دستور فوری بایدن برای عراق

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در بیانیه ای حمله تروریستی به مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق را محکوم کرد و گفت که دولت وی به نیروهای امنیتی عراق کمک می کند تا مقصران را شناسایی کنند.

در بیانیه کاخ سفید آمده است: حمله تروریستی به اقامتگاه مصطفی القاظمی، نخست وزیر عراق را به شدت محکوم می کنم.

من به نخست وزیر به خاطر بی گناهی اش تبریک می گویم و به رهبری او به خاطر درخواست هایش برای خویشتن داری، آرامش و گفتگو برای حفاظت از نهادهای کشور و تقویت دموکراسی که مردم عراق شایسته آن هستند، تبریک می گویم. وی گفت: عاملان این حمله تروریستی باید پاسخگو باشند. من کسانی را که از خشونت برای تضعیف روند دموکراتیک در عراق استفاده می کنند، به شدت محکوم می کنم.

بایدن در بیانیه‌ای گفت: «من به تیم امنیت ملی خود دستور داده‌ام که تمام کمک‌های لازم را به نیروهای امنیتی عراق برای تحقیق در مورد عاملان این جنایت ارائه کنند». ایالات متحده در حالی که برای حفظ حاکمیت و استقلال تلاش می کند، در کنار دولت و مردم عراق محکم می ایستد.

پیش از این منابع عراقی گزارش دادند که نخست وزیر عراق صبح روز یکشنبه پس از حمله به محل سکونتش در منطقه سبز پایتخت عراق توسط پهپاد کشته شد.

در پی این حادثه، سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا اقدام به ترور مصطفی القاظمی نخست وزیر عراق را به شدت محکوم کرد. اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد که عاملان این حمله باید پاسخگو باشند. هر نوع خشونت غیرقابل قبول است و نباید اجازه داد روند دموکراتیک را تضعیف کند.

  سهمیه 120 لیتری بنزین را چه کسانی دریافت می کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید