داستان سه جوان فداکاری در سیل استبان!

مهربانی مردم فارس آثار خارق العاده ای در تاریخ ایران به جای گذاشته است که جلوه های بسیاری از آن در سیل ۱۴ و ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ دروازه قرآن شیراز و شهر سعدی و اکنون در سیل به تصویر کشیده شده است. استبان، جوانان فداکار بدون سازماندهی و رهبری پیشرو پا به میدان گذاشتند و به طرز خطرناکی آن را ترک کردند و توانستند از فاجعه بزرگتری جلوگیری کنند.

آخر هفته گذشته اهالی شرق فارس و شهرستان استبان خود را در دامان طبیعت رها کردند و در گرمای آخرین روز تیرماه 1401 برای فرار از گرمای سوزان تابستان به رودخانه رودبال آمدند.

سیل ناگهانی آغاز شد و هزاران نفر از شهروندانی را که برای فرار از گرمای تعطیلات به دامان طبیعت و رودخانه رودبال پناه برده بودند غافلگیر کرد.

اما این سیل مانند سیل های گذشته نتوانست اندکی از فرهنگ مهربانی و مهمان نوازی مردم شیرازی بکاهد.

سه جوان فداکار به نام‌های حمیدرضا فاطمی‌نیا، رضا علیپور و نادر امید که امروز بسیاری از مردم در شبکه‌های مجازی به آنها «بزرگ‌مردان» می‌گویند، با موتور یا پیاده در مسیر سیل و رودخانه رودبال رفتند و بر سر افرادی که این کار را انجام می‌دادند فریاد زدند. از حادثه خبر ندارم سیل خطرناک اخبار و جان صدها نفر را نجات داد.

فرماندار شهرستان استبان گفت: این سه جوان که یکی از آنها کارگر واحد تولیدی پرورش ماهی در بالادست رودخانه رودبال بوده و به همین دلیل از روی صداها به موقع متوجه سیل شده است.

به گفته یوسف کارگر، این مرد به همراه 2 جوان محلی دیگر از منطقه تصمیم گرفتند به طور جداگانه به بستر رودخانه رفته و مردم ناآگاه را از وقوع سیل آگاه کنند. او می گوید که اقدام این سه جوان جان صدها نفر را که اوقات فراغت خود را در بستر رودخانه سپری می کردند، نجات داد.

  قتل مسافر توسط مسافران

به گفته فرماندار شهرستان استبان، نام این سه جوان فداکار رضا علیپور، حمیدرضا فاطمی نیا و نادر امید است.

جستجو برای یافتن دختر گمشده ادامه دارد

کارگر در ادامه با بیان اینکه تاکنون 21 نفر بر اثر سیل در شرق فارس جان خود را از دست داده اند، گفت: جسد دختر بچه یک ساله هنوز پیدا نشده و تلاش برای یافتن وی ادامه دارد.

وی مهربانی و ایثار را یکی از شاخصه های مردم استان فارس می داند و می افزاید: قطعا زحمات و ایثارگری های این سه جوان پس از گذراندن شرایط مدیریت بحران سیل قابل تقدیر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید