درمان خانگی “برفک دهان”

برفک یک عفونت قارچی است که افراد در هر سنی را تحت تاثیر قرار می دهد. این وضعیت بیشتر به دلیل عدم تعادل PH در دهان است. برفک گاهی اوقات می تواند نشان دهنده یک بیماری زمینه ای باشد.

برفک دهان علاوه بر درمان دارویی، برخی از درمان های خانگی می توانند به مقابله با علائم این عفونت کمک کنند. این مقاله علائم برفک دهان و بهترین درمان های خانگی را در اختیار شما قرار می دهد.

علائم برفک دهان

شناسایی و درک علائم این عفونت کمی دشوار است. این علائم در طول زمان ایجاد می شوند و معمولاً خفیف تا متوسط ​​هستند. شایع ترین علائم برفک عبارتند از:

تشکیل یک لایه سفید ناهموار در سراسر دهان و لوزه ها
از دست دادن چشایی
ترک خوردن پوست در گوشه های دهان
خونریزی در سطح سفید ایجاد شده در دهان
ظاهر شدن برآمدگی در زیر همان لایه سفید (که گاهی با درد همراه است).
مشکل در بلع و صحبت کردن
نوزادان مبتلا به این بیماری ممکن است مشکلات خوردن داشته باشند.

اگرچه این علائم معمولاً در صورت عدم درمان بی ضرر هستند، اما این وضعیت می تواند بدتر شود و زندگی روزمره را مختل کند.

درمان های خانگی برای برفک دهان

1 سرکه سیب: سرکه سیب خاصیت ضد قارچی دارد و مصرف روزانه آن می تواند به مبارزه با عفونت های قارچی ناشی از برفک دهان کمک کند.

در یک لیوان آب گرم یک قاشق غذاخوری سرکه سیب اضافه کنید. برای بهبود طعم می توانید عسل نیز اضافه کنید. مخلوط را به آرامی هم بزنید. می توانید این کار را دو بار در روز انجام دهید.

  آیا حروف نژادپرستانه حیوانات و گیاهان تغییر می کند؟

2-روغن نارگیل: خواص ضد قارچی روغن نارگیل به از بین بردن قارچ های مخمر کمک می کند. هر روز صبح با معده خالی به مدت 10 تا 15 دقیقه با روغن نارگیل غرغره کنید. این کار را روزانه تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

3. ماست: ماست باعث افزایش تولید پروبیوتیک در بدن می شود. این پروبیوتیک ها می توانند در از بین بردن عفونت های قارچی موثر باشند. با این حال، تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است.

یک قاشق غذاخوری ماست را به مدت پنج دقیقه در دهان نگه دارید و سپس قورت دهید. می توانید این کار را سه بار در روز انجام دهید.

4. جوش شیرین: جوش شیرین که به نام بی کربنات سدیم نیز شناخته می شود، می تواند عوامل قارچی که باعث عفونت می شوند را از بین ببرد و به درمان برفک دهان کمک کند.

نصف قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک لیوان آب حل کنید و با این محلول دهان خود را بشویید. می توانید این کار را دو تا سه بار در روز انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید