درخواست رسمی برای رفع ممنوعیت تردد در شب

رئیس پلیس راهور تهران با اشاره به وضعیت ترافیکی پایتخت از سه پیشنهاد برای رفع این مشکل به ستاد کرونا خبر داد که یکی از آنها رفع ممنوعیت تردد در شب است.

سردار محمدحسین حمیدی صبح امروز در نشست خبری با اشاره به مشکل ترافیک تهران گفت: مراکز آموزشی ما هنوز به طور کامل باز نشده و بارش برف و باران در نیمه دوم سال که شرایط جاده است شروع نشده است. در واقع این وضعیت جاده ای در نیمه دوم سال عادی است، بنابراین اقدامات اصلی باید با مشارکت همه دستگاه های مسئول انجام شود.

وی از سه درخواست پلیس برای کاهش حجم تردد در کوتاه مدت خبر داد و گفت: سه درخواست ما به صورت رسمی به ستاد کرونا در استان تهران و شورای ترافیک ارسال شد. رفع ممنوعیت تردد در شب، تعدیل ساعت کاری و تنظیم ساعت بر اساس طرح ترافیک سه پیشنهاد پلیس به ستاد مبارزه با کرونا استان تهران است که سردار حمیدی از آن خبر داد.

افزایش 70 درصدی ترافیک در تهران

حمیدی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر افزایش ترافیک تهران در شرایط فعلی، گفت: آمارهای ما نشان می دهد حجم تردد خودروهای شخصی نسبت به روزهای قبل از تاج و تخت و استفاده از خودروهای شخصی 37 درصد افزایش داشته است. حمل و نقل عمومی 33 درصد کاهش یافته است.

با توجه به وضعیت ترافیکی کنونی تهران باید بگویم که با رفع محدودیت‌های تاج‌دار، شاهد افزایش ۷۰ درصدی سفر نسبت به روزهای قرنطینه هستیم. در واقع ترافیک فعلی شهر تهران نسبت به آرام ترین هوای جاده ها در روزهای تاج ۷۰ درصد افزایش یافته است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این تعبیر که تهران در انتهای تاج پارکینگ می شود درست است یا خیر؟ بیانیه: واقعیت این است که تهران قبلاً در برخی نقاط به پارکینگ تبدیل شده است. شبکه معابر ما در شمال تهران در عرض چند ساعت تبدیل به پارکینگ شده است و خیلی ها با ماشین، پارک و بعد با اتوبوس یا تاکسی به این پاساژها می آیند و به مرکز شهر می روند.

در این مدل هم از خودرو و هم ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده شده است. فقط در یک مورد، اگر بخواهیم همان پارکینگ را از نظر قیمت مقایسه کنیم، اینکه خودرویی پارکینگ 5 متری بخواهد یا 6 متری، با توجه به قیمت متراژ، نزدیک به یک میلیارد دلار است که گاهی اوقات. برای کارهای غیر ضروری خرج شده است.

رئیس پلیس راه تهران ادامه داد: توجه به حمل و نقل عمومی و پارکینگ ها، تغییر ساعت کاری و تغییر ساعت رانندگی و …. یک پکیج کامل است که با توجه به تمام ابعاد آن می تواند در کاهش ترافیک موثر باشد.

وی گفت: آلودگی هوا هم همینطور است چرا خودروهای دیزلی شماره گذاری می شوند؟ پاسخ این است که حمل و نقل عمومی ما پاسخگو نیست. حمل و نقل ما برقی نیست. ریل روی زمین نداریم و توسعه مترو هزینه بالایی دارد که دولت باید سهم خود را بپردازد اما در دولت قبل پرداخت نشد و به این دولت واگذار شد.

  جدیدترین عکس های فضایی ساکنان فضایی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: طبیعی است که در صورت ادامه این وضعیت شاهد افت کیفیت زندگی در تهران خواهیم بود.

قرار بود تهران هشت سال پیش تعطیل شود

حمیدی همچنین به اقدامات انجام شده در تهران اشاره کرد و گفت: مصاحبه هایی در سال های 44 و 50 انجام شده است که در آن مسئولان راهنمایی و رانندگی هشدار داده اند که در صورت اقدامات انجام شده در سال های اخیر در زمینه احداث بزرگراه ها و شبکه راه ها، توسعه مترو، وضعیت ترافیکی اسفناک است. و غیره. ” غیبت تهران هشت سال پیش قفل شد. اکنون باید اقداماتی انجام شود.

وی با اشاره به جمعیت تهران گفت: تهران ۱۳ میلیون نفر جمعیت ثابت و شناور دارد که هشت میلیون خودرو و موتور سیکلت در آن تردد می کنند و با این شرایط باید سال ها پیش تردد تهران مسدود می شد؛ اما در این شرایط باید ترافیک تهران را از سال ها قبل مسدود می کرد. اما کارهایی انجام شده که البته کافی نیست و باید با قوت ادامه یابد.

لغو مقررات منع رفت و آمد می تواند مدت زمان ترافیک را در ساعات شلوغی کاهش دهد

حمیدی به اجرای طرح ترافیک شبانه اشاره کرد و گفت: پیک ترافیک عصرگاهی ما حدود 20 ساعت است. بخشی از این به این دلیل است که مردم می خواهند زودتر به مقصد برسند تا شروع ممنوعیت را از دست ندهند. كاهش دادن.

قانون هوای پاک نیاز به بازنگری دارد

حمیدی به جلسه روز گذشته اعضای فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: قانون هوای پاک نیاز به بازنگری دارد. امروزه بیشتر آلودگی هوای تهران مربوط به حمل و نقل عمومی است و ناوگان حمل و نقل عمومی تهران فرسوده و کم است.

وی با تاکید بر اینکه موتورسیکلت سه برابر خودروها آلودگی ایجاد می کند، ادامه داد: از جمله مواردی بود که در جلسه دیروز مطرح شد و راهکارهایی برای رفع آن ارائه شد. در این جلسه تاکید کردیم که باید برای رفع آلودگی هوا برنامه ریزی شود و فقط فکر نکنیم که آلودگی هوا با باد برطرف می شود.

هنوز به اوج ترافیک پایتخت نرسیده ایم

حمیدی درباره بازگشت ترافیک تهران به شرایط پیش از تاج گفت: در حال حاضر شاهد بازگشت به شرایط قبل از تاج هستیم. ما هنوز به زمان اوج نرسیده ایم و در واقع با زمان اوج فاصله داریم. آنچه امروز وجود دارد، شرایط ترافیکی عادی و همچنان بارش جزئی است. «این مورد اخیر اتفاق نیفتاد و شاهد کاهش محسوس دما نبودیم و دانشگاه ها و مدارس به طور کامل باز نشدند.

وی در ادامه روند تصادفات در پایتخت ادامه داد: حدود یک دهه پیش تعداد کشته شدگان تصادفات جاده ای در تهران بیش از هزار نفر بود. اما اکنون این تعداد به حدود 500 تا 600 نفر در سال کاهش یافته است، وضعیتی که تعداد خودروها، تعداد جاده ها و تعداد قاچاقچیان در تهران افزایش یافته است. در نیمه نخست امسال 275 نفر در تصادفات جاده ای تصادف کردند که 108 عابر پیاده و 126 موتورسوار در تهران جان خود را از دست دادند.

  عکس/ ماجرای ضرب و شتم آقای رئیس با کارگر شهرداری هرمشهر

افزایش ترافیک موتورسیکلت پس از فوران کرونا

حمیدی به نقش موتورسواران در بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: در شرایط اپیدمی کرونا، تردد با موتور سیکلت نسبت به شرایط قبل 10 تا 15 درصد افزایش یافته و نسبت تصادفات منجر به مرگ موتورسواران نیز 3 درصد کاهش داشته است. یکی از جدی ترین عوامل این امر اجرای طرح موتور بود. بنابراین بیش از 110000 موتورسوار در این زمینه آموزش دیدند و به جای انتقال موتورسیکلت خود به پارکینگ و سپرده گذاری در آنجا، آموزش رانندگی مناسب را فرا گرفتند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تخلفات مکرر موتورسواران در طرح موتورخانه گفت: اطلاعات و شماره تماس همه این افراد را در اختیار داریم و جالب است بدانید تعداد بسیار کمی از آنها مجددا تخلف کرده اند که نشان دهنده موفقیت است. از طرح؛ البته ما هم از نقد این طرح استقبال می کنیم چرا که اگر عده ای فکر کنند باید جلوی این طرح گرفته شود، باعث ارتقا و پیشرفت می شود و اگر استدلال قانع کننده ای داشته باشند به دوران ممنوعیت کفی موتورسیکلت برمی گردیم. درست است نظر مردم خوش آمدی.

حمیدی ادامه داد: شهر در اختیار موتورسواران آشفته شد و با این طرح هم به این افراد آموزش دادیم و هم ایمنی تردد را افزایش دادیم. متأسفانه در سال های اخیر شاهد برخی رفتارها و ناهماهنگی ها در رفتار مسئولان بوده ایم و شاهد کم کاری در این حوزه بوده ایم، ادامه داد: ما در حوزه موتورسیکلت بوده ایم و تاکید می کنم که باید به فکر پروژه هایی مانند موتورسیکلت جمعی باشیم و روی منافع آن تمرکز کنیم. و رضایت همه مردم به جای جلب رضایت گروهی خاص.

حمیدی به تعویق تردد موتورسیکلت ها در پارکینگ ها اشاره کرد و افزود: 70 هزار دستگاه موتورسیکلت در پارکینگ واریز شده است که در نظر دارند برای آن تخفیف و سایر امکانات رفاهی بدهند تا مردم فقط بیایند و این موتورسیکلت ها را تحویل بگیرند اما همچنان 50 هزار تا 60 هزار موتورسیکلت در پارکینگ ها مانور و طراحی موتوری مانع از بروز چنین آسیب هایی شد و باز هم تاکید می کنم که به دنبال رفع نواقص هستیم.

وی در پاسخ به انتقاد یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه ممکن است سوار موتورسیکلت بوده باشد، گفت: این چه استدلالی است که اگر فردی کار لازم را داشته باشد می تواند جنایتی را انجام دهد که خود را بکشد و دیگران را بکشد؟ مواد مخدر با کشتن یک انسان زنده این اصلا درست نیست و در هیچ جای دنیا پذیرفته نیست.

  واکسیناسیون کامل؛ مجوز اصلی سفر در نوروز

ماموران ما حتی اگر این افراد را همراهی کنند، اما در صورت عدم تحقق طرح موتورخانه ها، این فرد باید به جای نیم ساعت تمرین، موتورسیکلت خود را چند روز در بازداشت نگه دارد و اگر کسی بخواهد، موتورسیکلتش توقیف می شود. به جای شرکت در طرح موتورسیکلت.

حمیدی در مورد اینکه آیا در طرح موتورخانه مجرم نیز در نظر گرفته می شود، گفت: طبیعی است که در مواردی که با موتورسیکلت سرقتی با راننده بدون گواهینامه و غیره و حتی موتورسیکلت آلاینده مواجه شده ایم، در نظر گرفته می شود. “

چندی پیش یک سارق دستگیر شد و بعد از آن به او گفتند ببینند با موتورسیکلت متخلف چگونه برخورد می کنند و فیلمی هم منتشر شد.

وی گفت: جالب است بدانید زمانی که این فیلم حتی در این رسانه معاند منتشر شد، نتوانستند به آن اعتراض کنند و مورد استقبال قرار گرفت، در گذشته چه اتفاقی افتاده و یکی را متوقف کنید؟ ماشین درگیری وجود داشت و این حواشی مختلف. حال اگر باور داشته باشیم که طرح قبلی موفقیت آمیز بوده است، می توان به همان انفعالی که سال ها در موتورسیکلت ها انجام می شد برگردیم.

فرمانده انتظامی تهران در پاسخ به سوالی درباره علت تصادفات در تهران گفت: 44 درصد به دلیل عدم توجه به جلو و 23 درصد نیز به دلیل عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه بوده است. عدم رعایت، خستگی و خواب آلودگی و سرعت غیرمجاز نیز در رتبه های بعدی قرار دارند.

بیشتر تصادفات ما در بزرگراه اتفاق می افتد

حمیدی بزرگراه آزادگان و امام علی (ع) را بیشترین تصادفات رانندگی عنوان کرد و تصریح کرد: بیشترین تصادفات رانندگی ما در محدوده بزرگراه ها رخ می دهد و بیشترین ساعات در شب و هنگام عابران پیاده و متأسفانه معتادان و باکس ها است. به پهلو بخواب .جاده ها دیده نمی شوند.

او پرسید که آیا روترها در ترافیک تاثیری دارند یا خیر؟ وی افزود: نقاط حادثه خیز روتر را اعلام کرده و طرح های ترافیکی در اختیار آنها قرار داده ایم و قطعا روترها در کاهش ترافیک موثر هستند.

سازمان محیط زیست مسئول ورود آلاینده های هوا به قوه قضاییه است

حمیدی چرا پلیس آلاینده های هوا را به قوه قضائیه گزارش نمی کند؟ وی گفت: پلیس راهور در زمینه هوای پاک وظایفی دارد و سازمان حفاظت محیط زیست نیز مسئولیت اجرای این سازمان ها را بر عهده دارد.

رئیس پلیس راهور تهران درباره پرونده سرباز راهور که عکس‌هایش توسط مردم به یک کودک کار دیکته شده بود، گفت: این سرباز پست را ترک نکرد و وقتی شیفتش تمام شد و برگشت، از کودک کمک خواست. روبرویش ایستاد و کمکش کرد.

وی در خصوص نوع بیشترین تخلفات رانندگی در شهر تهران گفت: تخلفات ساکنین شایع ترین اختلالات رانندگی در شهر تهران است.

دیدگاهتان را بنویسید