درمان خانگی “سینوزیت”

424110 546 خبر مرکزی

ترس از تغییر فصل طبیعی است، زیرا همیشه باعث سینوزیت می شود! میلیون ها نفر در سراسر جهان از سینوزیت حاد یا مزمن رنج می برند و همیشه به دنبال بهترین درمان های خانگی برای تسکین درد سینوس هستند.

سینوزیت حاد (کمتر از چهار هفته طول می کشد) یا سینوزیت مزمن (بیش از چهار هفته طول می کشد) به معنای التهاب پوشش داخلی سینوس ها است. به طور کلی، سینوزیت یک عفونت بسیار دردناک و ناراحت کننده است. بیشتر پزشکان برای درمان سینوزیت آنتی بیوتیک، آنتی هیستامین، مسکن و تب بر (تب) تجویز می کنند.

آنها همچنین ممکن است بخور دادن و استراحت در خانه را توصیه کنند. در موارد نادر، زمانی که سینوزیت شدید باشد، پزشک با جراحی سینوس ها را از مایع انباشته شده تخلیه می کند. یا در صورت انحراف سپتوم جراحی توصیه می شود.

نمونه هایی از درمان های خانگی برای کنترل و درمان سینوزیت را در این مقاله بخوانید.

سرکه سیب: دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را در آب مخلوط کرده و بنوشید. برای تاثیر بیشتر می توانید روزی دو بار با این ترکیب غرغره کنید. ویتامین ها و مواد معدنی موجود در سرکه سیب علائم آلرژی را کاهش می دهد، PH سینوس های بینی را متعادل می کند و مخاط اضافی را پاک می کند. همچنین عفونتی که باعث سینوزیت می شود را با خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی خود درمان می کند.

عسل: عسل یک عامل ضد میکروبی در برابر بسیاری از باکتری‌ها، قارچ‌ها و ویروس‌ها است که مجاری بینی و گلو را که در طول عفونت سینوسی ملتهب شده‌اند، تسکین می‌دهد. یک قاشق غذاخوری عسل و دو قاشق چایخوری آبلیموی تازه را با هم مخلوط کرده و روی آتش بگذارید و سپس بنوشید. این ترکیب را دو بار در روز امتحان کنید و هر از چند گاهی آن را تکرار کنید.

  قیمت بیت کوین امروز 14/02/141

روغن نارگیل: یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را آب کرده و مانند دهانشویه در دهان بچرخانید. این کار را برای پنج تا بیست دقیقه ادامه دهید، سپس دهان خود را با آب ولرم بشویید. سعی کنید این کار را روزانه انجام دهید تا زمانی که سینوس های شما پاک شوند.

ترب کوهی: یک یا دو قاشق چایخوری ترب رنده شده را سه بار در روز بخورید و هر از چند گاهی این کار را تکرار کنید، زیرا ترب یک عامل ضد میکروبی است و در از بین بردن باکتری ها یا قارچ هایی که باعث عفونت سینوسی می شوند نقش دارد.

به خاطر داشته باشید که مصرف زیاد ترب باعث درد معده و استفراغ می شود.

دیدگاهتان را بنویسید