دانشمندان در تلاش برای یافتن ارتباطی بین تاج و تخت و آلزایمر هستند

در تلاش اخیر برای کشف اثرات بیماری عروق کرونر، دانشمندان آمریکایی در تلاش هستند تا ارتباط پنهان بین کووید 19 و بیماری آلزایمر را کشف کنند.

سایت آمریکایی Daily Beast در این رابطه می نویسد:

با گسترش اپیدمی تاج در سراسر جهان، دانشمندان الگوی هشدار دهنده ای را شناسایی کرده اند. تخمین زده می شود که تقریباً یک سوم افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب دارای علائم عصبی مانند سکته مغزی، سردرد و از دست دادن هوشیاری هستند. در برخی از مغزها، کرونا باعث تغییرات مولکولی می شود که منعکس کننده تغییراتی است که در مغز افراد مبتلا به بیماری آلزایمر مشاهده می شود، و برخی از دانشمندان را به این باور می رساند که تاج گذاری طولانی مدت ممکن است شکل غیرمعمولی از اختلال حافظه باشد.

از مدت ها قبل این نگرانی وجود داشت که آسیب عروق کرونر مغز می تواند افراد را در معرض افزایش خطر ابتلا به “زوال عقل” در آینده قرار دهد. اگرچه اثرات آتی این بیماری بر سلامت درازمدت در حال حاضر ناشناخته است. اما شواهد اولیه به طور چشمگیری حاکی از تطابق پیچیده تاج با بیماری آلزایمر است.

ویروس کرونا

در بحبوحه تلاش‌های جهانی برای درک پیامدهای تاج‌گذاری بلندمدت، رئیس‌جمهور ایالات متحده دستور تحقیق در مورد این موضوع را در 5 آوریل صادر کرده است. تلاش های جهانی برای رسیدگی به اثرات مخرب تاج و تخت و آلزایمر در حال انجام است.

در نیوجرسی، ایالات متحده، یکی از پروژه های پیشرو بر روی افراد در معرض خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب و آلزایمر متمرکز است. محققان دانشگاه راتگرز در نیوجرسی در حال حاضر سیاه پوستان را در بررسی تأثیرات بیماری عروق کرونر قلب و چگونگی ارتباط این بیماری با بیماری آلزایمر مشارکت می دهند.

  همه چیز درباره سندروم ویرانگر «ایمپاستر»!

ایالات متحده با بیش از 82 میلیون مورد، رتبه اول را در بین تمام کشورهای جهان دارد. تاکنون بیش از یک میلیون نفر در ایالات متحده بر اثر بیماری عروق کرونر قلب جان خود را از دست داده اند.

منبع: دیلی بیست

دیدگاهتان را بنویسید