درگیری شدید علیرضا دبیر و پولادگر

رئیس فدراسیون کشتی که برای پیگیری افزایش بودجه فدراسیون کشتی در سال جاری به وزارت ورزش در خیابان سئول رفته بود، پس از اینکه پولادگر اعلام کرد بودجه کشتی ندارد، با او درگیر شد.

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی صبح چهارشنبه برای پیگیری درخواست خود مبنی بر افزایش بودجه فدراسیون کشتی در نشست با سیدمحمد پولادگر معاون ورزش قهرمانی کشور، عازم وزارت ورزش و جوانان شد.

این دیدار از ساعت 7:30 صبح آغاز شد و 3 ساعت به طول انجامید اما در نهایت به درگیری لفظی شدید بین منشی و پولادگر ختم شد.

در ابتدای این جلسه دبیر ضمن ارائه گزارش مالی فدراسیون کشتی و سازندگی و سفرهای خارجی و سایر هزینه های معاونت ورزشی قهرمانی کشور خطاب به پولادگر گفت: اکنون چهارمین ماه سال است و اکنون شما می خواهید بودجه امسال را بدهید؟

در 3 ماه گذشته 30 میلیارد تن برای کشتی هزینه کرده ایم که شامل ساخت و ساز، مسافرت برون مرزی، کمپ و … می شود، اما شما فقط 3 میلیارد تن به ما داده اید. فدراسیون کشتی در سال گذشته با 1450 اعزام بیشترین اعزام را در بین فدراسیون های ورزشی داشته است.

پولادگر در شرایطی که خواهان افزایش بودجه کشتی به دلیل تورم و هزینه ها است، پولادگر در پاسخ گفت: با توجه به اینکه 70 میلیارد تن فولاد از مجلس دریافت کرده اید، فکر می کردیم بودجه امسال کشتی صفر است. دیشب بودجه فدراسیون ها را بستیم.

دبیر مجلس با ابراز تعجب از اظهارات معاون وزیر، پاسخ داد: مجلس شورای اسلامی با توجه به جایگاه و افتخارات فدراسیون کشتی، مبلغ 70 میلیارد تن را بالاتر از بودجه وزارت ورزش در نظر گرفته است و این موضوع ربطی به این موضوع ندارد. بودجه وزارت ورزش

  فواید درمانی شلیل؛ از بهبود هضم تا بهبود زخم ها

این مبلغ هنوز به فدراسیون پرداخت نشده است و هفته گذشته از سازمان برنامه – بودجه به فدراسیون کشتی آمدند تا درباره نحوه پرداخت 70 میلیارد تن کشتی صحبت کنند.

با وجود اظهارات دبیر، پولادگر بارها در صحبت های خود به بودجه 70 میلیاردی فدراسیون کشتی اشاره کرد که در نهایت دبیر با عصبانیت پاسخ داد: حاج آقا من را بردید؟ چگونه می توانم صحبت کنم و برای شما توضیح دهم که این مبلغ 70 میلیارد تنی ربطی به بودجه وزارت ورزش ندارد؟ مگه من بیکارم که 3 ساعت اینجا بشینم و گزارش بدم و تو هنوز حرف بزنی؟

پولادگر در پاسخ به منشی گفت: دیشب بودجه شما را بستیم و بودجه ای برای پرداخت به کشتی در سال جدید وجود ندارد. اگر می خواهی مرا ببر، اما من تا روزی که هستم اجازه نمی دهم تو و امثال تو در مورد کشتی تصمیم بگیری.

پولادگر پاسخ داد: من معاون وزیر هستم اما منشی اش به او می گوید هر که می خواهی باشی، کارمند دولتی هستی و باید هزینه کشتی را بدهی.

در این جلسه دبیر از امضای تفاهم نامه خودداری کرد و خطاب به معاون وزیر گفت: من دیگر کاری به شما ندارم و از این پس کارم فقط با وزیر ورزش خواهد بود. من در کشتی از کسی تعارف نمی کنم و در کشتی نیامده ام که اجازه بدهم کسی حق کشتی را از دست بدهد.

این دیدار در نهایت به درگیری لفظی منشی و فولادساز کشیده شد و بی نتیجه ماند.

دیدگاهتان را بنویسید