درب های ضد سرقت و درب های زرهی چه تفاوتی با درب های معمولی دارند؟

خبر مرکزی – درب های ضد سرقت و درب های معمولی دو نوع متفاوت هستند که از نظر کاربری و کیفیت دارای ویژگی های متفاوتی هستند. در این مقاله به تفاوت های این دو نوع درب از نظر امنیت می پردازیم.

ضخامت

درب های ضد سرقت از لایه های بسیار ضخیم معمولا بین 5 تا 7 لایه ساخته می شوند. این لایه ها شامل یک جعبه فلزی، یک لایه عایق حرارتی، یک لایه فوم، یک لایه فلزی دوم و یک لایه چوبی است. این ضخامت درب را در برابر ضربه و حملات خارجی مقاوم می کند که در نتیجه امنیت خانه را افزایش می دهد. نوع معمولی اغلب فقط یک لایه چوب دارد که به سارقان اجازه می دهد تا راحت تر آن را بشکنند و از بین ببرند.

سیستم قفل و قفل

درب های ضد سرقت دارای سیستم قفل هستند که درب را در برابر باز شدن به زور مقاوم می کند. قفل های ضد سرقت فولادی و بسیار مقاوم هستند که فقط با کلید باز می شوند. درهای معمولی نیز دارای سیستم قفل هستند. اما معمولا در مقایسه با نوع ضد سرقت، سیستم قفل آنها به راحتی باز می شود.

درب های ضد سرقت و درب های زرهی

عایق حرارت و صدا

عایق حرارتی و صوتی درب های ضد سرقت باعث کاهش نفوذ هوا و حفظ دمای خانه شما می شود. در درب‌های معمولی معمولاً در نقاط اتصال به پنجره‌ها و فضای زیر درب، هوا نفوذ می‌کند. اما با استفاده از درب های زرهی از موادی مانند فوم پلی اورتان، این نفوذ هوا به حداقل می رسد و دمای خانه شما را برای مدت طولانی تری حفظ می کند.

  تصویر/ آخرین تصویر هابل در سال 2021

از نظر عایق صدا، در درب ضد سرقت از مواد جاذب صدا استفاده می شود که باعث کاهش نفوذ صداهای خارجی می شود. در این صورت با کاهش صدای محیط بیرون، احساس آرامش و راحتی بیشتری در خانه خود خواهید داشت.

سیستم قفل

سیستم قفل یکی از عوامل مهم در امنیت درب های ضد سرقت می باشد. با درهای معمولی، سیستم قفل به سادگی باز می شود و افراد غریبه می توانند به راحتی وارد خانه شوند. اما در مدل ضد سرقت سیستم قفل با کیفیت و پیچیده تری تعبیه شده است که نیاز به ترکیب کلید و رمز عبور دارد. همچنین در درب‌های ضد سرقت، سیستم قفل با المان‌های مطمئن ساخته می‌شود، از جمله برندهای قابل اعتماد و قوی که در برابر تلاش‌های نفوذ ناموفق‌تر هستند.

درهای زرهی با سیستم قفل قوی تر به عنوان یک مانع فیزیکی در برابر حملات و تلاش برای نفوذ توسط سارقان عمل می کنند. علاوه بر این، سیستم قفل در این محصول از نوع چند لایه است که به عنوان دستگاه های حرفه ای باز کردن قفل در برابر تلاش های مختلف از جمله تکنیک های باز کردن کلید و شکستن قفل مقاومت می کند.

امنیت و حفاظت خانه را افزایش دهید

درب های زرهی در مقایسه با درب های معمولی دارای قفل مطمئن تری هستند که مکانیسم های مختلفی مانند قفل استیل و قفل الکترونیکی را شامل می شود. علاوه بر این، درب های ضد سرقت با استفاده از موادی مانند فوم پلی یورتان و فویل آلومینیوم، عایق حرارتی و صوتی خوبی را ایجاد می کنند. این ویژگی ها برای راحتی و امنیت ساکنان خانه از اهمیت بالایی برخوردار است.

  کمی سفر

یکی دیگر از مزایای درب های ضد سرقت این است که از مواد بسیار مرغوب ساخته شده اند و قابلیت ضربه و نفوذ ندارند. با توجه به اینکه مدل های ضد سرقت به طور ویژه برای محافظت در برابر تلاش هایی مانند ضربه و شیشه پرنده ساخته شده اند، می توانند از هرگونه حمله فیزیکی به خانه شما جلوگیری کنند.

درب های ضد سرقت و درب های زرهی

انتخاب درب مناسب

با توجه به مقایسه موارد فوق مشخص می شود که درب های ضد سرقت عملکردهای زیادی دارند که درب های معمولی فاقد آن هستند. همچنین با توجه به مزایای امنیتی، حفاظتی و همچنین عایق حرارتی و صوتی این درب ها، استفاده از درب های زرهی به عنوان گزینه ای مناسب برای افزایش امنیت و حفاظت منزل شما بسیار توصیه می شود. علاوه بر این در انتخاب درب ضد سرقت باید به عواملی مانند سیستم قفل، مصالح ساختمانی، ضخامت و سایر مشخصات توجه کرد تا بتوانید بهترین گزینه را برای منزل خود انتخاب کنید. برای این انتخاب باید از مکانی مطمئن مانند درسام با سابقه درخشان خرید کنید.

در نهایت نصب درب زرهی نه تنها امنیت شما را افزایش می دهد، بلکه ارزش و دوام منزل شما را نیز افزایش می دهد.

2023-03-18 04:34:52

دیدگاهتان را بنویسید