در چنین دنیای پرتلاطمی، چگونه می توانیم صحبت کنیم تا دیگران به حرف ما گوش دهند؟

422883 335 خبر مرکزی

فرادید| شرکت من دنیا را تغییر خواهد داد، لطفا در آن سرمایه گذاری کنید. من برای این موقعیت عالی هستم، لطفا من را استخدام کنید. فکر می کنم عاشقت شده ام، لطفا به من فرصت بده. مثال‌های زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد همه ما گاهی مجبور بوده‌ایم دیگران را متقاعد کنیم که ایده‌های ما را بپذیرند.

به گزارش فراد، اما قبل از اینکه بتوانیم دیگران را متقاعد کنیم، باید کاری کنیم که به حرف ما گوش دهند. همیشه این امکان وجود دارد که پیام ما قبل از شنیده شدن در دنیای پرتلاطم رد شود. پس چگونه در مورد وادار کردن دیگران به شنیدن صحبت های ما صحبت کنیم؟

جولیان تریگر متخصص خوبی است که به کسب و کارها در این زمینه مشاوره می دهد. در یک سخنرانی 10 دقیقه ای در تد در سال 2013، او اسرار نحوه گوش دادن به دیگران، نحوه گرد هم آوردن آنها و نحوه ساخت ابزارهای مناسب برای کمک به ما برای رساندن پیام خود را فاش کرد. به کارآمدترین روش ممکن انتقال دهید.

در این مقاله برای ترگر یک سخنرانی با نکات تکمیلی آماده کرده ایم که به شما کمک می کند حرف خود را به دیگران منتقل کنید.

7 گناه کبیره صحبت کردن

تراگر سخنان خود را با فهرست کردن عادات رایجی که می‌تواند باعث فرار مخاطبان شما شود، آغاز می‌کند:

1 شایعه
«در مورد کسی که حضور ندارد یا غیبت می کند شایعه کنید. این عادت خوبی نیست و ما به خوبی می دانیم که همان فردی که پشت سر دیگران با ما صحبت می کند می تواند 50 دقیقه بعد با دیگران پشت سر ما صحبت کند.

شایعات و شایعات منفی می توانند به سرعت به تهمت تبدیل شوند. عادتی که به شدت خطرناک و مخرب است. النور روزولت می گوید: «ذهن های بزرگ درباره ایده ها و افکار صحبت می کنند. “ذهن های متوسط ​​در مورد رویدادها صحبت می کنند و ایده های کوچک در مورد مردم صحبت می کنند.”

2. جمله
“.. اگر احساس می کنید که دیگرانی که در حال سخنرانی هستند همزمان شما را قضاوت می کنند و شما در مقابل آنها احساس ناتوانی می کنید، پس گوش دادن به آنچه آنها می گویند دشوار می شود.”

  پاسخ کریم باقری به حسن عباسی + عکس

جامعه فرهنگ قضاوت را ترویج می کند. فقط به بخش نظرات در رسانه های اجتماعی نگاه کنید تا با ده ها و حتی صدها حمله به دیگران فقط به دلیل اختلاف نظرها روبرو شوید. به خاطر داشته باشید که هر داستانی ابعاد مختلفی دارد که همه ما نمی‌دانیم.

3. گفتگو
مادرم در سال‌های آخر زندگی‌اش بسیار منفی‌گرا شده بود و شنیدن حرف‌های او سخت بود.»

اگر به منفی گرایی و تفکر منفی عادت کنید، به تدریج همه اطرافیان خود را از دست خواهید داد.

4. شکایت کنید
تریگر بریتانیایی می گوید: «این یک هنر ملی در بریتانیا است. این یک ورزش ملی است. ما از هر چیزی از زمان گرفته تا ورزش و سیاست و مشکلات روزمره شکایت داریم، اما در واقع غر زدن و شکایت مسری است. “این تور نور را در سراسر جهان پخش نمی کند.”

باید به آقای تریگر بگویم که این بیماری مختص بریتانیایی ها نیست.

5. دیگران را توجیه و سرزنش کنید
“من فکر می کنم همه ما این ویژگی را داریم. عادت کرده ایم برای همه چیز دیگران را مقصر بدانیم و کوچکترین مسئولیتی را برای همه چیز به عهده بگیریم.»

توجیه به هیچ کس کمک نمی کند، مخصوصا خودمان. اگر اشتباه می کنید، سریع ترین راه برای جلب توجه دیگران این است که با عذرخواهی شروع کنید. «متاسفم.» می‌خواهم درستش کنم.

6. اغراق کنید
اغراق زبان ما را تحقیر می کند… اغراق کم کم دارد دروغ می شود و هیچکس دوست ندارد به حرف های آدم دروغگو و زیاده گویی گوش دهد.

7. تعصبات و جزمات
“آمیختن واقعیت ها با ایده ها. وقتی این دو قسمت با هم ترکیب شوند، فقط نویز و صدای اضافی تولید می شود.»
تعصب باعث می شود نتوانید منطقی یا آشکار فکر کنید. این کار مخاطب را از شما دور می کند.

اساس یک سخنرانی عالی

تراگر در ادامه سخنان خود 4 سنگ بنای قدرتمند را ارائه می کند که هر حرفی باید بر اساس آنها باشد. این ساختمان به شرح زیر است:

صداقت: وقتی در مورد چیزی صحبت می کنید، ابتدا به آنچه می گویید اطمینان داشته باشید و سپس مستقیماً آن را بیان کنید.

  آموزش چند غذای خوشمزه برای وعده های غذایی مدرسه

اصالت: خودتان باشید و در مورد حقایق خود صحبت کنید.

صحت: آنچه را که می گویید خودتان انجام دهید. کسی باشید که بتوانید به او اعتماد کنید.

عشق: برای دیگران آرزوهای خوب داشته باشید. قضاوت دیگران و دوست داشتن آنها نمی تواند همزمان اتفاق بیفتد. بنابراین وقتی برای مردم آرزوهای خوب می کنید، دیگر نمی توانید آنها را قضاوت کنید.

زمانی که این 4 اصل را رعایت کنید، باور اینکه پیام شما توسط دیگران نادیده گرفته خواهد شد سخت است.

جعبه ابزار

اما تنها محتوای آنچه می گویید و آنچه می گویید مهم نیست، بلکه نحوه بیان و تلفظ کلمات نیز مهم است. برای کمک به بهبود این بخش، Trager در مورد جعبه ابزاری صحبت می کند که همه ما می توانیم به آن مجهز شویم. برای ایجاد این جعبه ابزار به کمک نیاز دارید. ما به شما خواهیم گفت که این جعبه ابزار به چه معناست، اما برای داشتن یک جعبه ابزار خوب باید ویدیوهای آموزشی در این زمینه را تماشا و تمرین کنید.

1 ضبط
صدای ضبط شده ما طیفی از آهنگ ها یا ملودی هایی است که صدای ما تولید می کند. ما معمولاً در مورد گلوی خود صحبت می کنیم، اما اگر می خواهید صدای شما قدرت و اقتدار لازم را داشته باشد، باید از سینه خود صحبت کنید. در واقع ما از قسمت های مختلف سر خود صدا منتشر می کنیم. می‌توانیم از بینی یا گلو صدا تولید کنیم، اما هرچه قطعه دهانی پایین‌تر و عمیق‌تر شود، قدرتمندتر می‌شود. این به این دلیل است که عمق عمیقاً با قدرت مرتبط است. این را می توانید با تمرین یاد بگیرید.

2. طنین
طنین منعکس کننده ویژگی های متمایز صدا و احساسی است که صدای شما برمی انگیزد. صدا می تواند درست مانند یک فنجان شکلات داغ، گرم، نرم و شیرین به نظر برسد. به عنوان مثال، گیتار و پیانو زمانی که هر دو یک نت می نوازند طنین متفاوتی دارند. اگر از صدایی که تولید می کنید راضی نیستید، می توانید با تمرین تکنیک های تنفس، حالت خود را تغییر دهید و لحن صدای خود را تمرین کنید.

3. الگوهای ریتم و صدا
تراگر منظورش از ریتم و الگوهای صدا را توضیح می دهد: “آواز خواندن و فراتر از زبانی که تولید می کنیم تا تفاوت معنایی ایجاد کنیم.” آنها شامل ویژگی ها و ویژگی هایی مانند لرزش، زیر و بمی و لحن صدا هستند و توضیح می دهند که چرا ما از گوش دادن به صحبت های مردم با لحن یکنواخت و بدون زیر و بم یا به اصطلاح یکنواخت خسته می شویم.

  هواشناسی ایران امروز 24.09.1400

4. سرعت
اگر می خواهیم هیجان را نشان دهیم، باید سریعتر صحبت کنیم. اگر بخواهیم بر هر نکته تأکید کنیم، باید سرعت خود را کم کنیم. و البته، ارزش سکوت را دست کم نگیرید: مکثی که به موقع اتفاق می‌افتد می‌تواند به مخاطب این فرصت را بدهد که در مورد نکته‌ای که بیان کرده‌اید فکر کند و سخنرانی شما را دنبال کند.

5. صدای گام
در اینجا مرحله صدا مانند مرحله صدا در آواز است. گام قوی معمولاً گام صدای زن است و گام با صدای پایین گام صدای مرد است. ما کلیشه‌های صدای پایین را با جذابیت، قدرت و بلوغ و تقویت صدای بلند را با ضعف، عصبی بودن و درماندگی مرتبط می‌دانیم.

6. قدرت صدا
اگر صدای خود را با دقت و فکر بالا ببرید، می توانید توجه دیگران را به خود جلب کنید و هیجان ایجاد کنید. کاهش صدا و حتی رسیدن به سطح زمزمه باعث می شود دیگران با دقت بیشتری به شما گوش دهند.

گرم شدن صدا

موبر شبیه صدای شما به موتوری است که باید گرم شود. پس باید تمرین کنید تا صدایی قوی و آماده داشته باشید. برای گرم کردن صدا می توانید این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

بایستید و بازوهایتان را بالا برده، نفس عمیق بکشید و بازدم کنید، بازوهایتان را بچرخانید و به سمت پایین بچرخانید.

برای گرم کردن لب‌هایتان، کلمه «با» را سریع به جلو و عقب تکرار کنید.

برای گرم کردن زبان، کلمه “لا” را سریع به عقب و جلو تکرار کنید.

در نظر داشته باشید که با ترکیب کلمات و دسترسی به جعبه ابزار کامل برای تولید صدایی گرم، رسا و قدرتمند، همه به شما گوش خواهند داد و پیام شما دریافت خواهد شد.

منبع: Inc.com
ترجمه: سایت فرادید

دیدگاهتان را بنویسید