در میدان پزشکی حضور داشته باشید پایگاه خبری افکارنیوز

1 دولت شمع یک ساله هنوز نمرده ولی به جای حرکت روی چهار پایه، شمع چهار موتوره حرکت می کند. مهم این است که ماهیت شکایات مانند ظلم و رخوت، بی عملی و کسالت و کاشتن بذر نفرت و کینه، مانند دولت قبل نباشد. زیرا این جمله به این معناست که حداقل یک قدم از «نمی توانم و نمی خواهم» برداشته شده است که فقط فعل «می خواهم» است; البته راستش را بخواهید در برخی موارد مرحله دوم «بله» محقق شده است، اما در برخی موارد قدم دوم هنوز به زمین نیامده است. سید ابراهیم فصل او به زودی شروع به دیکته کردن کرد. او بزودی خرقه شاکی را که سالها به عنوان قاضی به آن عادت کرده بود، از تن بیرون آورد و با ادب ردای مسئولیت را بر تن کرد و در آداب کاملاً مؤدبانه و بدون ترس از انتقام اهالی میدان بود. ما باید شکر این نعمت را داشته باشیم وگرنه دوباره گرفتار کسی می شویم که خود را امام اعظم می داند نه خادم مردم.

2. به مدت هشت سال، مردم آن را فراموش کرده بودند رئيس جمهور به جای اینکه صبح جمعه بفهمد، ممکن است صبح جمعه به قلب میدان ضربه بزند. درد دل را درمان کنید و بر زخم مرهم بزنید و با لبخند روی زخم نمک نپاشید. تمام تیم دولت و چه بسا دولت باید با آبرو و اعتبار خود در مواقع سخت و دل به میدان بیایند و دل مردم را بیازمایند.

3. فرق گذاشتن معترض و معترض و معترض در این ایام واجب است. باید قاطعانه با معاند برخورد کرد و با حریف و معترض محبت آمیز همراهی کرد تا اولاً لجبازی نکند و این جبهه را تقویت کند و ثانیاً پا در جبهه خودش بگذارد. بنابراین وظیفه قطعی برخی از دوستان دفاع نیست! زیرا هیچ پاس گلی مانند «دفاع بد» حریف را در معرض گل قرار نمی دهد. از سوی دیگر، برخی از افراد مسلح و مجهز به علم و حوصله، نباید در دل میدان شانه هایشان را بلند کنند و صحبت کنند، طعنه بشنوند، تهمت و دشنام دهند، فریاد بشنوند و پاسخ دهند، روشنگری کنند، توضیح دهند و اصلاح کنند. اگر توضیح ساده بود، قبلاً کلمه «جهاد» به میان نمی آمد.

  بهترین و بدترین غذاها برای تیروئید شما!

مردم افسرده هستند و حق دارند وقتی درد دارند فریاد بزنند. مسئولان نیز باید آستانه تحمل را بالا ببرند و البته سعی کنند از تبعات تصمیمات بکاهند. علم نقد انتقادی و اعتراض نیز باید در دست جریان انقلابی باشد تا هم با حفظ چارچوب و ملاحظات و هم با اصلاح امور و رساندن آنچه که مطلوب است با کمک مردم این کار انجام شود.

از نظر پزشکی در میدان حضور داشته باشید

4. مصداق مطلوب الگوپذیری در همه ابعاد، رسول خدا صلی الله علیه و آله است و باید گفتار و کردار خود را بر این اساس اصلاح کنیم; هم‌او که امیرالمؤمنین علیه‌السلام راجع به ایشان بیان داشته‌اند: «طَبِیبٌ دَوَّارٌ بِطِبِّهِ قَدْ أَحْکَمَ مَرَاهِمَهُ وَ أَحْمَى مَوَاسِمَهُ یَضَعُ ذَلِکَ حَیْثُ الْحَاجَةُ إِلَیْهِ مِنْ قُلُوبٍ عُمْیٍ وَ آذَانٍ صُمٍّ وَ أَلْسِنَةٍ بُکْمٍ مُتَتَبِّعٌ بِدَوَائِهِ مَوَاضِعَ الْغَفْلَةِ وَ مَوَاطِنَ الْحَیْرَةِ …» طبیبی است که همراه با طبّش در در میان مردم راه می‌رود و مرهم‌های خود را قوی و آماده می‌سازد و ابزار زخم‌های خود را گرم می‌کند تا در صورت لزوم بر دل‌های کور و گوش‌های کر و زبان‌های گنگ استفاده کند. دارو در پی درمان بیماری های غفلت و درد حیرت است. علاقمندان به انقلاب و نظام نیز باید به دنبال درمان شبهات و ابهامات و کاستی های خود باشند. دیکته های مکتوب و تصمیمات بزرگ و حیاتی کشور قطعاً اشتباهات و عواقبی دارد، اما برای رسیدن به اهداف بالاتر باید درد آن را تحمل کرد و البته این روزها باید بیش از پیش «مثل همدیگر صبر کنیم».

مسعود پیرهادی

دیدگاهتان را بنویسید