دعای روز هفتم ماه مبارک رمضان

فرادید| دعای روز هفتم ماه مبارک رمضان می فرماید: «در ماه مبارک رمضان دعای عبادت کنید، خداوند به ما توفیق عبادت عنایت فرماید.

به نام خدا
«اللهم یوم القیامه و یوم القیامه و یوم القیامه و یوم القیامه.

«خدایا مرا در روزه گرفتن و عبادت این روز یاری فرما و مرا از یاوه و گناهانش نجات ده و به توفیق خودت ای پیشوای گمشدگان، مرا در این یاد روزه ابدی قرار ده».

آیت الله مجتهدی تهرانی در شرح «خداوند، یعنی روزه و قیامت بر اوست». می فرماید: خدایا کمک کن که در این ماه روزه بگیریم و شب زنده بمانیم. اگر خدا کمک کند، گرسنگی را درک نمی کنیم. عبادت شب و سحر، نماز و افتتاح ابوحمزه تملی را انجام می دهیم، گاهی مردم نگران این هستند که ماه رمضان چگونه روزه بگیرند؟ دعا کن خدا کمکت کنه

او به توصیف ادامه می دهد «وَجَنِّبْنی فیهِ مِنْ هَفَواتِهِ وَأثثامِهِ» می گوید: خدایا ما را از لغزش و گناه در ماه رمضان حفظ کن. بدبختی است که انسان در طول سال گناه کند و رمضان همچنان به گناه ادامه دهد. گوش های ما نامحرم را می بیند، دروغ می گوید و غیبت می شنود، روزه ما «عام» می شود، اما به ما می گویند خاص روزه بگیر، یعنی اعضا و جوارح گرسنه می شوند.

وی تأکید می کند: در نیت خود بگویید «خداوندا; من روزه می‌گیرم، ولی روزه خاصی می‌گیرم، یعنی اعضا و جوارح شما هم روزه بگیرند، حدیث داریم. هنگام روزه باید گوش و چشم و پوست شما هم روزه بگیرد و اعضا و جوارح ما هم روزه بگیرند تا این روزه بر ما اثر بگذارد.

  درمان فیلم درمانی

این استاد اخلاق ادامه می دهد: البته یک روز دیگر هم داریم که یک روزه خاص است، در این روزه جز خدا در ماه رمضان دل های ما متوجه نمی شود.

آیت الله موتهدی تهرانی در شرح ذیل «وَرْزُقْنی فیهِ ذِکْرَکَ بدَوامِهِ» می گوید: خدایا در ماه رمضان روزی را برای من به یاد تو قرار بده. باید مدام به یاد خدا باشم.

می گوید: حدیث این است که اگر حیوانات آن را ذکر نکنند به دست صیاد اسیر می شوند. این صداهایی که از جانوران می شنویم، ذکرهایی است که از آنها می گویند، حتی درختان و صحراها، کوه ها و دشت ها.

آیت الله موتهدی تهرانی در شرح ذیل «بتوفیقک یاهادی الْمُضِلّینَ» می گوید: «اما به هدایت خودت گمشدگان را هدایت کن! ای خدای هدایت کننده گمشدگان، این دعای روز هفتم برای ما مستجاب شود».

دیدگاهتان را بنویسید