در اینجا چند گام عملی وجود دارد که می توانید برای شروع فرآیند آماده سازی برای میانجیگری بردارید

423839 154 خبر مرکزی

فرادید| این روزها، همه ما دلایل خوبی برای احساس اضطراب در شدیدترین شکل آن داریم.

به گزارش فراد، اما اضطراب اصلا بد نیست. تحقیقات من نشان می دهد که می توان از اضطراب برای تقویت قدرت بدنی، تاب آوری عاطفی و تقویت هوش اجتماعی و مهارت های خلاق استفاده کرد.

من توضیح خواهم داد که اینجا چگونه است.

مرحله 1 – اضطراب خود را تشخیص دهید

اگر به طور کامل از علت اضطراب خود آگاه باشید، بهتر می توانید انرژی خود را به روش صحیح متمرکز کنید.

1 پنج مورد از مشوق های اضطراب خود را بر اساس اولویت و میزان اضطرابی که برای شما ایجاد کرده اند بنویسید.

2. در کنار هر کدام آخرین موقعیت، فکر یا خاطره ای که باعث نگرانی شما شده است را یادداشت کنید. سپس در کنار هر محرک احساسی را که محرک در شما ایجاد می کند یادداشت کنید.

3. به این فکر کنید که چرا هر یک از این نگرانی ها را دارید. آیا از پدر و مادرت پول به ارث برده ای؟ آیا اضطراب اجتماعی شما ناشی از تصادف در مدرسه است؟

4. حالا این رویداد یا ایمان را با یک چارچوب ذهنی جدید دوباره ترسیم کنید. آیا می توانید فرض کنید که قلدری در مدرسه فقط یک بار اتفاق افتاده است؟ آیا می توانید این باور را در خود تلقین کنید که پول می تواند فراوان باشد؟

مرحله 2 – یافتن هدف خود چیزی به نام نگرش “مثبت” وجود ندارد

همه ما اضطراب های زیادی داریم که ما را از درون نابود می کند. اما تحقیقات نشان می‌دهد که ارائه مثبت نتایج، درک شما را از توانایی‌تان در حل یا رویارویی با مشکلات افزایش می‌دهد.

  جشن عید غدیر در شرکت پاکسان برگزار شد

کارهایی را که روزی یک بار می گویم انجام دهید:

یکی از رایج ترین نگرانی های خود را به خاطر بسپارید (من در سخنرانی عمومی وحشتناک هستم).

فقط 5 دقیقه روی تنفس خود تمرکز کنید.

چشمان خود را ببندید و نتیجه مثبت اضطراب خود را تصور کنید (همه پس از مکالمه به شما خواهند گفت که سخنرانی شما بهترین صحبتی است که در زندگی خود شنیده اند).

این نتیجه مثبت را با صدای بلند تکرار کنید (بعد از سخنرانی همه به من سلام می کنند).

مرحله 3: برای هر نوع ممکن یک برنامه عملی داشته باشید

به جای تلاش برای بهبودی، در غم و اندوه فرو می روند و در نتیجه شکست بیشتری را تجربه می کنند. به یک هدف فکر کنید و ترس های خود را برای آن هدف بنویسید. هر گونه مانع یا سناریوهای منفی را که ممکن است در راه رسیدن به این هدف پیش بیاید، یادداشت کنید.

تمام اقداماتی را که می توانید برای رفع این نگرانی ها انجام دهید فهرست کنید. این لیستی از “کارهایی که باید انجام دهید” است. این کارها را انجام دهید و وقتی هر کدام را انجام دادید، کادر کنار آن را علامت بزنید.

باید به نقطه ای برسید که باید با خشم ناامیدکننده خود کنار بیایید. زیرا شما از قبل می دانید در چنین شرایطی چه کاری انجام دهید.

مرحله 4 – هدف خود را پیدا کنید

اضطراب بد می تواند خلاقیت را خفه کند. یک مثال قدیمی مسدود کردن ذهن نویسنده است. اما احساسات دردناک نیز می توانند خلاقیت شما را تحریک کنند و به شما کمک کنند تا تصمیمات خود را عمیق تر کنید.

  برنامه نیم فصل اول بیست و دومین دوره لیگ برتر

بر این تمرکز کنید که بفهمید چقدر مضطرب هستید. اگر اضطراب را انکار کنید، نمی توانید از آن به نفع خود استفاده کنید. اگر بتوانید با اضطراب خود خلوت کنید و این احساس آزار دهنده را با آغوش باز بپذیرید، این فرصت را خواهید داشت که به این احساس عادت کنید و متوجه شوید که به راحتی می توانید زنده از این احساس خارج شوید.

سپس می توانید اقداماتی را برای کاهش اضطراب خود انجام دهید.

گام شماره 5 – هدف خود را بیابید چیزی به نام شخص “دلسوز” وجود ندارد

از احساس خارق‌العاده‌ای که اضطراب برای شما ایجاد کرده است استفاده کنید تا به شما کمک کند با دیگران ارتباط برقرار کنید. چطور این کار را بکنیم؟ در اینجا چند راه وجود دارد:

اضطراب ناشی از خاطرات بد است. بنابراین وقتی نگران هستید، به افرادی که از داشتن آنها خوشحال هستید فکر کنید. برای آنها یادداشتی بنویسید و به آنها بگویید که چرا از داشتن آنها خوشحال هستید.

این یادداشت ممکن است مختصر باشد، اما مطمئناً مورد استقبال قرار خواهد گرفت و می تواند به تقویت رابطه شما با دیگران کمک کند.

با کمک مالی یا اهدای پول به امور خیریه، نگرانی های مالی خود را منطقی تر کنید.

برای سه دوست عزیزتان اس ام اس بفرستید یا فقط سلام کنید. آیا می دانید ارسال پیام های دوستانه ناگهانی برای دوستان چقدر خوب است؟ حالا تصور کنید وقتی پاسخ این پیام را از همان دوستان دریافت می کنید چقدر احساس خوبی دارید.

اگر نگرانی‌ها و نگرانی‌های شما حرفه‌ای هستند، می‌توانید از یکی از افراد ارشد در رشته خود بخواهید که به شما مشاوره شغلی بدهد. به این ترتیب می توانید این نگرانی ها را کاهش دهید.

  داوید رشیدی و احترام برومند; ازدواج هنری موفق

8 راه برای مقابله با اضطراب:

1 تنفس صحیح را تمرین کنید. به مدت 4 ثانیه به آرامی نفس بکشید، 6 ثانیه نگه دارید و سپس 80 ثانیه بازدم کنید. این را تکرار کن

2. حواس خود را از هر چیزی که شما را آزار می دهد پرت کنید. وقتی نگران هستید، می توانید تعداد کاشی های دیوار را بشمارید یا سعی کنید نام همه افراد اتاق را به خاطر بسپارید.

3. در مورد موقعیت های استرس زا صحبت کنید. هرچه با متغیرهای ناشناخته کمتری مواجه شوید، کمتر نگران خواهید شد.

4. غذاهای مغذی و ارزشمند بخورید تا مغزتان بهتر کار کند. رژیم غذایی شما می تواند احساس بی کفایتی و کمبود را تشدید کند که می تواند منجر به کاهش عزت نفس شود. بنابراین غذاهای سالم بخورید تا احساس کمبود نکنید.

5. اولویت را به خواب خود بدهید. سعی کنید 8 ساعت در شبانه روز بخوابید.

6. ورزش کردن فعالیت بدنی که برای شما منطقی ترین است را پیدا کنید و انجام دهید.

7. لذت دولتی. به عنوان مثال، هر زمان که خیلی نگران هستید، از عطری استفاده کنید که خاطره خوبی را تداعی کند و احساس شادی در شما ایجاد کند.

8. مهربان باشید. یک کار ساده برای خوشحال کردن یک دوست انجام دهید. مطالعات نشان می دهد که انجام کارهای خوب می تواند باعث ترشح دوپامین شود.

منبع: دیلی میل

نویسنده: DR WENDY SUZUKI
ترجمه: سایت فرادید

دیدگاهتان را بنویسید