دست از گرفتن نفت سوریه بردارید – لغو فوری و کامل تحریم ها علیه سوریه

زهرا ارشادی سفیر آن است نماینده مجلس نمایندگی ایران در ملل متحد در جلسه چهارشنبه شب به وقت محلی شورای امنیت سازمان ملل وی افزود: مردم بیش از 10 سال آنجا بوده اند سوریه از یکی از بزرگترین دشواری ها انسان دوستانه ج جهان انها رنج می برند. اما همانطور که سوری ها و فعالان امدادی در سفر اخیر گریفیتس به سوریه به او گفتند ، “متأسفانه مردم اکنون بیش از هر زمان دیگری رنج می برند.”
وی افزود: برای مقابله با این شرایط دشوار ، جامعه جهانی او مسئولیت های جدی سیاسی و اخلاقی دارد.
ارشادی افزود: سفر معاون دبیرکل در امور بشردوستانه ملل متحد این اقدام مثبتی برای به دست آوردن اطلاعات دست اول و ارزیابی واقع بینانه از وضعیت انسانی در سوریه بود و رضایت وی از مذاکرات و پیگیری های وی با مقامات سوری از جمله اولین عملیات بشردوستانه در شمال غرب سوریه در سال 2017 امیدوار کننده است.
سفیر ایران در سازمان ملل متحد گفت: “ما تمام تلاش خود را در این زمینه از جمله اقدامات انجام می دهیم.” دولت سوریه و همکاری سازمان های بشردوستانه و همچنین قربانی یک سرباز سوری در طول پاکسازی جاده ما از کاروان بشردوستانه ای که بر اثر انفجار مین جان خود را از دست داد ، قدردانی می کنیم.
وی گفت انتقال کمک های بشردوستانه به درعا با همکاری دولت وی گفت که سوریه نیز یک رویداد مهم است و افزود: همانطور که آژانس های بشردوستانه به معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه گفته اند ، وضعیت بشردوستانه و اقتصادی و اجتماعی رو به وخامت است و “ارائه کمک برای بهبود خدمات اولیه” فوراً مورد نیاز است. ..
دیپلمات ایرانی در سازمان ملل ادامه داد: “این امر بر اهمیت اجرای کامل و م ofثر قطعنامه 2585 تأکید می کند که بر اساس آن شورای امنیت وی از همه کشورها خواست “اقدامات عملی برای رفع نیازهای فوری مردم سوریه انجام دهند”.
وی افزود که شورای امنیت همچنین در قطعنامه اعلام کرده است که چنین اقداماتی باید شامل “حمایت از بازیابی سریع آب ، بهداشت ، درمان ، آموزش و سرپناه” باشد.
ارشادی افزود: در این زمینه از اظهارات معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه مبنی بر لزوم افزایش چشمگیر بودجه برای چنین پروژه هایی استقبال می کنیم.
سفیر ایران در سازمان ملل متحد ، معاون سفیر ، گفت: “با این حال ، اظهارات وی مبنی بر” نیازهای سوریه هنوز ادامه دارد رشد در حالی است که بودجه وی گفت: “این روند رو به کاهش است.” این بدان معناست که کمک های مالی برای فعالیت های بشردوستانه در سوریه باید افزایش یابد. اما این به تنهایی کافی نیست.
وی تأکید کرد که تلاش ها برای پروژه های بازیابی سریع و بازسازی باید افزایش یابد و تسریع شود. تحریم های یک جانبه که نقش ویرانگری در بدتر شدن اوضاع بشری دارند ، باید فوراً و به طور کامل برداشته شوند. رارت کره و ثروت سوریه باید متوقف شود. آب نباید به عنوان سلاح استفاده شود. و بالعکس پناهندگان و آوارگان باید تسهیل شوند.
ارشادی ادامه داد: باید بیشتر کار کرد تا اطمینان حاصل شود که مردم سوریه دیگر به کمک های بشردوستانه نیاز ندارند.
وی تاکید کرد: البته راه حل نهایی پایان دادن به درگیری ، عقب نشینی کامل نیروهای خارجی ناخوانده ، شکست تروریست ها و اطمینان از تمامیت ارضی ، وحدت و استقلال سوریه سیاسی است
سفیر و معاون نماینده ایران در سازمان ملل متحد ابراز امیدواری کرد که آخرین تغییرات مثبت در نتیجه هماهنگی و همکاری دولت سوریه و نهادهای بشردوستانه به نتایج بیشتری منجر شود و رویکردهای مقابله ای را به همکاری تبدیل کند.
او داستان تکان دهنده ای را بیان کرد که نماینده سازمان ملل درباره یک پسر چهار ساله سوری دارد خرچنگ خون و کف رفتار در کلینیک روستایی حلب که برق ندارد ، آب لوله کشی و پزشکی این تنها یک نمونه از مشکلات روزانه بسیاری از مردم سوریه است. ما نباید این ملت مغرور را تنها بگذاریم. ما نباید آنها را ناامید کنیم.
معاون ایران در سازمان ملل متحد تأکید کرد که ایران به کمک مردم و دولت سوریه برای مقابله با چالش هایی که با آن روبرو هستند ادامه می دهد.

  سردار آزمون خواستار آزادی دو خبرنگار بازداشت شده در اعتراضات شد + عکس

دیدگاهتان را بنویسید