درباره «آژانس یهود» بهتر است سکوت کنید.

آیزاک هرتزوگ «رئیس رژیم صهیونیستی امروز (سه شنبه) و پس از تعطیلی دفتر» آژانس یهود وی در روسیه اعتراف کرد که بهتر است رژیم صهیونیستی در مورد تنش های روابط مسکو و تل آویو سکوت کند.

به گزارش پایگاه خبری «آی24»، هرتزوگ گفت: بدیهی است که به موضوعی که در روزهای اخیر درباره فعالیت آژانس یهود در روسیه ما را به خود مشغول کرده است، بسیار علاقه مند هستم و به دو چیز متعهد هستم. در این رابطه؛ اولاً یک قاعده وجود دارد که می‌گوید در برخی موارد سکوت مفیدتر است، فکر می‌کنم یک امر نمایندگی است.

رئیس رژیم صهیونیستی افزود: به نظر من هر چه کمتر بگوییم بهتر است. و این به ما امکان می دهد که به درستی با کل موضوع برخورد کنیم. دوم، من به نخست وزیر لاپید اعتماد کامل دارم و به طور گسترده با او همکاری خواهم کرد. ما برای دولت اسرائیل و مردم یهود کار می کنیم. تا جایی که بتوانم کمک خواهم کرد.”

برای

هرتزوگ ادامه داد: «روسیه در کل [جهان] و منطقه یک کشور مهم است. ممکن است سناریوهای مختلفی وجود داشته باشد [اختلاف پیش‌آمده ما با آن‌ها] و ده ها دلیل مختلف وجود دارد که چرا و چگونه این رویداد رشد کرد. ترجیح می دهم وارد تحلیل نشوم. گاهی اوقات چیزهایی را می بینیم که نمی فهمیم و چیزهایی را که از اینجا می بینیم نمی توانیم از منظر دیگری ببینیم. بیایید به رویدادها فرصت دهیم تا مسیر خود را طی کنند. هر چه کمتر صحبت کنیم و بیشتر انجام دهیم، بهتر است.»

  بانک کارگران به عنوان سازمانی مسئول و مسئول در حوزه بهداشت و درمان کشور معرفی شد

روابط رژیم صهیونیستی و روسیه پس از جنگ مسکو-کیف تیره شد. موضع تل آویو در مخالفت با روسیه و در قالب اظهارات یایر لاپید، نخست وزیر موقت اسرائیل و دیگر مقامات کابینه در حمایت از اوکراین، نارضایتی مسکو را افزایش داد.

چند روز پیش، وزارت دادگستری روسیه از یکی از دادگاه های این کشور خواست تا فعالیت آژانس یهود در کشورشان را متوقف کند. زیرا اسنادی وجود داشت که نشان می داد این آژانس قوانین روسیه را زیر پا می گذارد. دادگاه روز پنجشنبه هفته جاری جلسه مقدماتی را برای بررسی این درخواست برگزار خواهد کرد.

رسانه‌های عبری زبان مانند روزنامه هاآرتص امروز در گزارش‌هایی اعلام کردند که مقامات تل‌آویو در حال بررسی درخواست یک مقام بلندپایه مانند هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی برای آماده شدن برای گفت‌وگو با همتای روس خود و تصمیم‌گیری هستند. تنش ها نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه در بیانیه ای هشدار داد که بسته شدن دفاتر آژانس یهود یک حادثه جدی است که روابط دو کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید