داستان عجیب پل ورد دزدی

این روزها تمامی خودروهای تردد در بزرگراه حکیم (شهید همدانی) حدفاصل بلوار اردستانی تا ایران خودرو با چالش مواجه هستند. سرقت بزرگ از اتصالات پل وردوارد یا شاهراه R 11 حکیم بیش از 10 روز است که مسدود شده و در ساعات مشخصی از شبانه روز باعث ترافیک سنگین شده و ساکنان منطقه 22 را با مشکل مواجه کرده است.

بسته شدن این مسیر کوتاه، شهروندان را مجبور کرد تا بلوار اردستانی را دور بزنند و به سمت ایران خودرو حرکت کنند. با عبور خودروها از پل وردآورد، پل ممکن است فرو بریزد و شهرداری تهران مجبور می شود برای حفظ امنیت منطقه و نجات جان افراد، مرز بین بلوار اردستانی و ایران خودرو را مسدود کند.

در پی استعلام روابط عمومی معاونت فنی و عمرانی شهردار تهران از کارگاه R 11 در چهارراه اردستانی و ایران خودرو، نیاز به بررسی بیشتر اعلام شد.

با این حال، گزارش های اولیه حاکی از آن است که تعداد سرقت ها زیاد است و کار ساخت و ساز برای تعمیر پل ممکن است تا پایان سال به طول انجامد. البته معاونت فنی و عمرانی برای تعیین میزان سرقت و زمان بازگشایی پل WordAward پیگیری های لازم را انجام خواهد داد.

بخشی از پل واردارد از رودخانه چیتگر می گذرد و اتصالات دقیقاً در همان نقطه به سرقت رفته است و به نظر می رسد رودخانه راه را برای سرقت هموار کرده است. یکی از اهالی منطقه ۲۲ می گوید که راه مسدود است:

تابلوهای فلزی به سرقت رفته در پل واردارد روی رودخانه است و این موضوع باعث ناراحتی ساکنان بلوار اردستانی شده است، زیرا انحراف اینجاست و خودروهای بزرگراه حکیم از این انحراف استفاده می کنند. «صبح کل منطقه مسدود شده بود که باعث ترافیک سنگین شد.

  درخت عرعر چه خواصی دارد؟ | جامعه 24

سرقت دیوارها و کانال های مستحکم

سرقت اموال در شهرداری تهران مشکل جدیدی نیست و سالهاست که اتفاق می افتد. آخرین سرقت هفته گذشته رخ داد که سارقان دوربین های کنترل سرعت و ترافیک را به سرقت بردند. پنجشنبه گذشته یکی از سه سارق دستگیر شد و گفت که این تجهیزات به مولچر فروخته می شود.

این فرد دستگیر شده درباره نحوه سرقت گفت: به همراه دوستم سوار بر خودرو می شدیم و با سرعت زیاد در بزرگراه رانندگی می کردیم. هر دوربینی را که عکس نگرفته بود و مشکل فنی داشت شناسایی کردیم و با کمان دزدیدیم. «ما معمولاً یک یا دو سرقت در شب انجام می‌دادیم.

این فرد انگیزه خود را سرقت تجهیزات دوربین های راهنمایی و رانندگی و کنترل سرعت، تهیه البسه گران قیمت عنوان کرد. البته تجهیزات دوربین های حرکتی و سرعتی قبلا به سرقت رفته است. درست مثل دزدیدن شیرهای فاضلاب و دیوارهای محکم.

2100 سرقت در 6 ماه

به نظر می رسد سرقت از اموال شهری تهران رو به افزایش است که آمار سرقت دریچه های فاضلاب در شش ماهه اول امسال و 12 ماهه سال 99 نشان می دهد. در شهر تهران در شش ماهه اول سال 1400 ، بیش از 2100 مورد سرقت شیرآلات فلزی; در طول سال 1999 تعداد سرقت های شیرآلات 2800 مورد بوده است.

به این ترتیب روند سرقت دریچه های فاضلاب رو به افزایش است و تنها در یک منطقه از تهران سرقت دریچه های فاضلاب در 7 ماهه اول سال 1400 بیش از کل 2 سال گذشته بوده است.

یکی از دلایل سرقت شیر ​​فاضلاب افزایش قیمت آن است، در حالی که نبود این شیرها احتمال آسیب و خطر جانی عابرین پیاده، خودروها و موتورسیکلت ها را افزایش می دهد و با ایجاد حفره می تواند منجر به بروز حوادث غیرمترقبه شود.

  توئیت فرزند شهید سلیمانی به مناسبت روز قدس

ماه گذشته سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران گفته بود: «این موارد سرقت های خرد محسوب می شود و با جدیت پلیس در حال رسیدگی است. پرونده های سرقت فاضلاب، سرقت قطعات و اجزای پیاده روها و … از جمله مواردی است که پلیس به آنها رسیدگی ویژه می کند و از جمله مسئولان و ارگان های ذیربط می دانند که صدها تبهکار و سارق دستگیر شده اند. .

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از این موارد بلافاصله پس از سرقت ذوب می شوند مانند سیم های برق، شیر فاضلاب و … اما در برخی موارد پلیس با این موارد برخورد کرده و از سارقان یا سارقان جمع آوری کرده است در حالی که ما «ما با قاطرهای این اقلام نیز برخورد خواهد کرد.”

یکی دیگر از سرقت های اموال در شهرداری تهران به دیوارهای مستحکم باز می گردد. یکی از دلایل گم شدن دیوار صوتی تصادفات است اما دلیل اصلی آن سرقت است. سرقت دیوارهای صوتی بزرگراه صدر و بزرگراه شهید صیاد شیرازی زیاد اتفاق افتاده است.

در تهران مجموعا 16450 متر به صورت 3 بند دیوار صوتی 3، 5 و 6 متری وجود دارد که از اندازه سرقت اطلاعی در دست نیست. جالب اینجاست که برای نصب 2790 متر دیوار محکم به حدود 17 میلیارد تن منابع مالی نیاز است و سرقت آن هزینه زیادی برای شهرداری تهران خواهد داشت.

منبع: روزنامه همشهری

دیدگاهتان را بنویسید