دانستن این نکات در مورد مصرف ماست همراه با غذا ضروری است

ماست یکی از مفیدترین انواع لبنیات است که به دلیل طعم شگفت انگیز و خواص مفید فراوان از جایگاه ویژه ای در تغذیه سالم برخوردار است. متخصصان سلامت توصیه می کنند برای حفظ خواص ماست، ماست را با برخی مواد غذایی مصرف نکنید.

ماست خواص و فواید زیادی دارد، اما بهتر است از ماهیت ماست، مضرات، فواید و تداخلات غذایی آن آگاهی داشته باشید تا بهترین فایده را از خوردن ماست ببرید.

آیا نباید همراه غذا ماست بخورید؟

در گذشته ماست را به عنوان میان وعده مصرف می کردند، اما امروزه بدون اطلاع از عوارض این عادت غذایی، ماست را با غذا مصرف می کنند.

خوردن ماست به عنوان غذا و لبنیات همراه با غذا زیاد توصیه نمی شود و این اقدام غیرارادی به مرور زمان بر بیماری ها و مشکلات آنها می افزاید. هر چه ماست ترش تر باشد، سردتر است. هر چه شیری که از آن ماست تهیه می شود چاق تر باشد، ماست از نظر سردی متعادل تر و سردتر است. برخی از متخصصان تغذیه خوردن ماست بعد از غذا توصیه می کنند

ضررهای تغذیه ای با ماست

خوردن ماست با غذا هرگز توصیه نمی شود زیرا مخلوطی که ماست با غذاهای پخته به خصوص غذاهای گوشتی تولید می کند، مخلوط سالمی نیست.

دانه هایی مانند گردو، کشمش، بادام زمینی، پسته و فندق را باید در ماست ریخته و عصر یا صبح به عنوان میان وعده میل کنید.

به این ترتیب تاثیر بدی که ماست بر غذا در تولید یک مخلوط ناسالم می گذارد از بین می رود. زیرا با فاصله از غذا مصرف می شود و علاوه بر آن سردی ماست نیز پذیرفته می شود.

  کشف یک سیاره فرا کهکشانی

ماست یکی از لبنیات ضروری و ضروری برای بدن است، در عین حال گوشت با پروتئین ها و ویتامین 12 B آن جزو مواد ضروری برای انسان است، اما اگر این دو به طور همزمان مصرف شوند، میزان جذب آهن در بدن انسان بسیار زیاد است. توسط بدن کاهش خواهد یافت

اصلاح طلب ما

زنیان، نعناع، ​​آویشن، کاکوتی، پونه کوهی، کشمش، گل رز، زنجبیل، انگور فرنگی سیاه، گردو و سیاه دانه

ماست موسیر

به دلیل طبیعت موسیر که گرم و خشک است. با افزودن موسیر به ماست طعم آن متعادل شده و از سردی آن کاسته می شود. ماهیت ماست با عصاره موسیر نیز ترش کمتری نسبت به شکل معمولی آن است.

ماست با سیر

طبیعت سیر بسیار گرم و خشک است و اصولا افزودن مقداری سیر به ماست سردی ماست را از بین می برد و آن را متعادل می کند.

بهترین زمان برای استفاده از ما

مصرف لبنیات از جمله ماست با معده خالی توصیه می شود زیرا جذب کلسیم در این حالت بیشتر است. مصرف ماست قبل از غذا برای جذب کلسیم بهتر است. ماست فقط یک شام یا دسر خوشمزه نیست و خواص زیادی دارد. ماست منبع غنی از پروتئین، کلسیم و ویتامین 12B است.

خواص ماست برای بدن

کنترل کلسترول در بدن

تضمین سلامت دستگاه گوارش

تامین رطوبت و حفظ دمای متعادل بدن

با داشتن آنزیم های فراوان، متابولیسم بدن را بهبود می بخشد

خوردن برنج و ماست همزمان

یکی از مواردی که خوردن همزمان باعث سوء هاضمه در بدن می شود، خوردن همزمان برنج با ماست است. خوردن برنج با ماست هم باعث افزایش سردی و خشکی مغز می شود و هم در نهایت غلبه بلغم در مغز باعث فراموشی، ضعف، تنبلی مغز و کدر شدن می شود.

  مگاموتور؛ دانش بنیان اولین شرکت نیروی محرکه است

تعامل با غذا خطرناک است

خوردن ماهی و ماست

به دلیل اسید لاکتیک موجود در ماست، خوردن همزمان ماست و ماهی روی عصب پاراسمپاتیک اثر می گذارد و احساس گزگز در بدن ایجاد می کند.

مصرف ماست همراه با ظروف حاوی انواع گوشت

این باعث بیماری های معده و روده می شود. مگر اینکه ماست از ابتدا با گوشت پخته شود.

خوردن ماست با سرکه (ترشی) یا آبلیمو

این کار باعث ایجاد لکه های طولانی مدت روی پوست می شود.

اختلال در جذب آهن

گوشت سرشار از آهن است و ماست منبع کلسیم است. کلسیم و آهن هر دو فلزات دو ظرفیتی ضروری و مفید هستند که مکانیسم جذب مشابهی دارند. در واقع جذب آهن و کلسیم از طریق روده صورت می گیرد.

وقتی این دو ماده با هم وارد بدن می شوند بر جذب یکدیگر تأثیر می گذارند و کلسیم از جذب آهن در بدن جلوگیری می کند. بنابراین خوردن ماست و گوشت با هم از جذب آهن گوشت توسط بدن جلوگیری می کند.

عوارض مصرف ماست با پیاز

ماست و پیاز در لیست غذاهایی هستند که نباید با هم مصرف شوند. خوردن ماست و پیاز با هم باعث مشکلات پوستی مانند اگزما و پسوریازیس می شود.

2022-11-28 06:38:44

دیدگاهتان را بنویسید