درمان چاقی با تکنیک جدید لیزر

برخی افراد برای کاهش وزن به ورزش یا رژیم غذایی بیشتری نیاز دارند، به خصوص در موارد چاقی پیشرفته که سلامت انسان را تهدید می کند.

دانشمندان فناوری جدیدی ابداع کرده اند که با از بین بردن سلول هایی که باعث گرسنگی در معده می شوند، به کاهش وزن کمک می کند.

محققان دانشگاه کاتولیک کره اخیراً با اصلاح یک نمونه اولیه به نام محرک سیری معده (ISD) توانستند فعالیت این سلول ها را محدود کنند.

نور لیزر و متیلن آبی

با فناوری جدید، سطح زیرین دیسک با دارویی که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده است به نام متیلن بلو پوشانده می شود و لیزر فیبر را از سوراخی در دیسک عبور داده و آن را به عقب خم می کند.

هنگامی که لیزر بر روی متیلن بلو می درخشد، داروی رادیواکتیو با تولید شکل فعالی از اکسیژن به نام “سرکوب کننده اکسیژن” پاسخ می دهد که سلول های تولید کننده گرلین مجاور را می کشد.

آزمایشات روی حیوانات

پس از یک هفته آزمایش بر روی حیوانات، سطوح گرلین و افزایش وزن در مقایسه با حیوانات کنترل به نصف کاهش یافت.

محققان توضیح دادند که در هفته های بعد با جایگزینی طبیعی سلول های هورمون کش، اثرات این درمان کاهش یافت، به این معنی که نور درمانی باید به صورت دوره ای تکرار شود تا اثر سرکوب گرسنگی حفظ شود. در حال حاضر تحقیقات بیشتری قبل از آزمایش فناوری جدید بر روی انسان در حال انجام است.

هورمون گرسنگی

قابل ذکر است که هورمون گرسنگی گرلین به طور طبیعی ترشح می شود تا اشتها را تحریک کند و در نتیجه میزان غذای مصرفی را افزایش دهد که باعث تجمع چربی می شود.

  وام بیش از 414 میلیارد ریال برای کودکان از بانک سینا

در حالی که مقادیر کمی از این هورمون توسط سیگنالی از مغز، پانکراس و روده کوچک آزاد می شود، سلول های قسمت فوقانی معده مقدار بیشتری از آن را تولید و ترشح می کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران/ العربیه

دیدگاهتان را بنویسید