و 150 تن به 27 هزار و 700 تن رسید. مهمترین عامل این کاهش قیمت دلار را می توان اخبار منتشر شده از سوی وین، سایت مذاکرات هسته ای دانست. علی باقری، مذاکره کننده ارشد ایران نیز از آغاز شمارش معکوس برای توافق هسته ای خبر داد.

دلار در دو روز از کانال ۲۸ هزار تومان عبور کرد و در کانال ۲۷ هزار تومان معامله شد. با ادامه انتشار اخبار مثبت از نشست وین، دلار به کاهش ادامه داد. در واقع شمارش معکوس برای یک توافق جدید آغاز شده است.

دیروز یکشنبه 19 دی ماه اسکناس آمریکا 27000 تومان وارد کانال شد. دلار که در دو روز کاری گذشته قیمت خود را به 28 هزار تومان کاهش داده بود، در دومین روز کاری هفته از مرز 28 هزار تومان عبور کرد و 27 هزار تومان در کانال معامله شد.

معامله گران ارز در ابتدای ساعات کاری روز یکشنبه باز شدند و نرخ های حدود 28400 جلد را ارائه کردند که تا پایان روز به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

ظهر یکشنبه نرخ سود افزایش یافته توسط معامله گران ارز به آرامی به مرز 28 هزار تن نزدیک شد و در ساعت یک بعد از ظهر برای اولین بار در 66 روز گذشته (13 آبان ماه سال جاری) دلار با قیمت 27 هزار تومان معامله شد. .

در نهایت قیمت دلار در معاملات پایان روز یکشنبه با کاهش 700 تومانی نسبت به نرخ این ارز در معاملات روز شنبه به 27 هزار و 700 تومان رسید. پیش بینی معامله گران بازار ارز تهران برای نرخ دلار در روزهای آینده در همین محدوده از 27 هزار و 650 تا 850 تومان است.

  قیمت طلای جهانی امروز 1400/04/04 است

در آخرین ساعات روز شنبه 18 دی ماه، علی باقریکانی، مذاکره کننده ارشد ایران در کمیسیون مشترک برجام، پس از دیدارهای پی در پی با مقامات 1+4 و قبل از ترک هتل کوبورگ در جمع خبرنگاران گفت: به اصطلاح براکت های باز باعث کاهش اختلاف می شود. “

وی افزود: مذاکرات رو به جلو است. اظهارات این مقام مسئول در کنار سیگنال های مثبت اکثریت کشورهای شرکت کننده در مذاکرات، شاید حکایت از احتمال حصول به زودی نتیجه نهایی مذاکرات احیای برجام داشته باشد. به گفته برخی کارشناسان، این امر توانسته توقعات مردم از بازار ارز تهران را پایین نگه دارد و دوباره به اختلال در این کانال منجر شود.

اما مشاهدات از فضای مرکزی بازار ارز نشان می دهد که اکثر فعالان بازار در این شرایط هیجانی از معامله خودداری می کنند.

معامله گرانی که کاهش قیمت ها را نامطمئن می دانند، منتظر رسیدن دلار به محدوده قیمتی باثبات هستند. برخی از تحلیلگران بازار ارز معتقدند که بازارساز با رفتار هیجانی بازار مخالف است.

این افراد به این نکته اشاره می کنند که در صورت ادامه روند نزولی هیجانی در بازار، ممکن است در مقطعی واکنش نشان داده و در همان روند، اما در جهت عکس، قیمت را افزایش دهد و معتقدند بازارساز احتمالا از بروز ناگهانی و تند جلوگیری می کند. کاهش دهید و تلاش کنید انجام این فرآیند قیمت ها را کاهش می دهد.

قیمت هر قطعه سکه امامی در روز یکشنبه با 27 میلیون و 480 هزار تن معامله شد و با 270 هزار تن کاهش نسبت به روز شنبه به روند نزولی خود ادامه داد.

  خرافات عجیب بازیکنان فوتبال در زمین

کارشناسان بازار سکه و طلا با توجه به افت شدید بازار بین المللی ارزهای دیجیتال در روزهای اخیر، احتمال افزایش قیمت جهانی طلا و به تبع آن افزایش قیمت سکه در روزهای آینده را نیز پیش بینی می کنند. قیمت هر واحد طلای جهانی روز یکشنبه در روز تعطیلی بازارها بدون تغییر باقی ماند و 1796 دلار باقی ماند.

روند قیمت دلار

دیدگاهتان را بنویسید