درس بزرگ مورینیو برای یک خبرنگار

رم امشب در مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا به مصاف هم خواهد رفت لستر سیتی خواهد رفت. این بازی در لستر برگزار می شود و باز می گردد مورینیو استادیوم کینگ پاور نیز جذابیت های خود را خواهد داشت. مورینیو می تواند اولین افتخار خود را با رم در لیگ تازه تاسیس فوتبال اروپا کسب کند و به اولین مربی تبدیل شود که قهرمان این مسابقات شده است. او سابقه مربیگری در چلسی، تاتنهام و منچستریونایتد را در انگلیس داشته است. با چلسی سه قهرمانی و با منچستر اگرچه قهرمان لیگ نشد اما چهار جام دیگر به دست آورد.

مورینیو در یک کنفرانس خبری گفت: لسترسیتی در این دیدار چندین امتیاز دارد. این سیزدهمین بازی ما در لیگ کنفرانس است و بهای آن تعداد بازی را با از دست دادن چند امتیاز در سری آ پرداختیم. تیمی مانند لسترسیتی با 30 بازیکن در همان سطح می تواند از ترکیب چرخشی استفاده کند، اما ما می توانیم. تی و باید بهای آن را بپردازد. لسترسیتی تنها 7 بازیکن خارق العاده در خط حمله دارد. به خاطر داشته باشید که ما در مورد لیورپول، یونایتد یا سیتی صحبت نمی کنیم. منظور ما لسترسیتی است و این دقیقاً تفاوت تیم های انگلیسی با سایر کشورها است. مزیت دیگر لسترسیتی این است که آنها نگران حضورشان در لیگ برتر نیستند، اما رقابت برای ما در سری آ ادامه دارد و ما همچنان می توانیم پنجم، ششم، هفتم یا هشتم باشیم. این یک زمان سخت اما هیجان انگیز برای ما است.»

مورینیو ادامه داد: من تا به حال نیمه نهایی های زیادی را در رقابت های اروپایی تجربه کرده ام و می توانم بگویم در این مرحله نام و کیفیت تیم ها مهم نیست. همه چیز همیشه 50-50 است. هدف ما برد است اما اگر شکست بخوریم به بازگشت به خانه فکر می کنیم.

  بدن خود را برای رویارویی با تاج در آینده آماده کنید!

سومین نیمه نهایی اروپا برای رم در پنج سال گذشته؟ به مربیان، بازیکنان و باشگاه قبلی تبریک می گویم. اگر سهمیه لیگ قهرمانان طبق رده بندی یوفا بود، سهمیه رم هر سال تضمین می شد. رسیدن به نیمه نهایی مهم است، اما نه به اندازه رسیدن به فینال. اگر به فینال نرسید، نیمه نهایی نمی تواند خیلی مهم باشد.

درس بزرگ مورینیو برای یک خبرنگار

سوال دیگری که از مورینیو پرسیده شد، انتخاب اریک تون هوخ به عنوان سرمربی جدید بود. منچستر یونایتد بود. خبرنگار از آقای هاس پرسید که آیا در مورد تان هچ، سرمربی جدید باشگاه سابق شما توصیه ای دارید که پاسخ جالبی دریافت کرد.

مورینیو به خبرنگاران گفت: “شما دست خود را در جای مناسب قرار دادید.” باشگاه سابق من من دیگر سرمربی منچستریونایتد نیستم و هیچ توصیه ای ندارم.»

خبرنگار دوباره پرسید که توصیه ای ندارم؟ و مورینیو تکرار کرد که هیچ توصیه ای نداشته است.

پاسخ مورینیو در شبکه های اجتماعی و هواداران منچستر با استقبال خوبی روبرو شد:

یکی نظر داد: من مورینیو را خیلی دوست دارم

دیگری نوشت: او در واقع ما را تحقیر می کند.

دیگری در توییتر نوشت: نمی توان مورینیو را مقصر دانست، سوال چه بود و چرا مطرح شد؟

یک توییت دیگر: به مورینیو احترام می گذارم.

دیدگاهتان را بنویسید