درگیری جنگنده های اف 16 مسلح ترکیه با هواپیماهای یونانی بر فراز دریای اژه

رسانه های یونان روز سه شنبه از دور جدید درگیری هوایی جنگنده در این سمت با تعدادی رزمنده نیروی هوایی ترکیه به شما اطلاع دادند

به گزارش روزنامه سیتی تایمز یونان، وزارت دفاع یونان اعلام کرد که جنگنده های ترکیه روز دوشنبه 19 بار حریم هوایی یونان را نقض کردند.

بر اساس بیانیه وزارت دفاع یونان، 20 فروند جنگنده اف 16 ترکیه در قالب 10 اسکادران در این ماموریت شرکت داشتند که 6 فروند آن مسلح بودند. در چهار مورد، پروازهای غیرقانونی جنگنده های ترکیه به درگیری با جنگنده های یونانی تبدیل شد. علاوه بر این، یک پهپاد ترکیه با پرواز بر فراز دریای اژه حریم هوایی یونان را نقض کرد.

درگیری جنگنده های اف 16 مسلح ترکیه با هواپیماهای یونانی بر فراز دریای اژه

بر اساس گزارش وزارت دفاع یونان، جنگنده های ترکیه بر اساس قوانین بین المللی و رویه های تعیین شده شناسایی و رهگیری شدند.

روابط بین ترکیه و یونان، دو عضو ناتو، اغلب تیره شده است، زیرا کشتی‌های جنگی در شرق مدیترانه در مناقشه بر سر مرزهای دریایی و حقوق انرژی در سال گذشته درگیر شدند. ترکیه بارها اعلام کرده است که می خواهد یونان راه حل های سیاسی مسالمت آمیز را بپذیرد نه راه حل های تهاجمی.

این دو کشور همواره یکدیگر را به نقض حریم هوایی و دریایی یکدیگر متهم می کنند. به ویژه آتن هفته نامه ترکیه را به نقض حریم هوایی خود در شرق دریای اژه متهم می کند. ترکیه همچنین مدعی است که جزایر دریای اژه را نظامی می کند و به توافقات قبلی بین دو کشور احترام نمی گذارد.

یونان اخیراً ارتش خود از جمله نیروی هوایی خود را به جت های جنگنده پیشرفته نسل چهارم و پنجم مجهز کرده است.

  خداحافظ «نجم الدین شریعتی» از برنامه جانبی خدا!

دیدگاهتان را بنویسید