درس برای پسران

فرادید| شاید الان مادر پسری 10-12 ساله باشید که چند سال دیگر به نوجوانی و سپس نوجوانی می رسد. شاید هنوز مادر نشده باشید، اما یکی از اهداف زندگی شما مادر شدن است. شما ممکن است مادر نباشید اما خاله هستید و برادرزاده و برادرزاده های پسری هم سن و سال دارید.

به گزارش فراد; به غیر از تمایل آنها برای ادامه تحصیلات عالی در آینده و انتخاب رشته هایی مانند دکترا و مهندسی، چه مهارت های دیگری را برای آنها ضروری می دانستید؟ مهارت هایی که در این دوران طلایی که هنوز شخصیتش شکل نگرفته باید آموخت.

شانون رالف مادر یک وبلاگ نویس است. او مادر یک پسر 11 ساله باهوش است. او پسرش را پسری خوب و سخاوتمند توصیف می کند. اما او می گوید که مانند هر کودک دیگری، فرزندش با سرعت باورنکردنی در حال رشد است.

مطالب آموزنده برای پسران

«هر شب آرزوی من برای کاهش سرعت کیهان چند ثانیه ای، انشاالله که بعداً رشد کند، کارساز نشد. او هر تابستان 3 اینچ بلندتر می شود و به زودی از من بلندتر می شود. «کفش هایش به سرعت روی پاهایش باریک می شوند و همه اینها به این معنی است که پسرم در حال مرگ است.

رالف می گوید: «من می خواهم پسرم در دنیایی نه چندان خوب، مرد خوبی باشد. به همین دلیل است که قبل از رسیدن به سنین نوجوانی باید برخی از مهارت های زندگی را بیاموزد.

رالف ماهر معتقد است که پسرش باید یاد بگیرد:

1- بیاموزید که خوبی قوت است نه ضعف: آرامش است و صبر قوت. در مورد همدلی هم همینطور. من می خواهم او یاد بگیرد که ظلم رفتار “مردانه” نیست. من می خواهم یاد بگیرم که آرام بودن یک “ضعف” نیست. ما اغلب قدرت مهربانی برای تغییر جهان را دست کم می گیریم.

  آمریکا از تغییر نظم جهانی هراس دارد

2- میخواهم یاد بگیرم به دخترها و فضای شخصی آنها و قوانین و اعتقادات آنها احترام بگذارم.

3- می خواهم یاد بگیرد که احساساتش را نشان دهد. استفاده از کلمات. نمی خواهم احساساتش را ببلعد یا آنها را به ذهنش بازگرداند. این احساسات ما هستند که از ما انسان های کاملی می سازند. با این احساسات ما دیگر غارنشینان بدوی نیستیم.

درس برای پسران!

4- از او می خواهم آشپزی را یاد بگیرد، خانه را تمیز کند و لباس هایش را بشوید. هر مردی باید بتواند غذاهای لذیذ درست کند. حتی اگر خوش طعم نباشد، خوردنی بودن آن کافی است. او باید بتواند خانه و لباس هایش را تمیز کند. او باید بیاموزد که هیچ کدام از این آثار «کار زنانه» نیستند.

5. من می خواهم از کلمات “لطفا”، “متشکرم”، “متاسفم” در صحبت های روزانه او استفاده کنم. شخصیت هر کسی مهم است. شخصیت و رفتار چیزی است که افراد را در دنیای مدرن متمایز می کند. شخصیت و رفتار شما یک کار را قبل از دیگران در یافتن شغل، روابط عاطفی و غیره انجام می دهد.

6- می خواهم یاد بگیرم به کسی اعتماد نکنم. و در عین حال از اعتماد به کسی خودداری کنید. او باید بیاموزد که مردم باید اعتماد او را جلب کنند. بنابراین باید یاد بگیرد که به افرادی که لایق اعتماد او هستند اعتماد کند. ما همیشه می خواهیم حلقه ای از دوستان نزدیک از ما حمایت کنند.

7- می خواهم یاد بگیرم که یک اعتماد به نفس خاص می تواند در موفقیت او نقش بسزایی داشته باشد. او حتی ممکن است وانمود کند که اعتماد به نفس دارد. و شاید باور نکنید، مردم اغلب از این استراتژی برای تظاهر به اعتماد به نفس استفاده می کنند. اگر باور دارید که باهوش، توانا و با استعداد هستید، هر آنچه را که برای تحقق رویاهایتان نیاز دارید در اختیار دارید. به خودت ایمان داشته باش.

  مدرسه فوتبال یا شرکت پولساز؟

8- می خواهم به او یاد بدهم که اگر دختری به او اعتماد کرد و به او پیشنهاد ازدواج داد، نیازی به اطلاع همه دوستانش از این ماجرا ندارد. او باید یاد بگیرد که به احساسات دیگران احترام بگذارد.

9. می خواهم یاد بگیرم که هر جوکی ارزش گفتن ندارد. خیلی چیزها مثل دوستی، اعتماد، مهربانی مهمتر از شوخ طبعی هستند. من با شوخ طبعی او مشکلی ندارم، اما از او می خواهم قبل از گفتن هر جوکی خوب فکر کند و ببیند آیا در این موقعیت خاص ارزشش را دارد یا خیر.

10. از او می خواهم که به دنیا سفر کند. چیزهای جدید ببینید مکان های جدید را ببینید. افق های خود را گسترش دهید؛ و می داند که هر جا برود مطمئن باشد که خانه من پناهگاه او خواهد ماند.

اگر شما جای خودتان بودید چه مهارت هایی را به پسران و دخترانتان آموزش می دادید؟

منبع: Haffpost.com
ترجمه: سایت فرادید

دیدگاهتان را بنویسید