دانشجویان بازداشت شده دقیقا کجا هستند؟

خبر مرکزی به گزارش عصر ایران: وزیر آموزش و پرورش در گفت و گو با «شرق» تایید کرد که در اعتراضات اخیر تعدادی از دانش آموزان دستگیر و برای جلوگیری از قهرمان شدن به مراکز اصلاح و تربیت روانی اعزام شدند. ضد اجتماعی شدن

به گفته یوسف نوری، ما دانش آموزی در زندان نداریم و اگر بازداشت می شوند، بحث بازسازی و آموزش است.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که چند دانش آموز بازداشتی هستند؟ فرمود: نه زیادند و نه آنقدر. نمی توانم تعداد دقیقی از آنها را ارائه کنم.

در این زمینه توجه به نکات زیر ضروری است:

1- اینکه «دستگیری دانشجویان در جریان اعتراض به هیچ وجه زیبنده نظام نیست» «ازهر من شمس» است و نیازی به توضیح ندارد.

2- پس از دستگیری دانشجویان، روسای دانشگاه های مربوطه بارها در مصاحبه های خود اعلام کردند که پیگیر آزادی دانشجویان هستند.

از وزیر آموزش و پرورش که در این کشور مانند روسای دانشگاه ها در جایگاه پدری برای دانش آموزان نشسته است، انتظار می رفت حداقل قول دهد که آزادی دانشجویی را دنبال کند، نه اینکه بگوید دوره هایی را می گذراند تا از ضد اجتماعی شدن جلوگیری کند.

از آقای وزیر می خواهیم بنا به وظیفه انسانی و اخلاقی و شغلی خود پیگیر آزادی دانشجویان باشند و اگر نمی توانند مستقیما کاری انجام دهند موضوع را با رئیس جمهور در میان بگذارند تا از طریق ایشان راه حلی پیدا شود.

3- ظاهراً وزیر حتی نمی داند چند دانشجو دستگیر شده اند و فقط می گوید این تعداد نیست! شاید می داند و نمی گوید و به قول خودش نمی تواند آمار بدهد. این خیلی عجیب است!

  لباس مونا کرمی در اکران فیلم تارا + عکس

4- وزیر گفت: دانش آموزان دستگیر شده در مرکز روانشناسی هستند و دوستان متخصص در حال انجام کارهای خود هستند تا پس از اصلاح به محیط مدرسه بازگردند.

می خواهیم از او بپرسیم کدام مرکز روانشناسی به صورت شبانه روزی دانشجویان را تامین و نگهداری می کند؟! آیا امکان تهیه و انتشار گزارش، عکس و فیلم از این مرکز روانشناسی توسط رسانه ها وجود دارد؟ آدرس کجاست؟


بیشتر بخوانید: سوال مهر رئیس جمهور از دانشجویان


5- یکی از اشتباهات «گیشت ارشاد» این بود که فکر می کردند با چند ساعت «توجیه» در کلانتری، زنان و دختران به قول خودشان محجبه، راهنمایی و محجبه می شوند!

اگر صحت گفته های وزیر آموزش و پرورش را که می گوید کارشناسان روانشناسی خواستار اصلاح دانش آموزان دستگیر شده هستند را بپذیریم، باید گفت که همان اشتباه معروف در اینجا تکرار می شود، فارغ از اینکه آموزش و پرورش کوتاهی کرده است. سالها دانش آموز تربیت کند، اگر خودش را تربیت کند، هرگز موفق نمی شود در مدت کوتاهی دانش آموزان بازداشتی را با کارشناسان فرضی وزیر آموزش و پرورش به گفته وزیر «تعیین» کند و آنها را به محیط مدرسه بازگرداند!

6- یکی از مصائب جامعه ما این است که باید کلماتی را تکرار کنیم که «ازهر من الشمس» است. پس باز هم به نکته اول باز می گردیم: «بازداشت دانشجو در جریان اعتراض به هیچ وجه زینت نظام نیست».

2022-10-13 04:18:29

دیدگاهتان را بنویسید