دستور فوری رئیس حجاب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سیدابراهیم رئیسی شامگاه سه شنبه در ابتدای جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با گرامیداشت روز قلم با اشاره و تاکید بر اهمیت جایگاه، رسالت و نقش آفرینی این نهاد، بر اهمیت جایگاه و رسالت و نقش آن تاکید کرد. قلم در ارتقای سطح بصیرت، معرفت و تعالی فکری انسان: قلم‌های باوقار و ماندگار در جامعه بشری، قلم‌هایی هستند که در راه افشای حقیقت، استقرار اخلاق و ایجاد جامعه خدامحور نقش داشته‌اند. و در راستای بیداری فطرت های پاک.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی ابراز امیدواری کرد که صاحبان قلم و اندیشه به وظیفه مهم خود در راه حفظ ارزش های انقلاب و جامعه اسلامی عمل کنند.

رئیسی همچنین با توجه به دستور کار امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص موضوع حجاب و عفاف، دبیرخانه شورا را موظف به توجه لازم به اجرای قانون مصوب شورای اسلامی و قانون شورای عالی انقلاب کرد. شورای انقلاب فرهنگی 1383. با مساعدت کلیه نهادها و نهادهای فرهنگی و اجرایی.

رئیس جمهور ترویج فساد در جامعه اسلامی و انقلابی را اقدامی سازماندهی شده و برنامه ریزی شده می داند که هدف آن تضعیف و تخریب بنیان معنوی و ارزش های دینی با سرمایه گذاری عظیم استکبار و دشمنان ملت ایران است.

رئیسی با اشاره به اینکه دشمنان ایران و اسلام با استفاده از شبکه های گسترده و متعدد ماهواره ای و مجازی با ترویج فساد، استقامت فرهنگی و مبانی دینی جامعه را هدف قرار داده اند، تصریح کرد: باید برای مقابله با این هجمه سازمان یافته و گسترده اقدامات لازم صورت گیرد. باید جلوی آن گرفته شود و نهادهای مسئول باید اقدامات سیستماتیک و منسجمی را در این زمینه انجام دهند.

  چگونه مقاومت کودکان را در برابر درد افزایش دهیم

اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در این دیدار گزارش های نهادهای مختلف در خصوص وضعیت اجتماعی مرتبط با موضوع حجاب و عفاف را بررسی کردند.

بر اساس این گزارش ها که حاکی از نگرانی و مطالبه گسترده مردم در خصوص وضعیت سلامت خانواده، فرزندان و نسل جوان است، اعضا بر لزوم انجام وظایف و مسئولیت های پیش بینی شده برای نهادهای مختلف در قوانین و مقررات مصوب تاکید کردند. مربوط به حجاب و عفاف

دیدگاهتان را بنویسید