دانش آموزان، از امتحانات رو در رو فرار کنید

418866 439 خبر مرکزی

حسن موافی| در بررسی میدانی انجام شده در مدارس متوسطه اول و دوم در آزمون مستمر در شهر اراک مشخص شد که علیرغم آموزش های مستقیم و ترکیبی که در مدارس صورت می گیرد، دانش آموزان علاقه ای به شرکت در آزمون حضوری ندارند. مدرسه اجباری است خیر، و آزمون به صورت مجازی در همان زمان انجام می شود، اکثر دانش آموزان در آزمون های پاره وقت شرکت می کنند.

در همین حال سخنگوی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که امتحانات برای اولین بار در آذرماه در تمامی مقاطع تحصیلی باید به صورت حضوری برگزار شود و دانش آموزان به صورت حضوری و یا حضوری در کلاس ها حضور داشته باشند. در امتحانات شرکت کنید و امتحانات به صورت مجازی فقط برای دانش آموزانی برگزار می شود که مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب هستند یا بهانه خوبی برای عدم حضور در مدرسه دارند.

اگرچه تلاش زیادی توسط معلمان خلاق و استفاده از نرم افزارهای مختلف برای جلوگیری از تقلب دانش آموزان در امتحانات مجازی انجام شده است، اما نمی توان این تقلب ها را به صفر رساند.

در آموزش ها و آزمون های مجازی شرکت نکنید، در آزمون های نیمه وقت نمرات عالی و غیر واقعی نگیرید، از خرد جمعی استفاده کنید و از این آزمون ها مشورت کنید، از دانش آموزان ضعیف نمره عالی بگیرید، افرادی غیر از دانش آموز را به عنوان ممتحن استخدام کنید، بی زحمت و انگیزه مطالعه کنید. یادگیری بی دردسر و کسب نمره اولیه یکی از عواملی است که باعث شده دانش آموزان علاقه ای به امتحانات حضوری نداشته باشند و تمایلی به شرکت در امتحانات نیمه وقت نداشته باشند.

  اینفوگرافیک/ عادات غذایی خوب برای درمان آلرژی های فصلی

این عوامل در دو سال اخیر عموماً منجر به این شده است که اکثر دانش آموزان از سواد علمی کافی برخوردار نیستند و در امتحانات حضوری یا امتحانات پایان ترم نمرات خوبی کسب نمی کنند. دلیل عدم آگاهی قبلی و اطلاعات اولیه در یادگیری مفاهیم دشوارتر خواهد بود.

دروس عمومی و خواندنی بیشتر تحت تاثیر این ساده سازی ها قرار گرفته اند و کاهش نتایج این دروس را بیشتر در تحلیل امتحانات نهایی می توان مشاهده کرد.

بدون شک در امتحانات نهایی نوبت اول و دوم عده ای به دلیل بیماری یا بهانه های دیگر از حضور در جلسه امتحان خودداری می کنند و شرکت در آزمون غیرحضوری اعتراض و بی عدالتی سایر دانش آموزان را برمی انگیزد و این رویه در نوبت های بعدی تشدید خواهد شد. بنابراین توصیه می شود دانش آموزانی که در جلسه آزمون حضوری غایب هستند، دو هفته بعد مجددا به صورت حضوری آزمایش شوند.

با توجه به واکسیناسیون اکثر معلمان و دانش آموزان و رعایت اصول بهداشتی در مدارس و پیشگیری از بیماری ها و آسیب های جسمی و روحی دانش آموزان در آموزش مجازی و همچنین جلوگیری از بی سوادی و عدم تلاش علمی دانش آموزان، مناسب است والدین. برای اعزام بچه ها را تشویق به حضور در مدرسه به ویژه شرکت در آزمون های مستقیم کنید تا در سال های آینده و در امتحانات نهایی و کنکور با مشکل مواجه نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید