درباره محصولات ارگانیک و 10 مزیت برتر آنها بیشتر بدانید

تقاضا برای مصرف در سالهای گذشته محصولات ارگانیک افزایش دهید زیرا بسیاری از مردم از مزایای این محصولات نسبت به محصولات معمولی آگاه هستند و دلایل موجه زیادی برای خرید این محصولات دارند. آیا غذاهای ارگانیک واقعا سالم تر هستند؟ آیا این همه پول ارزشش را دارد؟ آیا از اهمیت برچسب روی محصولات ارگانیک می دانید؟ اگر می خواهید پاسخ تمام سوالات خود را در مورد محصولات ارگانیک بیابید، این مقاله را از سری مقالات میشا ارگانیک دنبال کنید.

“ارگانیک” به چه معناست؟

اصطلاح “ارگانیک” به روشی اطلاق می شود که محصولات کشاورزی در آن رشد و فرآوری می شوند. محصولات ارگانیک بدون استفاده از مواد شیمیایی مصنوعی، هورمون ها، آنتی بیوتیک ها و ارگانیسم های اصلاح شده ژنتیکی (GMOs) تولید می شوند. برای داشتن برچسب مواد غذایی باید فاقد مواد افزودنی مصنوعی باشد.

در تولید محصولات ارگانیک از کودهای طبیعی برای بهبود رشد گیاه استفاده می شود. در حالی که قوانین تولید محصولات ارگانیک از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، در ایالات متحده محصولات ارگانیک باید بدون استفاده از علف کش های مصنوعی، آفت کش ها، کودها و GMOs کشت شوند.

در کشاورزی ارگانیک، گیاهان را با کودهای طبیعی (کود دامی، کمپوست) کود می دهند. کنترل علف های هرز به صورت طبیعی (تناوب زراعی، وجین دستی، مالچ پاشی و خاک ورزی) یا با علف کش های آلی تایید شده انجام می شود. مبارزه با آفات با روش های طبیعی (پرندگان، حشرات، تله ها) و آفت کش های طبیعی انجام می شود. کشاورزی ارگانیک به دنبال بهبود کیفیت خاک و حفظ آب های زیرزمینی است. کشاورزی ارگانیک آلودگی را کاهش می دهد و محیط زیست را بهتر حفظ می کند. به گاوها غذای ارگانیک بدون هورمون و GMO داده می شود.

آیا ارگانیک به معنای بدون آفت کش است؟

یکی از مزیت های اصلی استفاده از محصولات ارگانیک پایین بودن میزان آفت کش ها در این محصولات است. با این حال، برخلاف تصور رایج، مزارع ارگانیک از سموم دفع آفات استفاده می کنند. تفاوت این است که آنها فقط از آفت کش های طبیعی استفاده می کنند، نه آفت کش های مصنوعی که در مزارع تجاری معمولی استفاده می شود. اعتقاد بر این است که آفت کش های طبیعی برای انسان، موجودات غیرهدف و محیط زیست کمتر سمی هستند.

مزایای مصرف محصولات ارگانیک

روشی که شما غذای خود را پرورش می دهید یا تغذیه می کنید می تواند تأثیر زیادی بر سلامت روانی و عاطفی شما و همچنین محیط داشته باشد. غذاهای ارگانیک اغلب حاوی مواد مغذی مفیدتری مانند آنتی اکسیدان ها نسبت به همتایان معمول خود هستند و افرادی که به غذاها، مواد شیمیایی یا مواد نگهدارنده حساسیت دارند ممکن است متوجه شوند که می توان آلرژی آنها را با خوردن غذاهای ارگانیک کاهش داد یا از بین برد.

  تصاویر/ بازسازی صحنه تیراندازی در جنوب تهران

1- کاهش باقیمانده آفت کش ها در محصولات ارگانیک

در کشاورزی ارگانیک از هیچ گونه مواد شیمیایی خطرناک برای از بین بردن آفات و بیماری ها استفاده نمی شود. همه کارهای انجام شده طبیعی است و بنابراین به کاربر آسیبی نمی رساند. مشکلاتی مانند تجمع زیستی از طریق کشاورزی ارگانیک کاهش می یابد، زیرا استفاده از آفت کش های شیمیایی، کودها، علف کش ها و هورمون های رشد مصنوعی در کشاورزی ارگانیک ممنوع است. بنابراین، مواد غذایی ارگانیک به مواد شیمیایی مضر آلوده نمی شوند.

محصولات ارگانیک حاوی آفت کش های کمتری هستند. مواد شیمیایی مانند قارچ‌کش‌های مصنوعی، علف‌کش‌ها و حشره‌کش‌ها به‌طور گسترده در کشاورزی معمولی استفاده می‌شوند و بقایای آنها روی یا در مواد غذایی باقی می‌ماند.

استفاده از آفت کش های شیمیایی با انواع بیماری ها و اختلالات از جمله سرطان، اختلالات گوارشی، سردرد، نقص مادرزادی، ضعف سیستم ایمنی و حتی مرگ زودرس مرتبط است. محصولات ارگانیک حاوی آفت کش نیستند و بنابراین بسیار مهم هستند.

2- تاثیر بر سیستم ایمنی بدن

هدف از روش‌های کشاورزی سنتی یا صنعتی افزایش تولید و بازده در مزرعه با تمام ابزارهای لازم است. به عنوان مثال، تولید غلات بیشتر، گوشت بیشتر و میوه های بزرگتر اغلب از طریق اصلاح ژنتیکی و استفاده از هورمون های رشد انجام می شود که برخی از نگرانی های غذایی را ایجاد می کند. اگرچه این مواد اثرات اولیه را نشان نمی دهند، اما در دراز مدت می توانند باعث ایجاد حساسیت های مختلف و تضعیف سیستم ایمنی بدن انسان شوند. غذاهای ارگانیک دارای کیفیت و محتوای بالاتری از ویتامین ها و مواد معدنی هستند که به تقویت سیستم ایمنی بدن انسان کمک می کند.

مصرف محصولات ارگانیک به طور قابل توجهی خطر تضعیف سیستم ایمنی را کاهش می دهد، زیرا غذاهای ارگانیک حاوی مواد شیمیایی مضر نیستند. عسل یکی از طبیعی ترین مواد برای تقویت سیستم ایمنی بدن است. اما طبیعی بودن و کیفیت عسل مهمترین عواملی است که به طور مستقیم بر فواید این محصول طبیعی بی نظیر تاثیر می گذارد. در این میان عسل ارگانیک توانسته است با رعایت استانداردهای خاصی عسل طبیعی و سالم تولید کند که نه تنها حاوی باقیمانده های شیمیایی نیست، بلکه برای تقویت بدن نیز بسیار مفید و موثر است. خبر خوب این است که فروشگاه ارگانیک میشا دارای انواع عسل ارگانیک می باشد که معتبرترین برندهای موجود در ایران می باشند، پس می توانید با خیال راحت این محصول ارگانیک را خریداری کنید.

3- سلامت قلب

اندام هایی که از علف های آلی تغذیه می شوند سطوح بالاتری از CLA (اسید لینولئیک مزدوج) تولید می کنند. CLA یک اسید چرب سالم برای قلب است که می تواند محافظت از قلب و عروق را تقویت کند و به مقدار بیشتری در شیر و گوشت حیوانات پرورش یافته آزاد یا بدون سلول یافت می شود.

  تصاویر ضد و نقیض/ نمایش گنجینه های باستانی ایران در آمریکا

خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهید

آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) تخمین می زند که 90 درصد قارچ کش ها، 60 درصد علف کش ها و 30 درصد حشره کش های مورد استفاده در کشاورزی تجاری ممکن است در سرطان انسان نقش داشته باشند. اجتناب از این مواد شیمیایی سرطان زا می تواند سلامت شما را بهبود بخشد.

5- محصولات ارگانیک بسیار مغذی هستند.

محصولات غذایی ارگانیک مانند روغن های ارگانیکلیکورهای ارگانیک، گوشت ارگانیک، شیر ارگانیک، ماهی ارگانیک و مرغ ارگانیک دارای مواد مغذی بسیار بالایی هستند، زیرا در مقایسه با غذاهای کشاورزی معمولی حاوی مواد اصلاح شده نیستند. عامل دیگری که آنها را بسیار مغذی می کند این است که به آنها زمان داده می شود تا رشد کنند و بهترین شرایط طبیعی برای رشد فراهم شود. محتوای ویتامین ها و مواد معدنی در محصولات ارگانیک همیشه بالا است، زیرا خاک سالم مناسب ترین مکانیسم را برای دسترسی محصولات به مواد مغذی در خاک فراهم می کند.

گوشت و شیر ارگانیک از نظر مواد مغذی خاصی غنی تر هستند. نتایج یک مطالعه اروپایی در سال 2016 نشان می دهد که سطوح برخی از مواد مغذی از جمله اسیدهای چرب امگا 3 در گوشت و شیر ارگانیک تا 50 درصد بیشتر از نمونه های معمولی رشد یافته است.

6. محصولات ارگانیک اصلاح ژنتیکی نشده اند.

غذاهای ارگانیک فاقد GMO هستند، به این معنی که از نظر ژنتیکی اصلاح نشده اند. امروزه مهندسی ژنتیک غذا یکی از دغدغه های اصلی است. DNA محصولات GMO با روش های جدید برای افزایش مقاومت در برابر آفت کش ها و علف کش ها اصلاح شده است. محصولات DNA در طبیعت وجود ندارند. اگرچه شواهد قانع‌کننده‌ای در مورد خطرات محصولات تراریخته وجود ندارد، اما طرفداران ایمنی مواد غذایی نگران هستند که هیچ تحقیق طولانی‌مدتی برای تایید ایمنی آنها انجام نشده باشد.

طرفداران ایمنی مواد غذایی معتقدند که GMO ها عامل اصلی کند شدن رشد مغز، آسیب به اندام های داخلی، اختلالات گوارشی و ضخیم شدن دستگاه گوارش هستند. بنابراین، مزیت مصرف غذاهای ارگانیک این است که حاوی GMO نیستند.

7- مطمئن هستید که غذای تازه می خورید.

محصولات غذایی ارگانیک بر اساس استانداردهای بسیار سخت گیرانه تولید، فرآوری و تهیه می شوند. شما هرگز نمی توانید مواد نگهدارنده شیمیایی مورد استفاده در غذاهای معمولی را پیدا کنید. به این ترتیب، محصولات ارگانیک اغلب تازه تر و خوشمزه تر هستند، زیرا از مواد نگهدارنده برای ماندگاری طولانی تر استفاده نمی کنند. اکثر محصولات غذایی ارگانیک به صورت محلی در نزدیکی محل تولید فروخته می شوند.

محصولاتی مانند سبزیجات و سبزیجات تازه بیشتر در معرض سموم شیمیایی هستند، بنابراین مصرف این محصولات ارگانیک بسیار مهم است و علاوه بر تازه بودن، عاری از آفت کش نیز هستند. ما در فروشگاه ارگانیک میشا انواع سبزیجات تازه را برای شما پیشنهاد می کنیم که از سلامت و تغذیه شما مراقبت می کنند. هنگام خرید از این محصولات ارگانیک، مطمئن شوید که سبزیجاتی که می خورید سالم هستند.

  نجات گنجشکی که در تیر برق گرفتار شده بود توسط آتش نشانان

8- سطح پایین فلزات سمی

واضح است که هر چیزی که می خوریم به طور غیرمستقیم از خاک به همراه سایر فعل و انفعالات فیزیکی گیاهان در محیط استخراج می شود. بنابراین، عدم استفاده از مواد شیمیایی آلی در کشاورزی ارگانیک برای تولید محصولات زراعی نیز به معنای کاهش مصرف فلزات سمی است. مطالعات جدید تایید می کند که محصولات ارگانیک 48 درصد کمتر از محصولات معمولی کادمیوم دارند.

برنج یکی از محصولاتی است که به دلیل مصرف زیاد آن در رژیم غذایی ما اهمیت ویژه ای دارد. اما مشکل اصلی این است که به دلیل عملیات کشاورزی و استفاده از سموم شیمیایی برای کنترل آفات، این محصول به فلزات سنگین و بقایای آفت کش ها آلوده شده است. اما استفاده از این مواد شیمیایی در تولید برنج ارگانیک ممنوع است. بنابراین می توان گفت برنج ارگانیک حاوی باقیمانده آفت کش ها و عناصر فلزی سنگین نیست و برای سلامتی مضر نیست.

اگر مشتاق مصرف هستید برنج ارگانیک و شما سالم هستید، می توانید برنج قهوه ای و سفید ارگانیک را از فروشگاه ارگانیک میشا خریداری کنید.

9- خرید محصولات ارگانیک از کشاورزان داخلی حمایت می کند.

کشاورزان محلی به ارائه محصولات با کیفیت بدون مواد شیمیایی به مردم اختصاص داده شده اند. خرید مواد غذایی ارگانیک به حمایت از کشاورزان کوچکی که از مبادله کیفیت با کمیت خودداری می کنند کمک می کند.

10- کاهش مقاومت آنتی بیوتیکی

مزارع به ویژه دامداران برای افزایش تولید شیر و گوشت، دام ها را با آنتی بیوتیک ها و هورمون ها درمان می کنند. استفاده مکرر از آنتی بیوتیک ها به سیستم ایمنی بدن آسیب می رساند و منجر به مقاومت باکتری ها در برابر آنتی بیوتیک ها می شود. بنابراین اگر این باکتری ها آلوده شوند، مقاومت ایجاد می شود و اثر آنتی بیوتیک ها کاهش می یابد.

غذاهای ارگانیک از طریق روش های کشاورزی تولید می شوند که فقط از مواد طبیعی استفاده می کنند، به این معنی که از تمام مواد شیمیایی مصنوعی، هورمون ها، آنتی بیوتیک ها و GMO ها اجتناب کنید. سطح آنتی اکسیدان در غذاهای ارگانیک می تواند تا 69 درصد بیشتر از غذاهای معمولی باشد. از سوی دیگر، کاهش استفاده از سموم به معنای قرار گرفتن کمتر در معرض مواد شیمیایی است. بنابراین مصرف مواد غذایی سالم و ایمن باعث بهبود سطح سلامت انسان و کاهش بیماری های مزمن مانند سرطان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید